645 Shares 2167 views

W jakim języku mówi się w Szkocji? Przegląd Języki Szkocki Brytania

Szkocja – małe królestwo, które jest częścią Wielkiej Brytanii. Znajduje się w północnej części wyspy, a na granicach lądowych z Szkocji Anglii. Stolicą królestwa jest Edynburg, która jest drugą co do wielkości miejsce po Glasgow.


Szkocja: Past and Present

Wcześniej Szkocja ma niezależny. Ale ta tendencja trwa do dnia dzisiejszego. Nawet w porównaniu z obecnym Anglia i Walia szkockiego królestwa można scharakteryzować jako najbardziej niezależne. Szkocja jest pełna starożytnych i romantycznego ducha. Rośnie w Szkocji najstarsze drzewo w Europie, liczba ludności aż o 40% składa się z czerwonymi włosami ludzi, a symbolem kraju jest jednorożca.

W jakim języku mówi się w Szkocji?

W nowoczesny Szkocja formalnie przyjęła trzy języki: Standardowy angielski, angielsko-szkockich lub Szkoci i szkocki. W tym przypadku, pierwsza z nich jest dialektem tradycyjnej angielskim. Było anglo-szkockiego – język używany w Szkocji. Komunikuje się on dużą część społeczeństwa, która żyje na równinach królestwa. Ilość głośników tego dialektu wynosi około 1,5 miliona osób. Wielu mieszkańców użyciu mieszanych form – skrzyżowanie standardowym angielskim i szkockim angielskim.

Cechy języka angielskiego szkockiej

W rzeczywistości, jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co mówi się danym językiem w Szkocji, jest to niemożliwe. Nowoczesne naukowcy Scotts podzielony na kilka dużych podgrup: Język anglo-szkockiego centralnych, Północnej, Południowej i wyspiarskich regionach kraju. Ponadto badacze językowe Szczególny nacisk kładzie się na fakt, że cechą stałą mieszania etniczne współczesnego szkockiego królestwa. Kiedy to nastąpi, a przyswajanie języka. Dlatego nowoczesne Scotts, choć zachował wiele rodzimym językiem należącym do niego, wypełnione dużą ilością słów, które są częścią-obcy w językach: norweski, duński, szwedzki i inne.

Dlaczego istnieje dialekt?

Co decyduje o takiej różnicy w korzystaniu z wersji angielskiej języku szkockim? Być może powodem tego jest nie tylko podbój. Szkocki królestwo we wczesnych etapach jego powstawania multibreeding inny skład. Jednocześnie odgrywa ważną rolę jako podziału obszarów na równinach i górskich. Zostali przeciwny nie tylko przez ich składu etnicznego. To była inna i sposób życia, zwłaszcza rolnictwa.

Próbuje wskrzesić do życia gaelicki

Szkocki, niestety, należy do zagrożonych języków. Należy ona do grupy celtyckiej. Liczba jego głośników jest coraz mniej z każdym rokiem. A teraz komunikować się tylko około 50 tys. Mieszkańców królestwa. Obecny rząd Szkocji podejmuje szereg działań promujących język gaelicki w kraju.

Z tego dwujęzycznej polityki została uznana w odniesieniu do edukacji. Gaelic zaczął trzymać usługi w kościołach. Ożywienie Gaelic a firma postanowiła wesprzeć Air Force. W telewizji w Szkocji, można zobaczyć wiele programów w Gaelic. Ta informacja, rozrywka i programy edukacyjne.

Wpływ kultury skandynawskiej w Szkocji

W XI wieku Wikingowie zostały podbite wielu szkockich wysp. Stało się to przed Skandynawowie osiągnął swój główny cel – na Wyspach Brytyjskich. Viking szkockiego królestwa w tamtych czasach był to znaczący punkt sprzedaży. To było po drodze z Bagdadu do Nowej Funlandii. Wikingowie zawsze ostrzegał swoich sojuszników, że Szkoci powinni trzymać się z dala. Skandynawia Szkocja była ciemna i pełna niebezpieczeństw. Szkoci wydawało im gwałtowne i budzi respekt, a język używany w Szkocji, najeźdźcy nie mogli nawet zrozumieć.

Mimo tych wszystkich czynników, Wikingowie byli w stanie nawiązać porozumienia w Szkocji i kultura skandynawska wywarł wielki wpływ na lokalny. W szczególności okazało się podatne na wpływy i języka. Uważa się na przykład, że słowo „kilt” pochodzi od skandynawskiego kjalta. Nie możemy z całą pewnością powiedzieć, co język w Szkocji w dużej mierze okazały podatne na wpływy zewnętrzne. Niektórzy badacze uważają, że podobieństwo między angielskim i szkockim języków skandynawskich jest znacznie większa niż w tradycyjnym angielskim.

Standard English w Szkocji

Szczególnie interesujący będzie wiedział, w jakim języku mówi się w Szkocji, którzy uczą się języka angielskiego. Mimo wszystko, jeśli średnia angielski jest tu jednym z urzędowych, nie oznacza to, że cudzoziemiec będzie łatwo komunikować się ze Szkotów? Jest to jednak bardzo mylące. W Wielkiej Brytanii, standard angielski jest poprawny, niezależnie od regionu. Ale w Szkocji w rzeczywistości jest on stosowany jedynie niewielką część populacji – 3-5%. A jednak nawet ci ludzie wykorzystują tę wersję w języku angielskim, który będzie daleko od oficjalnych. Ich dialekt jest niezrozumiały dla tych, którzy uczą się języka standardowego.