473 Shares 8320 views

techniką decoupage. Serwetki papierowe, kleju i lakieru – podstawą wyrafinowany wystrój

Unikalne przedmioty codziennego użytku, ozdobione wyszukanych wzorów i obrazów, wykonanych w technice znanych artystów, zawsze dopracowane do każdego wnętrza. Taki mały, co można zrobić na własną rękę, stosując zwykłe wystrój serwetki z jasnym wzorem lub obraz z magazynu. Zdobienia przedmiotów z papieru wycinków – starożytnej sztuki, którego początki można znaleźć w Chinach w dniach 7-9 wne technika decoupage użyto do dekoracji różnych przedmiotów we Francji, Anglii i Niemczech od 16 wieku. A w naszym technokratyczny wieku, dzięki szczególnym zainteresowaniem w pracach ręcznie po przechowywane jasną osobowość twórcy, zainteresowanie tą technologią wyłonił z nową energią, ona ponownie u szczytu popularności w wielu krajach europejskich.


Technika decoupage jest szeroko stosowany do dekoracyjnych talerze, tace, butelki, ramy do luster i obrazów. Szczególnie oryginalne i kolorowe elementy mebli są uzyskiwane, ponieważ najłatwiej stół lub komoda, ozdobione kolorowymi wycinankami z papieru, przekształcony oryginalnych dzieł sztuki. Meble, ozdobione ręcznie malowane i inkrustowane zawsze cenione bardzo wysoko, a koszt jest dość kosztowne. Korzystanie serwetki, różne zdjęcia lub specjalne karty decoupage, można stworzyć niepowtarzalny mebel, nie będąc w stanie malować bez farb i pędzli.

technika decoupage na drewnie

Istotą tej techniki jest następujący. Wybrano ulubiony obraz. Może to być wycinek z magazynu lub karta serwetka decoupage (karta bezstykowa i sprzedawane w sklepach lub online). Dokładnie cięte wzdłuż konturu rysunku i osadzona na przygotowaną powierzchnię drewnianą specjalnym klejem (może być rozcieńczony wodą do użyciu kleju PVA). Po wysuszeniu rysunku ponadto dekoracji za pomocą różnych technik, na przykład, powlekane lakierem krakelyurnym komplementarne pasty złota mozaikowego tekstura przeplecionych z użyciem farb akrylowych. Końcowy etap powierzchni roboczej być pokryta kilkoma warstwami lakieru akrylowego. Warstwy lakierowe stosowane aż do całkowitego wyrównania granice pomiędzy wzorca i powierzchnią wyrobu. Zaczynają się opanować technikę decoupage lepiej z jakiegoś prostego obiektu, takiego jak drewnianym blacie. Udekoruj Blat biały drewniany stół z kwiatowymi motywami.

Do pracy potrzebne bukiety kwiatów wyciętych z serwetek lub kart decoupage, klej PVA, decoupage lub lakierem akrylowym. Na powierzchni stołu my rozkładają wycinki jak zostaną one wklejone. Uwaga: serwetki trójwarstwowe przyjmujących tylko górne warstwy i klej łagodnie, przez co klej na podpaska proglazhivaya szczotki wzór, następny, aby uniknąć tworzenia fałd. Cięższy papier wklejony w zwykły sposób, rozciągająca się od wewnątrz. Po wysuszeniu etykiet kotwienia pracy z kilku warstw lakieru. Jest to najprostsza technika decoupage dla początkujących.

Zdobione wycinki papieru może nie tylko powierzchni drewna, ale również szkło, tkaniny, metalu i tworzyw sztucznych.

technika decoupage na plastiku

Wszelkie elementy wykonane z tworzyw sztucznych (naczynia, tace, starych płyt, z których można zrobić fundament godzin lub paneli dekoracyjnych, garnków, konewki, donice, etc.) może być z powodzeniem ozdobione wycinki papieru. Faktycznie, technika decoupage odbywa się w tej samej kolejności jak w drzewie. Są to tylko niektóre niuanse. Tak, to jest bardzo ważne dla kawałka papieru poprzez klejenie plastikową powierzchnię dobrze odtłuszczona z alkoholem, w celu lepszego zatrzymany wystrój. Górną warstwę przykleja serwetki rozcieńczane białego kleju na rysunku. Dla grubszych kleju papieru nie trzeba hodować i cięcia papieru posmarowana klejem od wewnątrz. Grubo posmarowane klejem i plastikowej powierzchni. Wyrób z tworzywa sztucznego urządzone w technice decoupage ostrożnie pokryta ochronną warstwą lakieru (lakieru nitrocelulozowego może być stosowana w pojeździe w kapsułce).