443 Shares 2735 views

Dlaczego jest to tak popularne mięso halal?

Żywność kultury różnych narodów, zależy nie tylko od klimatu oraz listę dostępnych produktów w tym obszarze. Wielki wpływ na tradycji kulinarnych, bez wątpienia, ma religijny światopogląd pewnej grupy ludności. Nie jest zaskakujące, że istnieją preferencje, które są rozprowadzane wśród ludzi nie jest w oparciu o pochodzenie etniczne. Ich podstawą jest wiara staje się powszechne. Taki produkt można uznać za mięso halal, które są sprzedawane, kupowane i używane zarówno w krajach arabskich oraz w Indiach, w Rosji, a także w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Głównymi odbiorcami są to muzułmanie, ponieważ taki produkt jest produkowany początkowo przez nich samych.


Wskazuje, że termin

Arabskie słowo „linia”, „halal” oznacza „zgodność z prawem szariatu”. Oczywiście, taka interpretacja wystarczająco w przybliżeniu, ale transmituje wartość głębi. Dla muzułmanów, to pewne zasady, które odnoszą się nie tylko do jedzenia. A dla reszty świata wszelkie prawa te sprowadzają się do pojęcia „mięsa halal”. Wiele osób uważa, że jest to po prostu danie z kuchni arabskiej. Jednak wśród Arabów, nie są muzułmanami, a w innych krajach, z drugiej strony, istnieją zwolennicy tej religii. Można więc powiedzieć stanowczo: mięso halal – nie jest to danie, a sposób przygotowania składnika.

Zasady produkcji halal

Różnice od zwykłej wołowiny lub jagnięciny rozpoczyna się od rosnących zwierząt. Przede wszystkim – rzeźnych, bo to tylko odpowiednich produktów naturalnych, bez używek, hormony, sztucznych dodatków i GMO. W tym przypadku wymagane wielką starannością swoich stad. Oczywiście, i konwencjonalnych gospodarstw należy przestrzegać higieny i warunków sanitarnych, ale często są one pomijane lub przyjmować żadnych przysług. Jednak, aby uzyskać naturalny mięsa halal wymaga prawie żadnej sterylności medycznej. W całym cyklu wzrostu zwierząt jest stała kontrola weterynaryjna: nie należy niczego zranić. Wymagane są uwagi i uczucia w stosunku do bydła przeznaczonego do uboju, zarówno przed rozpoczęciem jazdy, a podczas niej i po. Ubój tylko fizycznie – rozcięta tętnicę szyjną. Żadne inne metody są nie do przyjęcia. Krew zwierząt spada całkowicie. Nieodzowny modlitwa, która jest czytana przed ubojem, zapewni, że to mięso halal jest w pełni zgodne z prawami Koranu, ale jest to wcale konieczne do tych ludzi, którzy nie przestrzegają szariatu.

Mięso jest inny od zwykle

Jeśli jest kupiony w „prawo” miejsce, w którym w pełni przestrzegane Halal, można mieć pewność, że wołowina jest niczym naturalnym mięsem. Nie barwniki, aromaty, konserwanty i GMO. Strach rakotwórczych, które są dużo dodatków chemicznych, wycofujące się bez walki – mięso halal po prostu ich nie zawiera. Ponadto, mięso z których krew całkowicie zwolnione, ma łagodny i przyjemny smak, i znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo rozmnażania bakterii w nim.

Jest to z pewnością nie halal

Według Koranu, jedzenia człowiek nie może być: wieprzowina (i nie ma nawet wyjaśnienie dlaczego), mięso drapieżniki – zarówno ptaki i ssaki (w zasadzie jest to uzasadnione – co jedzą, kontrola jest niemożliwa, jako, odpowiednio, zdrowia tych którzy jedli ich mięso). W kategorii „mięsa halal” zdecydowanie nie odpowiednich zwierząt, które zostały uduszone (zgnieciony przez szczypanie w gardle) albo zmarł w wyniku obrażeń. Zabronione jest jeść mięso, którego pochodzenie nie jest znana całkowicie zabronione krwi dowolnych zwierząt. Nasza kaszanka, prawdopodobnie dla muzułmanów wydaje się kpiną. Nawiasem mówiąc, jest to bardzo rozsądne ograniczenia, które starają się zapobiec zatruciu masowej lub rozprzestrzenianie strasznych chorób. To samo zejście krwi znacznie chroniony ludności z tropikalnych regionach planety są bardzo poważne choroby, zwłaszcza jeśli zwierzę było nieznanego pochodzenia, a to nie jest jasne, co umarł.

Cokolwiek to było, ostatnio halal mięso jest duże zapotrzebowanie i tych, którzy nie są nawet zbliżone do stojącego na islam. Przyjazne dla środowiska i gwarancja od zanieczyszczenia i zatrucia przyciągnąć więcej ludzi.