856 Shares 1683 views

Czy mam się martwić, jeśli u dziecka sen mocno poci?

Młode matki są bardzo zaniepokojeni pytanie: „Dlaczego poty dziecko we śnie?” To może być taka przejawem pewnych nieprawidłowości w rozwoju dziecka, albo znak choroby? Dziś będziemy omawiać tę kwestię.

Co to jest pot?

Wiemy z biologii oczywiście, że pocenie się – jest sposobem regulowania temperatury ciała. Gdy ciało należy stosować nadmiar ciepła tworzy dodatkową ilość oddzielonej wody, który paruje i pomagają mu w procesie wymiany ciepła.

Tak więc, jeśli dziecko mocno się poci podczas snu lub po przebudzeniu, zauważył powstawaniu nadmiernego ciepła lub naruszenia jego powrotu.

Co decyduje o pocenie się?

Stopień pocenie – jest charakterystyczne dla każdego organizmu. Po tym wszystkim, nawet w identycznych warunkach, ktoś natychmiast stają się mokre, a ktoś nie wykazuje żadnych widocznych objawów przegrzania. Tak, że jedną z przyczyn nadmiernego pocenia Twojego dziecka może być genetyczna predyspozycja do niego.

Ale najczęstszą przyczyną jest brak warunków temperatury w pomieszczeniu, w którym dziecko śpi. Chłodne czyste pomieszczenia o temperaturze nie wyższej niż 22 ° C i wilgotności nie mniejszej niż 50% swojego zdrowego dziecka nie będzie potu!

Sprawdzić okruchy sypialnia: może istnieją powietrze suszy grzejniki? A może Twoje dziecko mocno się poci podczas snu, ponieważ jesteś zbyt to Kuta, martwiąc się, że nie jest zimno? Ale uwierz mi, pomimo niedoskonałości procesów termoregulacji u dzieci, one nie potrzebują ciepłe piżamy i grube koce, jeżeli temperatura pomieszczenia jest powyżej 18 ° C! Przegrzaniem dla małego dziecka jest nie mniej niebezpieczne niż hipotermii.

Dziecko we śnie poty mocno: poszukiwanie przyczyn

Nadprodukcja ciepła w czasie snu w normalnych warunkach, jest mało prawdopodobne: to może się zdarzyć dopiero po bardzo dobrym posiłku, co wymaga dodatkowej energii do strawienia. Tak więc, jeśli nie są przekarmione dziecko w nocy, on nie musi się pocić.

Ważnym powodem tego zjawiska również pełnić rolę układu nerwowego dziecka, zwłaszcza jeśli dziecko jest nadpobudliwe, jest wysoce poty, a on zwykle niespokojny sen. Te dzieci potrzebują specjalnego przygotowania do odpoczynku na noc: wieczorem kąpiel z solą morską lub ziołowej uspokajający, spokojnej gry przed pójściem do łóżka, stłumiony dźwięk telewizji i spokojnej rozmowy pomogą okruchy, aby odpocząć i spać spokojnie.

Ale jeśli są spełnione wszystkie warunki, a dziecko w poty marzeń ciężko, potem, najprawdopodobniej, zaczyna on wirusa lub przeziębienia. Jednak w takich przypadkach, aby dołączyć pocenie kaszel, gorączka, katar.

Pocenie się jest również jedną z cech krzywicy (ale nie głównym), zaburzenia tarczycy, a nawet niewydolności serca. Ale, jak wiadomo, te poważne choroby objawiają się nie tylko objawy. Dlatego nie należy spróbować umieścić straszną diagnozę. Jeśli zauważysz, że dziecko we śnie mocno poci (w normalnych warunkach temperatury w pokoju i braku wymawiane objawów jakiejkolwiek choroby), i nie przechodzi kilka miesięcy, to trzeba skonsultować się z lekarzem i zrobić test, aby zidentyfikować ukryte patologii.

Bądź zdrowy!