161 Shares 7111 views

Jakie jest zużycie farby na różnych powierzchniach?

Oszczędność pieniędzy jest ważnym zadaniem w malarstwie. Ona jest na drugim miejscu, po uzyskaniu wyników jakościowych. malować paliwa – to jest to, co przede wszystkim zwracać uwagę na tym przypadku. Jednocześnie zastosowana warstwa powinna być wystarczająca dla wysokiej jakości powłok. Unikanie negatywnych skutków jak najwięcej trzeba skutecznie rozprowadzić farbę.


zużycie farby jest niemożliwy do obliczenia ideału, ponieważ to zadanie jest czasami trudno zdecydować nawet profesjonalistów. Ale ograniczyć koszty do minimum, przy jednoczesnym osiągnięciu wysokiej jakości powłok, można spróbować.

Najpierw musimy zwrócić uwagę na jakość samego produktu. Cena jest często wyznacznikiem jakości, choć farba nie zawsze tak jest. Główne zalety dobrej farby są jej wspaniały kolor, długie pieczenie i spadając, i, oczywiście, zdolność do całkowitego pokrycia powierzchni. Ta ostatnia właściwość jest tylko określa zużycie farby. Żądaną jakość produktu jest w dużym stopniu zależy od charakteru malowanej powierzchni, to znaczy z materiału, z którego składa się przedmiot, w obecności nieprawidłowości (szorstkość zadziorów uderzeniami, i tak dalej. D). Jednym z przykładów standardowe farby przepływu (1 warstwa) są następujące:

  • Na barwienia betonu i tynk – 150-250 g / m. kw.
  • Na barwienia powierzchni drewna – 75-150 g / m. kw.
  • Na zabarwienia powierzchni metalowych – 100-150 g / m. kw.

Jednak warto zauważyć, że jest to bardzo przybliżone dane, gdy nie obliczaniu uwzględnione ani oczu, ani składu farby. Ale prowadzony przez nich wciąż jest możliwe, ale tylko w niewielkiej naprawy.

Trochę skupić się na określeniu zużycia poszczególnych rodzajów produktów. W szczególności, natężenie przepływu farb akrylowych, jak stwierdzono konsumentów obserwacji wynosi około 170-200 g / m. kw. realizacja robót wewnętrznych. Jednakże, jeśli pokryta tapety do malowania lub elewacji, intensywność jego zastosowania może wynosić do 250 g / m. kw. Ponadto, należy pamiętać, że akryl jest zwykle stosowany w kilku warstwach i z pewną częstotliwością. Ponadto, w zależności od szybkości przepływu absorpcji wilgoci pomalowanej powierzchni. Producenci farb akrylowych są często wskazywać na stopy bankowe materiału. W większości przypadków, dane dostarczone są przybliżone, gdyż fabryka wcześniej nie wiem właściwości materiału, które będą stosowane farby. Tak więc, jest lepszy czas na przeprowadzenie eksperymentu, aby nie wydawać pieniędzy na nic.

Przepływy z farby olejnej ma pewne cechy różniące się od użycia akrylu. Należy zauważyć, że farba olej ma duże koszty amplitudy, w zależności od rodzaju powierzchni, do której jest ona stosowana. Na przykład, według jednego z obiektów budowlanych, przepływ farby olejowej 55-240 gramów na metr kwadratowy. Jest to jeden z warstwą podłoża.

Ale bardziej przydatnych informacji jest to, że znaczne oszczędności materiału malarskiego odbywa się za pomocą specjalnych pędzli i wałków. Tak, że przez wybór tych atrybutów należy podchodzić ze szczególną uwagą. Ich zastosowanie pozwala po prostu jedna aplikacja z cienką warstwą, aby osiągnąć wysokie wyniki barwienia.

Jak się okazało, dokładnie określić zużycie farby jest prawie niemożliwe. Po konsultacji z doświadczonymi ekspertami malować rzeczy i sprzedających, można osiągnąć pożądane rezultaty, a jednocześnie wielki uratować.