737 Shares 6447 views

Montaż klimatyzacji w mieszkaniu z rękami (zdjęcie)

Zakup klimatyzatora, aby stworzyć i utrzymać komfortowe środowisko może być całkowicie bezużyteczne w pokoju. Nie jest tajemnicą, że wybór systemu klimatyzacji, mamy tendencję, aby wysłuchać poglądów i porad wykwalifikowanych specjalistów. Nie kupić taki wyrafinowany urządzenie losowo, bez względu na wielkość pokoju, materiału ścian, liczby otworów okiennych i drzwiowych. Mamy zapoznania się z dostępnymi informacjami na temat modeli wybranej marki. A przy pomocy wykwalifikowanych instalatorów, wiele odmówił, uważając, że instalacja klimatyzacji w mieszkaniu na własnej pracy – nie jest trudne.


Niemniej jednak, rzeczywista perspektywa ruin słabą sprzętu instalacyjnego drogie jest oczywista. W tym artykule pokażemy, jak instalowanie klimatyzatorów w mieszkaniu.

typy klimatyzatorów

Pierwszym urządzeniem, które obsługuje komfortowe warunki w mieszkaniu, – temperatury, wilgotności, czystości i prędkości przepływu powietrza – pojawiły się w pierwszej połowie XX wieku, ale w rosyjskich klimatyzatory do domów zaczęli używać stosunkowo niedawno.

Klimatyzatory można podzielić na kilka niezależnych grup:

 • mobilne;
 • okno;
 • systemy split;
 • Systemy Multi-Split.

Przez długi czas w naszym kraju najbardziej popularne są systemy okienne, które są zainstalowane w oknie lub na ścianie. To znacznie zmniejsza poziom oświetlenia otoczenia. Składa się ona z jednej jednostki, to montaż takiego urządzenia jest znacząco uproszczony. Takie modele pracują cicho, dość trwałe, że nie ma wycieków z freonu różnej wydajności maksymalnej szybkości, ale ich cena jest wysoka.

Komórka powietrza odprowadza się przewodem powietrza, co prowadzi do okna. Kondensat zbiera się w tacce ociekowej. Zaletą takich systemów jest ich przenośność – można umieścić go w dowolnym miejscu, a braki, nie ma wątpliwości, w tym dużo hałasu.

Jest jeszcze inny podgatunek przenośnych klimatyzatorów. To nie ma powietrza, produkuje znacznie mniej hałasu i zużywa mało energii. Wilgoć, która ulatnia się w czasie pracy, w postaci pary wodnej, w pomieszczeniu, w ten sposób zwiększając wilgotność.

systemy dzielone – bardziej nowoczesne urządzenie, które składa się z dwóch części – wewnętrznego i zewnętrznego bloku. Są one podzielone na następujące rodzaje:

 • wieża;
 • kaseta;
 • kanału;
 • sufitu;
 • centralny;
 • ściana.

Montaż klimatyzacji w mieszkaniu wiąże się blok montażowy na zewnątrz pomieszczenia – na elewacji, dachu, balkon. Jego przewody elektryczne i podłączyć rurę drenażową.

aby wybrać

Po wybraniu dowolnego konkretne urządzenie oblicza jego pojemności. W tych obliczeniach należy wziąć pod uwagę powierzchnię pomieszczeń, stopień naturalnego światła, obecność grzejników. W kuchni będzie odpowiadał bardziej wydajne urządzenia w sypialni – mniej hałaśliwe. I montaż klimatyzacji w mieszkaniu, zwłaszcza w pokoju dziecięcym będzie wymagać wybór maszyn wysokiej jakości. Jeśli mówimy w kategoriach estetyki, to lepiej, że urządzenie zostało ukryte. Bardziej nadaje się do tego systemu podziału.

kanałowe klimatyzacja

To urządzenie jest urządzeniem typu semi-. Doskonale rozwiązuje problem wentylacji, klimatyzacji i temperatury w dość dużym pomieszczeniu.

W tym układzie, powietrze przepływa przez kanały wentylacyjne. Mają niezwykły układ zasilania i rozdziału powietrza. W tym celu, sieć kanałów powietrznych.

Powietrze z zewnątrz spadnie na urządzeniu zewnętrznym, a następnie przemieszcza się rur miedzianych, w którym chłodzi się i ustawia temperaturę wewnętrzną docelowej. W jednostce wewnętrznej posiada filtry do oczyszczania powietrza.

dodatkowe funkcje

Urządzenia tego typu są zazwyczaj wyposażone w jednostkę sterującą instrukcja, zestaw dodatkowych filtrów. Ponadto kanał klimatyzator posiada funkcję przeciwbakteryjnego obróbki powietrza.

zalety

Ustawianie kanału klimatyzator w mieszkaniu jest uzasadnione, jeśli jest dość przestronne (120 metrów kwadratowych). Takie systemy są bardziej odpowiednie dla dużych osiedli, domów prywatnych.

Kanałowe klimatyzacja jest bardzo zwarta, to jest prawie niezauważalne w pokoju, jak sama jednostka wewnętrzna jest dołączony do spiżarni, pomieszczenie gospodarcze, pod sufitem podwieszanym. To sprawia, że nie można przeszkadzać wnętrze.

Powietrze wchodzi do pokoju z ulicy. Zaprojektowany system kanałów umożliwia urządzenie służyć jej w kilku salach jednocześnie.

braki

klimatyzatory kanałowe mają swoje słabe strony:

 • Wysoki poziom hałasu;
 • złożoność instalacji.

Ustawienie klimatyzatora w mieszkaniu (kanału) mogą być wykonywane wyłącznie przez doświadczonych specjalistów. Muszą dokładnie obliczyć reguła klimatyzację i wentylację.

Montaż klimatyzacji w mieszkaniu z rękami

Po wybraniu modelu, odpowiednim instrumentem zakupione oględzin sprzętu. Jest to konieczne w celu uniknięcia nieprzyjemnych niespodzianek żadnej podczas instalacji. Wszystkie elementy muszą być solidnie zamocowane, klimatyzator nie może mieć żadnych uszkodzeń mechanicznych.

Po tym należy wyraźnie określić miejsce zewnętrznych i wewnętrznych zespołów urządzenia. Dlatego konieczne jest, aby przestrzegać pewnych zasad dla instalacji klimatyzatora w mieszkaniu – po pierwsze jest potrzeba rozważenia estetyczny wygląd urządzenia i upewnić się, że wszystkie jego cech jakościowych. Aby to zrobić, należy rozważyć następujące kwestie:

 • Montaż urządzeń odbywa się tylko na podstawie, wykonanej z trwałego materiału;
 • cały przyrząd czynniki, które występują podczas eksploatacji pracuje – drgań ciepła, hałasu;
 • Dane ustala rozmiar urządzenia, – jego masy różnicy dopuszczalna wysokość, długość niezbędnych rur łączących.

Surowo zabrania się instalowania urządzeń na ziemi.

Urządzenie wewnętrzne – wybór lokalizacji

 1. Zainstalować urządzenie powinno być tak, że jest to wygodne, aby go zamontować. Urządzenie należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
 2. Musisz wybrać solidną ścianę tak, że gdy klimatyzator jest w określonym położeniu.
 3. Że cyrkulacja powietrza była wysoka jakość, urządzenie miejsce montażu powinno być dobrze wentylowane – z dala jednostka od sufitu musi wynosić co najmniej piętnaście centymetrów.
 4. Pozbyć się różnych barier w przepływie chłodzony – parawany, ścianki działowe, etc.

prace przygotowawcze

Jeśli zdecydujesz się zainstalować ten system we własnym zakresie, to na pewno trzeba klimatyzacji schemat instalacji w mieszkaniu. Zazwyczaj jest on stosowany do wszystkich modeli. Jeśli to nie dla ciebie, a następnie sprawdzić specjalną literaturę, aby wybrać najlepszą opcję dla swojej przestrzeni.

Najbardziej czasochłonnym rzecz prac przygotowawczych – to wiercenia otworów w ścianie łożyska i wytwarzania wycinania rowków – rowkami w ścianie, które muszą być wartości, które mogą być umieszczone w tych narzędzi.

Jeśli proces shtrobleniya obcy dla ciebie, możesz umieścić te elementy w specjalnej szynie. Wiercenie najlepiej jest użyć profesjonalnego sprzętu – potężne uderzenie, wyposażony Prolomnaya brązowy węglików spiekanych.

Otwory zostały wykonane jakościowo, zgodnie z wymaganiami technicznymi, konieczne jest, aby spełnić niektóre z zaleceń:

 • Średnica otworu powinna wynosić 45 mm;
 • wiercenia powinny być pod niewielkim kątem (do terminowego usuwania kondensatu spalin).

W fazie przygotowawczej zewnętrznej wspornika mocującego jest zainstalowana, a płytą montażową.

Podczas mocowania wsporników zewnętrznych przestrzegać prostych zasad:

 • Wspornik wybrany biorąc pod uwagę wymiary jednostki zewnętrznej;
 • Mocowania prowadzi silne śruby, kołki, których średnica powinna wynosić co najmniej 12 mm.

Można użyć kotwy.

Montaż jednostki zewnętrznej

Montaż klimatyzatorów w mieszkaniu muszą być wykonane zgodnie ze wszystkimi normami technicznymi.

Aby jednostka zewnętrzna jest prawidłowo zainstalowane, należy dokręcić na wszystkich otworach montażowych. Aby zmniejszyć wibracje, zalecamy stosowanie uszczelek gumowych.

usługi inżynieryjne

Montaż klimatyzacji w mieszkaniu wymaga pewnej wiedzy technicznej.

Można rozpocząć montaż jednostki zewnętrznej po instalacji mediów. Będziesz musiał zmierzyć długość drogi łączącej dwie jednostki, i linię cięcia pożądanej wielkości.

Następnie trzeba dokonać płomienny rurek połączeniowych. Teraz musimy dodać do rurociągów rur jednostki wewnętrznej.

Końcowy etap prac – mocowanie jednostki wewnętrznej, łącząc swoje fajki do jednostki zewnętrznej i podłączania kabli elektrycznych.

Na tym etapie lepiej jest pracować razem. Jedna osoba unosi rurę zespołu wewnątrz, drugie sprzyja współpracujące zboczy ulicy przez wykonany otwór. Następnie jednostka wewnętrzna jest przymocowana do płyty montażowej.

Instalacja klimatyzacji w mieszkaniu (zdjęcia można znaleźć w naszym artykule) jest zakończona. Podsumowując, chciałbym powiedzieć, jeśli nie jesteś pewien, że można to zrobić pracować samodzielnie, powierzyć to profesjonalistom.

Klimatyzacja na balkonie

Zgodnie z ogólną zasadą, montaż jednostki zewnętrznej na wyższych piętrach budynków mieszkalnych wymagają profesjonalnych instalatorów, którzy mają tolerancji dla pracy na wysokościach. Ich usługi nie są tanie. Dlatego też często myślał o zainstalowaniu go na balkonie.

To rozwiązanie ma swoje niuanse. Podczas instalacji jednostki zewnętrznej wewnątrz przeszklonych balkonów będzie przegrzewać. W takim przypadku musi on być zainstalowany na zewnątrz.

Działanie tego urządzenia jest towarzyszy hałas i wibracje. Pozbyć się tej niedogodności, można użyć do mocowania amortyzatorów. Jak widać, niektóre trudności na wyższych piętrach wieżowców jest montaż klimatyzacji w mieszkaniu. Pozwolenie na zainstalowanie urządzenia na fasadzie budynku oraz balkonu w tym konieczności uzyskania na wydziale architektury administracji miasta.