494 Shares 4459 views

komentator sportowy Ozerov Nikołaj Nikołajewicz: biografia, ciekawostki

Może być bezpiecznie nadana symboli epoki radzieckiej, choć nie był nawet członkiem partii komunistycznej. Nikolai Ozerov, którego biografia jest ściśle związana z działalnością komentarzu, umiejętnie łączy dwa małe połączonych ze sobą zjawisk: kreatywność i sportu. Jego głos do każdego domu w tych dniach, kiedy cały kraj został opanowany przez gorączkę sportową i wiedziała, w obliczu drużyny hokejowej każdego gracza. Co wiadomo na temat tego legendarnego człowieka?

Headwaters

Dzieciństwo spędził w komunii z wielkich ludzi, które tworzą twórczą kolor Moskwa: Vasiliem Kachalovym, Leonid Sobinov, Nikolai Golovanov i Antoninoy Nezhdanovoy, którzy byli częstymi gośćmi w domu. Nikolai Ozerov urodził się w rodzinie znanego solistka Teatru Bolszoj, którego nazwa jest przekazywana do niego w drodze dziedziczenia. Urodził się w grudniu 1922 roku, został znaleziony martwy pisarz Novikov-surf, Otto Yulevicha Shmidta, którego historie postrzegane z rozkoszy. Ale marzył o karierze śpiewaczki operowej, w rzeczywistości, oprócz ojca w rodzinie był kompozytorem (pradziadek), a kapłan ma świetny głos (dziadek).

Mama Nadieżda Iwanowna też chciała zostać aktorką, ale opuścił studia w Instytucie Sztuki Filmowej po urodzeniu pierwszego dziecka. Starszy brat Yuri realizowany sobie w pracy, staje się sławny reżyser filmowy, autor eposu „Liberation”. Mikołaja po wykonaniu dziecka na Festiwalu arii Gilda jest z „Rigoletta” nagle zainteresował się tenisem.

Zacznij w sporcie

Mój ulubiony sport Nikolai Ozerov początkowo przyciąga i brat. Podróżowali razem do stacji Zagoryansky (28 km od Moskwy), gdzie siedzibę w miejscowości o nazwie Wasilij trenerem chłopców. Znane Masters Alexander Golovanov, Nikolai Kuchinsky Michaił Korchagin również raz rozpoczął się w tym trener. Przez 12 lat dwaj bracia już zaangażowany w sądach dorosłych, mówienie na mistrzostwach Moskwy. Ocena Yuri był nawet nieco wyższy niż jego brat, ale los sportu, nie zdecydował się związać.

Już w 1935 roku Nikolai Ozerov stała Moskwa mistrzem w swojej grupie wiekowej, aw 1939 roku wygrał konkurs All-Union.

Czczony Master Sport

Wyższy tytuł sportowy w ciągu 25 lat (1947) obok komentator jezioro było nie tylko za ich osiągnięcia w różnych konkursach, ale także za działalność w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Nie pozostawiając Moskwę, nawet w najtrudniejszych dniach, Nikolai wraz z trzema innymi zawodników weźmie udział w tzw meczów wystawowych. Aby mieszkańcy stolicy nie spada morale, wszystkie sądy sprawował konkurencji. Zebrali dużą liczbę widzów. Tenisiści na samochodach jeździł po mieście, gdzie konkurowały ze sobą.

Poziom umiejętności sportowiec jest trudna do oszacowania, ponieważ w tych latach radzieccy tenisiści nie grać na arenie międzynarodowej, ale 24 razy stał się najsilniejszym w kraju. Naoczni świadkowie podziwiali jego forhend znaku towarowego, który został nazwany „ozerovskoy Katiusza”.

kariera teatralna

Powrót w 1941 roku przyszły komentator Ozerov został studentem GITIS, którą ukończył w 1946 roku 30 lat życia zostaną podane do teatru, która zawsze będzie odgrywać ważną rolę w jego życiu. Przez wiele lat był również posłuży jako Moskiewskiego Teatru Artystycznego, grając w bajkach i komediach, aby kontynuować karierę tenisową (do 1953 roku), aby poprowadzić drużynę piłkarską teatru jako kapitan, a od 1950 do wypowiedzieć się na temat piłki nożnej i hokeja meczów. Trudno sobie wyobrazić, jak to jest możliwe, ale współcześni powiedzieć, że czasem musiał specjalnie grać na boisku, aby być na bieżąco z najlepszych występów Moskiewskiego Teatru Artystycznego.

W teatrze aktor zagrał około 20 ról. To nie było znakomite dzieło teatralne, ale publiczność zadowoleniem Nikolai Ozerov ma niesamowity urok.

Sposób, w budce komentatora

Jego pierwszy niezależny raport Ozerov Nikołaj Nikołajewicz, komentator z trzydziestoletnim doświadczeniem, które odbyło się w sierpniu 1950 roku. To był mecz pomiędzy CDKA i „Dynamo”. A następnie utworzyli dwutygodniową przerwę. Zarząd chciałby otrzymać informacje zwrotne od słuchaczy, aby zdecydować się na dalszą współpracę z artystą.

Fakt, że ulubieńcem publiczności był wtedy Wadim Sinyavsky, którego raportowania w radiu wszystko całkiem zadowolony, ale trzeba było znaleźć zastępstwo dla telewizji, bo z powodu urazu oka nie widział i mógł zapobiec nieprawidłowego działania podczas meczu. Drugi komentator sportowy Wiktor Dubinin włączane do treningu, więc nie wymagają nowej osoby, a poziom osobową Sinyavsky.

Ozerov był wyjątkowy kandydatura, łącząc wiedzę o sporcie, doskonałe umiejętności językowe i artyzmu. Ale jego sposób raportowania musiał najpierw zadowolić publiczność, więc przez dwa tygodnie badał zawartość lidera otrzymał czterdzieści listów, z których zdecydowana większość były laudatory. Dopiero wtedy Ozerov powierzone nowej pracy.

narodowy uznanie

Wkrótce nie znacząca impreza sportowa odbyła się już bez jego udziału. Nikołaj Nikołajewicz Ozerov, numer jeden komentator z epoki sowieckiej, osiągnął bezprecedensową popularnością. Co przyczyniło się do tego?

  • Ogromne zaangażowanie i poświęcenie dla sportu. Wcześniej stadiony nie były przewidziane specjalne budki, więc często jest to konieczne, aby utrzymać pokrycie drzew, ale to nie powstrzymało aktora. Przypadek, w którym mecz hokeja „Spartak” i CSKA Moskwa w obecności L. I. Brezhneva Ozerov zostało rannych w wyniku aktywnych działań Sergeya Kapustina, ale nie opuścił swoje stanowisko, łzawienie oklaski.
  • Superb własność tego słowa.
  • Niesamowity kunszt, co czyni go dobrym komentatorem patosu, inspirując zaufanie do tego, że nasz zawsze wygrać. Nawet wtedy, gdy tracą. Jego rolling „Go-oo-l” – koronę kawałek, który odbył się na nowej generacji sportowych prowadzących ramiona.
  • Niepohamowany temperament i emocji, znalezienie odpowiedzi od każdego obywatela kraju. Przypisuje mu się ostrych zwrotów przy zgłaszaniu, krytyki, że cenzura natychmiast monitorować i raportować do góry. Tak więc, jego słowa o jakości krajowej produkcji kijów golfowych mogą kosztować mu członkostwa w partii, gdyby był w nim.

Komentator Ozerov odwiedził w ramach działalności zawodowej na 15 Igrzyskach Olimpijskich, 38 World Cup w hokeja i piłki nożnej i Euro 6. Pracował w 49 krajach na całym świecie, miał pamiętną serię raportów z serii spotkań w drużynie narodowej w hokeju i gwiazd NHL. W ostatnim meczu w 1972 roku podczas bójki na lodzie wypowiedział zdanie, które stało się głównym cytat z radzieckiego sportu! „Ten hokeja nie potrzeba” W 1973 roku otrzymał tytuł Artysty Ludowej RFSRR.

Rodzina artysty Ludowej

Jest znany i mający w swoich notebookach tysięcy numerów telefonów, popularny komentator Ozerov była samotna przez długi czas. Jego przyszła żona Margarita Pietrowna zaproponował w 1968 roku, ożenił się 47 lat. Jej mąż pracuje w wydawnictwie i redaktorem był młodszy Mikołaj Mikołajewicz przez 10 lat. Rok później ukazał się para bliźniaków – syna i córkę. Ojciec natychmiast wykonany swoje karty członkostwa w „Spartak” społeczeństwa i ma nadzieję, że Nick i Nadia związać swoje życie dla sportu, ale tak się nie stało.

Dla reszty rodziny było Nikolai Ozerov silnym osadzeniu. Cierpi na cukrzycę i porusza się w ostatnich latach, chirurgia amputować nogi, on dystansował się od swoich przyjaciół, ale oparł się na poparcie swoich bliskich.

Emerytalne, ciekawostki

Koniec lat 80. – czas zakończenia ery sowieckiej. Z lekką ręką Nicholas Roerich do telewizji przyszedł nowych komentatorów: Majorow, Maslachenko Pereturin. Są one lepiej zorientowani w grze, potrafi analizować, co się dzieje na boisku, a historia Nikolaya Ozerova postrzegana była zbyt staroświeckie i żałosne. Nie ufał najważniejsze mecze, a wkrótce z niechęcią napisał list z rezygnacją, który został podpisany z własnej woli. Przez ostatnie lata swego życia (zmarł w 1997), Nicholas bardzo cierpiała bez ukochanej pracy.

Mówi się, że po dymisji swojego dawnego biura natychmiast rozpoczął naprawę. W pierwszym dniu mistrzów ustawić zadanie skórki tapety i przygotowanie ścian. Pod koniec dnia majster odkrył, że nic nie zostało nic z pracownikami odbywa się nie odważył się zakłócić jakieś portrety wielkich ludzi z napisami legendarnego człowieka.

Filmografia z 11 dzieł filmowych aktora, a prawie wszyscy to sam – komentator sportowy.

To sposób na życie jest to, że skala talentu jest realizowana po pewnym czasie. Ludzie zapominają, urzędnikom i zazdrosny, gdy odsunął legendarnego człowieka od jego ukochanej pracy. Ale w historii kraju pozostanie nazwa Ozerov i jego najlepszych opowiadań jako wizytówkę ery.