767 Shares 9138 views

Galangal pierwiastkowania kwadratowego: właściwości lecznicze, a przepisy na mikstury

Tormentil popularnie zwany Kalgan. U korzeni, istnieją inne nazwy: Dubrowce Uzikov i dzikiego galangal. W Azji, korzenie tej rośliny są używane wraz z imbiru jako przyprawa do potraw. W Rosji jest aktywnie wykorzystywana w gorzelniach dodania do balsamów i nalewek oraz w cukiernictwie i przemyśle przetwórstwa – jako przyprawa.


Rozpoczyna kwitnienie w lecie galangal. właściwości lecznicze są znane w medycynie ludowej i tradycyjnej. Jak korzenie spożywczych i leczniczych roślin często stosowanych, które wysuszono wcześniej. Skład chemiczny korzeni bogatych w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, flawonoidy, glikozydy, triterpenowych, witamin, karotenoidów i innych cennych substancji. Wysoka zawartość katecholu (taniny).

Ponadto wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, działanie ściągające i hemostatyczne galanga działania. Właściwości lecznicze są unikalne i pomaga uporać się z chorobami przewodu pokarmowego, czerwonka, wzdęcia, zapalenie jelit, biegunki i choroby wrzodowej. Jest udowodnione, że wywary z roślin złagodzenia stanu zapalnego i leczyć zapalenie pęcherza moczowego. Zaleca się krwawienia żołądka i macicy.

nalewki alkoholowe są stosowane w leczeniu egzemy, oparzenia, odmrożenia, trądzik i różne zmiany skórne. Wywar pieścić usta anginy, zapalenie dziąseł, przyzębia i jamy ustnej. Do wzmacniania żywic i usuwania nieprzyjemny zapach z jamy ustnej w postaci suchego proszku z kłączy, co jest traktowane pastą do zębów. Jeśli regularne czyszczenie jest oznaczony krwawienia i mniejsza wrażliwość szkliwa.

Posiada również przeciwdrgawkowe i antyseptyczne trawę (galangal). Właściwości lecznicze pomagają zmniejszyć skurcze mięśni gładkich, mają łagodne działanie przeczyszczające i przeciwbólowe. Powołany na zapalenie błony śluzowej żołądka, choroby reumatyczne, zakaźnego zapalenia wątroby typu i dna. Napary z mleka koziego mają działanie moczopędne.

Zastosowanie masy roślinnej, i nie ma żadnych przeciwwskazań. Według naukowców, galanga jest całkowicie nietoksyczny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. W oparciu o ten fakt, może on być stosowany w każdym wieku. Ograniczenia mają zastosowanie wyłącznie do napojów alkoholowych. Właściwości lecznicze korzeń galangal znana od czasów starożytnych i pomoc w decyzji wielu chorób. Prezentujemy niektóre z receptur z trawy:

– W chorobach gardła zrobić następujące wywar: wziąć 10 gramów. korzenie i parzonej kubek wrzącej wody. Łykać łyżeczki 4 razy dziennie. można wypłukać usta.

– pozbyć się trądziku i łojotoku pomocy wywar z kłączy. Jest on podobny do powyższego przepisu, ale w tym przypadku konieczne jest podjęcie bardziej surowców w celu uzyskania bardziej stężonego roztworu.

– W przypadku gojenia się ran ropnych również zalecane galangal. Właściwości lecznicze roślin obejmują działanie antybakteryjne. Z tego przepisu trzeba trawę i wodę (1: 2). Rosół gotowany i przechowywać w lodówce przez około trzy dni. Uzyskany roztwór pocierając bolące plamy na codzień, a to pomoże trądzik. Wewnątrz są krwawienia z menopauzą i kamica 5c. 3 razy dziennie.

– Z otyłością i zaburzeniami metabolizmu zaleca kąpiele lecznicze. Aby przygotować mieszankę trzeba wziąć miętę, knotweed, pszenica trawa, pokrzywy, pasterza torebce, krwawnik i galangal. Właściwości lecznicze roztworze normalizacji aktywności funkcjonalnej organizmu, łagodzi skurcze i wielki zachęcające. Zioła wykonane w równych ilościach – w tym celu należy osiągnąć około 100 gramów. bulion. Rośliny szkła wypełnione wodą i ogrzewa do wrzenia przez około 10 minut, a następnie pół bulionu godzin leku.