235 Shares 922 views

Naukowcy uczą psy do zdiagnozowania choroby Parkinsona

Psy – to nie tylko najlepszym przyjacielem człowieka, ale również niezastąpione asystenci w wielu przypadkach. Na przykład, w przyszłym tygodniu, naukowcy rozpoczynają nowy projekt, którego celem – do nauczania dwóch labradory i cocker spaniel odróżnić zapach ludzi, którzy cierpią z powodu choroby Parkinsona. Aby to zrobić, psy mają sprawdzić zapach 700 mężczyzn rozpoznać cząsteczek, które pojawiają się w organizmie ludzi, zanim zaczną się rozwijać choroby Parkinsona.

Cechy nowego projektu

Ten projekt jest partnerstwem pomiędzy Manchester University i badań przez miłość Medical Wykrywanie psów. Trzy psy są wąchanie zapachu próbek, a następnie badacze użycie spektrometru masowego w celu identyfikacji cząsteczek, które określają „zapachu Parkinson”. Psy będą musiały nauczyć się odróżniać każdą taką cząsteczkę, której naukowcy mogą wykryć.

„Zapach Parkinson"

Komunikacja pomiędzy konkretnego zapachu i tym chorób neurodegeneracyjnych powstała kilka lat temu dzięki Dzhoy Miln – tartan, ma niezwykle wyostrzony zmysł węchu. Zauważyła zmianę zapachu ciała męża przez sześć lat, zanim opracował objaw choroby.

Umiejętności radość były testowane w laboratorium. Dostała koszuli noszonej przez sześciu mężczyzn z chorobą, a sześć w grupie kontrolnej. Radość, że siedem spośród 12 osób miało specjalny „piżmo”, i miała rację, ponieważ jeden z członków grupy kontrolnej po ośmiu miesiącach zdiagnozowano chorobę Parkinsona.

Obecnie naukowcy nie wiedzą, który cząsteczki są odpowiedzialne za specyficzny zapach, Milne znaleziony. Wydzielanie skóry składa się z ponad 9000 różnych cząsteczek, tak że trudno jest zidentyfikować konkretnego naukowca. Dlatego postanowili wykorzystać psy.

Który pomaga psy do identyfikacji zapachów

Psy, które są w towarzystwie Medycznej Detection psów, ponad 10 lat na usługach badania nad rakiem. Ponadto, istnieją badania potwierdzające więcej zdolność psów do wykrywania niektórych chorób. Od około 30 procent mózgu psów wykorzystywanych do analizy zapachów, można je zidentyfikować je 40 razy bardziej wydajny niż ludzi.

Ponadto, nos psa zawiera 300 milionów receptorów węchowych, w porównaniu z 5 milionów ludzi. Wszystko to daje naszym futrzanych przyjaciół niesamowite zdolności, jeśli chodzi o poszukiwania konkretnych zapachów, nawet jeśli są one niezauważalne dla ludzkiego nosa.

Szybka metoda choroby Parkinsona wykrytego przez zapach, naukowcy mają nadzieję, pomoże szybciej i dokładniej postawienia diagnozy. Mimo że choroba Parkinsona jest nadal chorobą nieuleczalną, ale wczesne rozpoznanie i rozpoczęcie leczenia we wczesnych stadiach pozwala złagodzić objawy.