531 Shares 5143 views

Wycięcie migdałków – chirurgia całkowite usunięcie migdałków: wskazania, przeciwwskazania, efekty

Każdy wie, co to ból gardła. Ostre infekcje dróg oddechowych i gardła występuje prawie każdy przynajmniej raz w roku. Niektórzy ludzie cierpią na zaburzenia gardła częściej. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do tych, którzy mają przewlekłe zapalenie górnych dróg oddechowych. Wspólna choroba uważana jest za ból gardła. Występuje zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Objawy tej choroby jest dość nieprzyjemne. Prawdopodobnie każdy czuł ból podczas połykania żywności. Postęp anginy prowadzi do wzrostu temperatury ciała, ogólnego osłabienia. Ta patologia jest spowodowane przez zapalenie migdałków. Jeśli choroba staje się przewlekłe gruczoły trwale powiększeniu. W tym samym dyskomfort podczas połykania występują bardzo często (do 10 razy w ciągu roku). W takich przypadkach zaleca się zabieg – wycięcie migdałków. Jest to obowiązkowa procedura, do których uciekają się do nieskuteczności leczenia zachowawczego.


Co to wycięcie migdałków?

Wycięcie migdałków – jest to jedna z metod leczenia przewlekłego zapalenia migdałków. Zazwyczaj struktury te służą funkcję ochronną organizmu. Migdałków są narządy limfatyczne. Oni wydzielają specjalne komórki układu odpornościowego, które mają na celu zwalczanie czynników mikrobiologicznych. W związku z tym, w kontakcie z bakteriami i wirusami w jamie ustnej są migdałki zwiększona. Stanowią one rodzaj bariery dla przejścia zakażenia dróg moczowych. W przypadku ich braku, drobnoustroje nie pozostają w jamie ustnej, i prawie natychmiast wpaść oskrzeli i płuc.

Dlatego operacja (wycięcie migdałków) nie odbywa się bez ścisłej konieczności. Jest ona potrzebna tylko w przypadku, gdy funkcja migdałków jest osłabiony, i one skomplikować proces oddychania. Ponadto, operacja jest zalecana do wykonywania ludzi, którzy często występują nawroty przewlekłego zapalenia migdałków (zapalenie migdałków). Chirurgiczne usunięcie migdałków jest używany przez kilka tysięcy lat. Operacja nie jest niebezpieczna, jednak może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji (rozwój zapalenia płuc na tle zakażenia układu oddechowego). Dlatego zanim zdecydujesz się na operację, konieczne jest, aby dowiedzieć się o zaletach i wadach wycięcie migdałków. W wątpliwych przypadkach należy skonsultować się z kilku specjalistów.

wskazania do

Wycięcie migdałków jest jednym z najczęstszych zabiegów chirurgicznych w obrębie górnych dróg oddechowych. Ten zabieg nie zajmuje dużo czasu. Ryzyko powikłań jest minimalne. Ponadto, niektóre kliniki odbyło laserowej migdałków. Ma przewagę nad rutynowych operacji. Pomimo tego, usunięcie migdałków bez ścisłego czytania nie jest zalecane. Po utworzeniu danych nie hamują rozwoju schorzeń dolnych dróg moczowych. Istnieją następujące wskazania do usunięcia migdałków:

 1. Zaburzenia w oddychaniu i połykaniu. Przerost migdałków wyrażona prowadzi do tego, że powietrze i jedzenie nie może przechodzić swobodnie do wirników i nosogardzieli. Istnieją trzy stopnie wzrostu tych narządów. Bezwzględnym wskazaniem do usunięcia migdałków jest trzecim stadium przerostu. W tym przypadku, powiększone migdałki całkowicie pokryć wejście do gardła. Na drugim stopniu przerostem migdałków nie zawsze jest.
 2. Ropnie Otolaryngologii powstałe na tle zapalenia migdałków. W tej sytuacji, wycięcie migdałków jest bardzo potrzebna. Wycięcie migdałków potrzeba zapewnienia dostępu do ropnia i oczyścić ciała ropą.
 3. Niewyrównaną przewlekłe zapalenie migdałków. W tym przypadku zaniku migdałki z powodu ciągłego stanu zapalnego. czynności narządów całkowicie zerwane.
 4. Częste nawroty przewlekłego zapalenia migdałków. Dostępna w zaostrzenia choroby znaczy więcej niż 7 razy w roku. Ta sprawa dotyczy względnych wskazań do wycięcia migdałków. W tym przypadku operacja jest przeprowadzana przez pacjenta.
 5. Połączenie nawracające zapalenie migdałków, zapalenie migdałków przerostu i 2 ° C.
 6. Predyspozycja do poważnych powikłań powstałych na tle ból gardła. Należą do nich chorób, takich jak gorączka reumatyczna, do krwotocznego zapalenia naczyń, zapalenia kłębuszków nerkowych. Najczęściej te choroby rozwijać gdy gronkowiec migdałków.

W przypadku wskazań bezwzględnych odmowy zabiegu może prowadzić do poważnych powikłań. Dlatego przed podjęciem decyzji, czy należy usunąć migdałki, konieczne jest, aby dowiedzieć się, w jaki władze są w stanie.

Przeciwwskazania do

Wycięcie migdałków – operacja, która w niektórych przypadkach nie jest zalecane Otolaryngolodzy. Czasami usunięcie migdałków nie jest nie tylko korzyści, ale także pogorszyć stan pacjenta. Są 2 grupy przeciwwskazań do usunięcia migdałków: absolute i tymczasowe. W pierwszym przypadku operacja jest zabronione, podobnie jak zagrożenie życia pacjenta. Kiedy względne przeciwwskazania wycięcie migdałków może być odroczone na czas. Usunięcie migdałków jest surowo zabronione w następujących przypadkach:

 1. Choroby ważnych narządów, które są w stadium dekompensacji. Są to czynności serca, wątroby i niewydolności nerek.
 2. Patologia układu krwiotwórczego. Wśród nich, ostre i przewlekłe białaczki, ciężkie stopień niedokrwistości hemofilii.
 3. Cukrzyca niewyrównana.
 4. Nieprawidłowości naczyń przechodzących blisko migdałków (tętniak, patologiczny pulsacji tętnice i żyły gardła).
 5. Otwarta forma gruźliczego zapalenia płuc.
 6. patologia mózgu, w którym dana osoba nie jest w stanie właściwie ocenić sytuację.

Przy względnej (w czasie), przeciwwskazania, pacjent musi najpierw leczyć ostrych procesów zapalnych, a następnie może być wycięcie migdałków. To jest w następujących przypadkach:

 1. choroby zakaźne (ospa wietrzna, różyczka).
 2. Próchnica zębów lub miazgi.
 3. Ostrych lub przewlekłych chorób, w ostrym stadium. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do procesów zapalnych w górnych drogach oddechowych.
 4. miesiączkować.
 5. Infekcje skóry.
 6. Reakcje alergiczne (zapalenie skóry).
 7. Zmiany w testach laboratoryjnych: leukocytoza, ketonurii.

Zalety i wady wycięcie migdałków

Pomimo korzyści z zabiegu, warto pamiętać, że po tonsillektomia zwiększa ryzyko zapalenia oskrzeli i zapalenia płuc. Niemniej jednak, w niektórych przypadkach niemożliwe do zrobienia bez usunięcia migdałków. Zalety obejmują obsługę, aby zwolnić prześwit otworu gardzieli, ulgę przewlekłego zapalenia migdałków. Główną wadą jest uważane za szybkie trafienie mikrobów w dolnych dróg oddechowych z przeziębienia. Tylko lekarz może zdecydować, czy nie potrzebują migdałków. Opinie pacjentów, którzy przeszli operację, sprzeczne.

Odmiany wycięcie migdałków

Obecnie istnieje wiele sposobów, aby usunąć migdałki. Niemniej jednak metoda chirurgiczna jest używany najczęściej. Poza tym, tego rodzaju procedury otrzymuje się po usunięciu migdałków, gdyż wycięcie migdałków lasera tkanek electrocoagulator i ultradźwiękowy skalpel ablacji. Interwencje te są droższe, ale charakteryzują się minimalną utratą krwi i szybkim okresie zdrowienia.

Tonsillektomia laserowo

Obecnie liczba transakcji przeprowadzonych za pomocą lasera. Nie ma wyjątków i wycięcie migdałków. Znieczulenie w którym: – lokalne, rozpyla się na powierzchni tkanki gardła. Migdałki stałe specjalne kleszcze i wiązka laserowa jest skierowana. Rezultatem jest zniszczenie tkanki stratyfikacji. Metoda ta jest szczególnie przydatna, gdy częściowe wycięcie migdałków. Organy nie całkowicie usunąć, ale tylko górne warstwy poddaje się stan zapalny. Sposób ten charakteryzuje się małą utratę krwi i bezbolesny.

Przygotowanie chirurgicznym usunięciu migdałków

Zabieg ten praktycznie nie wymaga specjalnego przeszkolenia. Pacjenta zbadano na obecność procesów zapalnych, oceniano wyniki badań laboratoryjnych (ogólne i biochemiczne badanie krwi, OAM krzepnięcia). Przed zabiegiem nie można jeść.

Jak jest chirurgiczne wycięcie migdałków?

Tradycyjne (chirurgiczny) tonsillektomia wykonywane pod ogólnym lub miejscowym znieczuleniem. Najczęściej, migdałkach są usuwane razem z kapsułką. Odbywa się to za pomocą pętli drutu. To całkowicie zakrywa ciało i oddziela ją od otaczającej tkanki. Po tej choroby szacuje paratonsillar miejsca. Jeśli to konieczne, lekarz otwiera ropień i wkłada rurę spustową.

Jak to okres pooperacyjny?

Po migdałków pozostaje nawinięta na powierzchni migdałków w obszarze mocowania. Aby uniknąć zakażenia, należy prawidłowo przeprowadzić pielęgnacji jamy ustnej. Jest to bardzo ważne, bez względu na to, jaka metoda została wykonana migdałków. Okres pooperacyjny wynosi 2-3 tygodni. W pierwszym dniu nie zaleca się jeść i przełykać śliny. Podczas snu, pacjent powinien leżeć na boku, tak, że krew nie przedostała się do dróg oddechowych. Po 2-3 dniach po operacji rany powierzchni jest pokryta żółtawym odcieniem, jest niewysoka gorączka, ból gorzej podczas połykania. Jest to normalna reakcja organizmu. Oczyszczanie przez powierzchnie płytki następuje po około 10 dniach. Całkowite wyleczenie nastąpi do końca 3 tygodnie po zabiegu. Do tego czasu powinny powstrzymać się od podejmowania zimnych lub gorących potraw, płynów.

Tonsillektomia: Skutki działania

Kiedy właściwie prowadzone przez powikłań tonsillektomia są rzadkie. Niekiedy nieprzyjemne konsekwencje wynikają z nieprzestrzegania zaleceń przypisanych po zabiegu. Najbardziej traumatyczne znamienny chirurgiczne wycięcie migdałków. Recenzje pacjentów po takiej operacji ma zarówno pozytywne jak i negatywne. Większość ludzi jest zadowolona z wyników operacji, niektóre notatki zmiany głosu, częste infekcje wirusowe, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc.

Tonsillektomia: Cena zabiegu

Chirurgiczne usunięcie migdałków dotyczy planowych operacji. Gdzie wskazano, że jest wolne od opłat. Większość klinik odbywają i inne sposoby eksploatacji (laser ablacji elektrokoagulacji). Przy wyborze tych metod produkowane zapłacił migdałków. Cena laserowej migdałków waha się od 10 do 20 tysięcy rubli, w zależności od kliniki i wolumenu transakcji.