814 Shares 8566 views

Ciekawe miejsca w Sankt Petersburgu. Co zobaczyć w Petersburgu? Muzea, zabytki Petersburga

Petersburg jest miastem dziedzictwa kulturowego i historycznego, dlatego jest to szczególne zainteresowanie turystów. Tutaj jest wiele ciekawych miejsc. Aby odwiedzić wszystkie interesujące miejsca w Sankt Petersburgu, zajmie to kilka dni.


Przegląd

Wśród bogatej listy atrakcji o wartości artystycznej i dziedzictwie historycznym wyróżnia się zabytki, kaplice i katedry, pałace, muzea i galerie, statki, mosty itp. Wszyscy znają takie ciekawe miejsca w Petersburgu jak Ermitaż, fontanny Peterhof, krążownik Aurora. Wielu usłyszało o Twierdzy Piotra i Pawła, Pałacu Yusupov, Kazań i katedrę św. Izaaka, Brązowego Jeźdźca, Muzeum Puszkina-Apartament. Trudno wymienić wszystkie interesujące miejsca w Petersburgu w jednym artykule. Miasto odbywa corocznie dużą liczbę turystów. Ludzie, którzy chętnie podróżują, przynajmniej raz w życiu, powinni odwiedzić Sankt Petersburg. Co zobaczyć w lecie? W tym okresie miasto otwiera się w całej swojej chwale. Najbardziej spektakularne i fascynujące jest latem: otwarcie fontanny, mostkowanie mostów, białe noce itp. Z tego powodu najlepszy czas na zwiedzanie ciekawych miejsc w Petersburgu to okres od maja do września. Wybór atrakcji jest zróżnicowany, każdy obiekt jest atrakcyjny pod względem indywidualnych cech. Następnie zaprezentowane zostaną niektóre z najbardziej interesujących miejsc w Petersburgu.

Historyczne miejsca zainteresowania

Muzeum Rosyjskie w Petersburgu zasługuje na uznanie jako największe repozytorium sztuki rosyjskiej na całym świecie. Znajduje się w centrum miasta. Jest to kompleks muzealny. Główna część ekspozycji zajmowana jest przez pięć pałaców: Mikhailovsky, gdzie znajdują się budynki wystawiennicze Benoit (budynek główny), Marble, Stroganovsky i inne. Obok tych budynków kompleks składa się z ogrodów (Mikhailovsky, Summer, Garden of the Engineer's Castle), położonych na wale Petr Petr i kilku innych budynkach. Kolekcja muzeum na początku 2012 r. Obejmowała 407 533 zarejestrowanych jednostek.

Muzeum Morskie w Petersburgu

To repozytorium ma status jednego z największych na świecie. Muzeum morskie jest jednym z najstarszych w Rosji. Jego historia zaczyna się w 1709 roku, wraz z modelowym aparatem założonym przez Petera I. Była to przechowalnia rysunków i konstrukcji okrętowych. Po blisko 100 latach w 1805 r. Kolekcja eksponatów tej modelowej kamery stała się podstawą kolekcji "muzeum morskiego". W ciągu 103 lat instytucja otrzymała nazwę założyciela – cesarza Piotra Wielkiego. Muzeum ma nowoczesną nazwę od 1924 roku. Początkowo repozytorium mieściło się w Głównym Urzędzie Admirazji. Następnie w 1939 r. Muzeum przeprowadziło się do budynku dawniej Giełdy Papierów Wartościowych. W lutym 1941 r. Nastąpiło otwarcie wystawy w nowych pomieszczeniach. Do tej pory historia floty rosyjskiej jest wyraźnie reprezentowana w 10 salach na pierwszym piętrze, które zawierają główną ekspozycję muzeum. W drugim piętrze znajdują się kolejne 3 pomieszczenia kompleksu wystawienniczego, w którym odbywają się wystawy czasowe niektórych przedmiotów i eksponatów z kolekcji kolekcjonerów prywatnych i innych obiektów magazynowych.

Muzeum Faberge w Petersburgu

Tutaj widać dużą kolekcję rosyjskiej sztuki użytkowej i biżuterii z 1920 stuleci. Podstawą kolekcji są imperialne jaja wielkanocne utworzone przez firmę K. G. Faberge. Jest ich 9 zupełnie. Jest to dość młode prywatne muzeum. Jej otwarcie odbyło się w 2013 r., 19 listopada, a już w kwietniu 2014 r. Drzwi instytucji były otwarte dla ogółu społeczeństwa. Fundatorem kultury i historii jest "Connection of Times", stworzony przez V. Vekselberga, założyciela. Muzeum działa jako ośrodek naukowo-kulturalny i oświatowy, regularnie organizuje imprezy, aby zapoznać się z historią twórczości K. G. Faberge. Można zwiedzić ekspozycję od 9:30 do 20:45 w dowolnym dniu, z wyjątkiem piątku.

Dom firmy "Singer"

Odwiedzając ciekawe miejsca w Petersburgu warto odwiedzić ten budynek. Jest uważany za jednego z najbardziej znanych arcydzieł architektury modernistycznej. Dom położony jest przy ulicy Nevsky Prospekt. W latach 1902-1904 w nowoczesnym stylu wybudowano sześć kondygnacyjny budynek z poddaszem, którego łączna powierzchnia wynosi 7 tysięcy metrów kwadratowych. M. Ten budynek został zaprojektowany przez firmę Pavel Syuzor specjalnie dla firmy "Singer" (wówczas był jednym z najbardziej poszukiwanych architektów). Styl, technika i cel, był to innowacyjny projekt. Początkowo zarządzanie producentem maszyn do szycia firmy Singer zakładało budowę wieżowca podobnego do tego, który został już w tym czasie zbudowany w Nowym Jorku. Miał być wielopiętrowy budynek z wieloma biurami. Jednak w centrum stolicy kultury budowa nie była dozwolona powyżej 23,5 m (do okapu). Rozwiązaniem problemu było architektoniczne przedstawienie architekta P. Syuzora: sześć kondygnacji z poddaszem wykończono elegancką wieżą. Z kolei wieża szklana o średnicy 280 cm, dzięki wieży skierowanej ku niebu, wydaje się być wysoką wysokością, ale lekkość konstrukcji nie przysłania kopuł Zbawiciela nad Krew, unoszącego się nad Prospektem Nowąskym lub katedrą w Kazaniu.

Ogród ptaków raju "Mindo"

Wielu turystów rodzinnych, planujących wakacje, pyta: "Co zobaczyć w Petersburgu z dzieckiem?" Ogród ptaków Mindo daje niezapomniane wrażenia zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zwiedzając ten egzotyczny las tropikalny, możesz odwiedzić środowisko dziewiczej przyrody i podziwiać piękne kolorowe ptaki przywiezione z wypraw z całego świata. Podstawą wystawy są kakarik, papuga, amad , turtledove , chizh, kanarki i inne przedstawiciele pierzastego świata. W ogrodzie odbywają się regularne wycieczki, podczas których podaje się nowe i interesujące informacje o życiu ptaków, które tutaj, bez obawy o obecność ludzi, budują gniazda, są trane, a czasami mogą zorganizować zawody małżeńskie. Ponadto, w tym miejscu można po prostu cieszyć się niezwykłą urodą i uroczym śpiewem ptaków. W sklepie można kupić żywe motyle i pamiątki. Odwiedzić Ogród Ptaków Rajskich jest czynny przez wszystkie dni, z wyjątkiem poniedziałku. Koszt wejścia w życie codzienne dla dorosłych wynosi 250 rubli, dla emerytów i rencistów i dzieci poniżej 14 roku życia, 150 rubli. W weekendy i święta cena biletu wstępu wzrasta: 350 i 200 rubli. Odpowiednio. Dzieci do lat 3 wstęp wolny.

Zbawiciel na Krwi

Ten pomnik architektury jest żywym przykładem "rosyjskiego stylu" w późnym stadium ewolucji. Wizerunek Zbawiciela nad Krew jest zbiorowy, ukierunkowany na rosyjskie cerkwie prawosławne Jarosławia i Moskwy z XVI i XVII wieku. Na przykład architektura była pod wpływem architektury katedry św. Bazylego. Podstawą składu świątyni jest kompaktowy chetverik, na którym znajduje się namiot pięciominutowy, osiągający wysokość 81 m. Asymetryczna grupa obrazowa tworzona jest przez dziewięć rozdziałów ukoronujących Zbawiciela na rozlane krwią, z których kilka posiada powłokę emalii, resztę – złoconą. Projekt wnętrza wykonano z mozaiki. Jego powierzchnia wynosi 7065 metrów kwadratowych. Powstał zgodnie ze szkicami Vasnetsova, Nestera, Ryabuszkina, Belyajowa, Kharlamowa i innych artystów (łączna liczba twórców przekracza 30) w pracowni Frolova. Mozaikowa kompozycja świątyni jest jedną z największych w Europie.

Pushkinskaya, 10

W niedalekiej przyszłości muzycy i artyści bezzwłocznie osiedlili się w pustym domu i nadali mu nazwę stowarzyszenia "Wolne kultury". W tym miejscu istnieją liczne galerie, kluby, pracownie artystów i muzea. Na tym dziedzińcu znajduje się "ulica Johna Lennona". Niezrównana kolekcja niepowtarzalnej dokumentacji i zbiór dzieł sztuki nieoficjalnej powstałych w drugiej połowie XX wieku reprezentuje Muzeum Sztuki Niekonformistycznej. W Fish Fabrique występują młode rocka. Fani awangardowych kierunków muzyki, literatury i filozofii powinni zwrócić uwagę na Galerię eksperymentalnych dźwięków.

Pałac Stroganoffs

W połowie XVIII wieku na terenie tego muzeum znajdowała się dawna rezydencja hrabiego SG Stroganowa, który w jednym suchym dniu całkowicie zniszczył pożar. Właściciel dworu nakazał odbudowę budynku, a dla nowej siedziby F. Rastrelli opracował projekt. Dom Stroganov był znany w całym Sankt Petersburgu jako "otwarte obiady". Absolutnie starannie ubrany przechodni mógłby odwiedzić i zjeść w towarzystwie hrabiego. Niektórzy otwarcie używali tego, odwiedzając trzy razy dziennie, ale arogancja szybko się zatrzymała. Prace konserwatorskie w muzeum-pałacu trwały prawie 20 lat, ale wynik uzasadniał wysiłki mistrzów. Każda nowa hala, otwierająca się na oko, przekracza piękno poprzedniej. Tutaj można zobaczyć kolekcję mineralogiczną na tle książek, pół kolumn wgłębionych w lustrach i sufitach malowanych. Fasada jest nadal ozdobiona kamiennymi reliefami z obrazami samego hrabia Stroganowa lub samego Rastrelli. Pałac zachowuje unikalną kolekcję artystycznych wartości. Dziś jest instytutem badawczym i centrum remontowym. Od 1989 r. Pałac został przeniesiony do Muzeum Rosyjskiego. Ekspozycja, dedykowana kolekcjonerom rosyjskim z XVII i XIX wieku, działa nieustannie.