650 Shares 3172 views

W jaki sposób można zbudować altanę z ukształtowanej rury?

Kraj nieruchomość nie jest już postrzegany jako miejsce wyjątkowej pracy z ziemi. Oczywiście, że nie utraciła raz kapitalne znaczenie, ale nabył i zaawansowane funkcje. To jest miejsce, gdzie można uciec od zgiełku miasta i niepokoje, być sam na sam z naturą i siebie. Dlatego ważne jest, aby zbudować dom i okolica jak najbardziej komfortowy dla pobytu. Ponadto Arbor może być zbudowany z ukształtowanej rury. Pomimo powszechnego przekonania o złożoności budowy takiej konstrukcji, rzeczywistość jest zupełnie inna. Nie jest konieczne, aby być zawodowym lub zakupić gotową klatkę pergola w kształcie rury. Wszakże ich własny może zrobić tylko projekt, który będzie odpowiadał naszym potrzebom. Z prawidłowego obliczenia i dobór niezbędnych narzędzi i materiałów, takich konstrukcja nie wymaga dużych nakładów finansowych i wysiłków.


Przegląd

Do budowy rur profilowych użycia, który wyciąga z powodzeniem ze względu na właściwości geometryczne. Składniki te mają szereg zalet, które są niezbędne dla tego rodzaju budynków. Na przykład, trwałość i wytrzymałość oraz odporność na działanie czynników zewnętrznych. Są one wykorzystywane w produkcji mebli, konstrukcji reklamowych i wielu innych. Dla profilu tuszy używane tylko te przewody, które mogą dać przyszłą siłę Altanka i niezawodność. Mogą wytrzymać dość ciężkich ładunków. Przed złożyć altanę o kształcie rury, konieczne jest opracowanie planu. Określa to nie tylko na wygląd zewnętrzny struktury, ale są wybrane i niezbędne elementy konstrukcji.

Aby utworzyć rysunek, podstawową wiedzę z zakresu geometrii i rysunku. Najlepiej jest zabrać wystarczającą ilość papieru, tj. A. nie być w stanie wyciągnąć na pierwszej próbie. Również z miękkim ołówkiem, linijką i gumką. Po zdefiniowaniu zakresu i stopnia można zacząć rozwijać. Oprócz samego programu, postać musi być określona stosowanych składników i ich ilości.

Kształcie rury, w uproszczeniu, – pudełko metalowe wydrążone. Pomimo pustki wewnętrznej, jest to bardzo trwały materiał. Jeśli jesteś nowy projektowanie Opiekun, najlepiej jest znaleźć w wyspecjalizowanych źródeł wizerunkami wszystkich niezbędnych elementów i materiałów, aby udać się na zakupy i zobaczyć je tam. Więc można sobie wyobrazić lepszy wynik końcowy. Podczas obliczeń należy wziąć pod uwagę, że istnieją elementy o różnym przekroju. Wymiary Arbor ukształtowanej rury może się zmieniać w zależności od chęci, jak i wolnej przestrzeni w miejscu. Istnieje pasemka, które będzie musiała w budowie. Przyjrzyjmy się im.

tworzywo

Oczywiście, przede wszystkim, trzeba kupić sobie kształcie rurki. Ponadto trzeba mieć kilka arkuszy poliwęglanu. Ich powłoka może być matowe, błyszczące, kolorowe, przezroczyste lub półprzezroczyste. Pomoże to wybrać projekt konstrukcji. Stosowany również specjalne farby lub podkładu na metal ze skutkiem antykorozyjną.

instrumenty

Istnieje wiele narzędzi, praca, która wymaga umiejętności i wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Na przykład, może być to urządzenie do zgrzewania. Jeśli nie praktykują i nie wiem, jak gotować altany o kształcie rury, to najlepiej do tego rodzaju pracy dla specjalisty. Materiały do precyzyjnie dopasować określone wymiary, użyte bułgarski. Konieczne i wiertarka, wyposażone w wiertła do metalu. Z tych dwóch narzędzi, wielu z nich już działa, więc można poradzić na własną rękę.

zespół ramy

W pierwszej kolejności to idzie do ramy. Najprostszym jest kwadratowa lub prostokątna konstrukcja. Nie są one trudne do wykonania, dzięki czemu mogą one sprostać nawet nowicjusza. Bardziej nieporęczne konstrukcja jest zbierana w postaci sześcianu. Na jej budowę, konieczne jest zwrócić okrąg o żądanej wielkości. Jest on podzielony na sześć równych części. Kanał pokroić na równe odcinki, których długość odpowiada cięciwy sześciokąta. Następnie kanał jest połączony przez zgrzewanie. Konstrukcja bazowa jest zakończone.

Teraz trzeba zbudować sobie ramkę. Weźmy pod uwagę niektóre niuanse. Tak jak gotować altany o kształcie rurki w przypadku braku doświadczenia, najlepiej zostawić specjalistom, to tylko sam materiał jest wymagane od ciebie. Co do zasady, osoba, która będzie elementy można wyciąć je łączącą. W ten sposób, struktura składa się z odcinków w kształcie rury. Boczne każdej z nich jest równa 100 mm, wysokość – 3 m, a grubość – 3 mm. Segmenty te są zespawane z wierzchołkami sześciokątnego podstawy.

fundacja

Wykorzystuje standardową bazę kolumnowy. Po zainstalowaniu go, można przystąpić do reszty zespołu. Konstruowanie arbor kształtowanej rury, pożądane jest stosowanie elementów o przekroju kwadratowym wspierając słupków. Grubość ścianki powinna być nie mniejsza niż 2,5 mm, a wielkość – 80×80 mm. Po nawiązaniu połączenia z fundacji wsparcia, upewnij się, że są one w pozycji pionowej.

wiążący

Wymaga to mniejszej rury poprzecznej. Są one przyspawane do każdego stojaka. Rurociąg nie powinny kolidować z wolnym wejściem człowieka do pawilonu. Należy także sprawdzić, czy wysokość jest wystarczająca. W przeciwnym razie podczas wprowadzania zegnie Arbor. Związać wiązek poziomych i ukośnych oraz górną część konstrukcji, przy użyciu probówek 80×80 mm. Grubość w tym przypadku – 3 mm. Ponadto w górnej części konstrukcji kratowych spawane rury. Kąt nachylenia powinien wynosić 10 stopni w stosunku do linii poziomej. Na krokwiach trzeba 100h60 mm rury o grubości co najmniej 3 mm.

dach

Kiedy rama jest gotowy przystąpić do montażu na dachu i ścian w miarę potrzeby. Aby ścianka jest przymocowana do rury materiałów polimerowych. Potrzeba krokwi dachu. Jeśli budujesz prostokątny lub kwadratowy tubkę altany, możesz je trójkątny. Krokwie stałe pod kątem 10-15 stopni. Po poważnych prac budowlanych może przejść do mety. Wyposażyć stół fotele Altanka i można również stosować profilowaną rurę. Dachu nadają się do tego celu, z dowolnego odpowiedniego materiału (poliwęglanu, na przykład).

Cieszyć się wakacje w nowym altanie!