125 Shares 7662 views

Co jest repack i co może być wykorzystane?

Jeśli lubią gry i korzystać z Internetu, prawdopodobnie nie widzieli tajemnicze słowo «zapakować». Więc co przepakować, przez kogo i do czego służy?


Fakt, że często gry i programy zajmują dużo miejsca na dysku, jak i czasochłonne w montażu. Aby skutecznie rozwiązać ten problem, należy zastosować zasadę kardynalne: cały nadmiar, który jest na dysku, po prostu wyciąć, co powoduje, że ilość aplikacji jest znacznie zmniejszona. Na przykład, mogą być cięte lub końcowy czołówkę i różne gry wideo, nie mają wpływu na fabułę.

Jednak nie zawsze tak jest. Na przykład, WinRAR repack (popularny archiwum) jest zoptymalizowany do szybkiego i wygodnego montażu. Co to znaczy? Tuż po zainstalowaniu programu, nie będzie prosić Cię o tym, gdzie i jak go produkować. Jest to bardzo przydatne w przypadku trzeba wdrożyć aplikację na wielu komputerach z minimalnym nakładzie pracy. Ponadto, Windows 7 zapakować popularne ze względu na fakt, że ze względu na system operacyjny, w tym przypadku, usunięto wiele starsze wersje sterowników, niektóre aplikacje systemowe, więc rozmiar obrazu zdołał zredukować o kilka razy.

Ale podczas dyskusji o tym, co zapakować, w większości przypadków odnosi się do gry. I nie zawsze ta metoda jest stosowana do cięcia jakąś treść. Najczęściej rzemieślnicy przekodować duże pliki wideo i audio w bardziej zwartej formie bez utraty jakości. W innych przypadkach, majstrować z oryginalnego pliku instalacyjnego mogą być wykorzystane do wprowadzenia do gry na coś nowego. Na przykład, nowe mapy i modele postaci, które wcześniej nie było proste. Nawiasem mówiąc, gdy fani zwracają cięcie w końcowej fazie testowania zawartości.

Tak, masz „zaciskowych” zalety programu w instalacji oryginalnego obrazu? Tak, jest! wystarczająco ważny powód, aby korzystać zapakować naszych użytkowników jest fakt, że jest możliwe, aby pobrać znacznie szybsze ze względu na mniejszy rozmiar.

Ale nie można powiedzieć, że takie repack, nie opowiadają o swoich niedociągnięć. W szczególności bardzo zmienia się w programie konfiguracji, w większości przypadków nielegalne. W prawie wszystkich przypadkach dotyczy to zastosowań komercyjnych, w tym systemów operacyjnych firmy Microsoft. Ponadto, ze względu na zastosowanie bardziej surowych algorytmów kompresji, prędkość przekształca aplikacja może być bardzo niska. Jeśli używasz komputera niskiego poboru energii, a to może nie być w ogóle możliwe. Należy zauważyć, oraz fakt, że podczas korzystania z tych wersji oprogramowania, nikt nie może zagwarantować ich dostępności.

Co możemy wyciągnąć z całej tej konkluzji? To proste: jeśli potrzebna jest stabilność i oficjalnego wsparcia dla oprogramowania, najlepiej jest użyć jego oficjalnej wersji. Ale właściciele złe połączenie z Internetem, a także gracze mogą zalecić stosowanie repack.

Myślę, że wiesz już, że taki repack. Mamy nadzieję, że artykuł pomógł Ci zrozumieć wszystkie zawiłości.