425 Shares 5629 views

Kilka prostych zasad, w jaki sposób uczyć dziecko do przedszkola

Jak każdy matka chciałaby spędzać więcej czasu ze swoim dzieckiem, przyjdzie czas i będzie musiał dać w przedszkolu. A nie tylko iść do pracy. Po tym wszystkim, głównie w grupie dziecka będą mogli dowiedzieć się wiele, w tym, jak zachowywać się z rówieśnikami.


adaptacja

W większości przypadków adaptacji dziecka do przedszkola jest bardzo trudne. Szczególnie wyraźnie to te rodzice, którzy wcześniej nigdy na chwilę nie opuścił z dzieckiem. Nie jest zaskakujące, że okruchy będą czuć się źle bez matki. Ale można tego uniknąć, jeśli wiesz, kilka prostych zasad, jak nauczyć dziecko do przedszkola.

czas wolny

Każda matka powinna być przynajmniej trochę, ale aby mieć wolny czas, ona będzie w stanie poświęcić wyłącznie sobie. Ponadto jest to również rodzaj przygotowania do przedszkola. Tak, dziecko w tym czasie, można zostawić z dziadkami, w skrajnych przypadkach, z pielęgniarek. Dziecko zrozumie, że nie zawsze mogą być w pobliżu rodziców i spokojniej reagować na potrzeby codziennych wizyt w ogrodzie.

reżim

Cenne wskazówki o tym, jak uczyć dziecko do przedszkola. Jeśli kobieta wie, co ogród i jakie grupa da dziecko, powinno być wstępnie dowiedzieć tryb. A następnie dać mu jego dziecko. Więc dziecko nie będzie zaskoczeniem, że trzeba wstać wcześnie, albo iść do łóżka wcześnie, to będzie brane za pewnik, a problemy będą znacznie mniejsze.

niezależność

Jeśli masz zamiar wysłać swoje dzieci do przedszkola, ważne jest, aby nauczyć swoje dziecko do samowystarczalności. Tak, on musi jeść, a nawet poprosić, aby przejść do nocnika, by móc sobie wycierać dupę. I istnieje wiele niuansów. To dziecko powinno się uczyć w domu, bo w przedszkolu nauczyciel nie może poświęcić dużo czasu, aby tylko jedno dziecko.

stopniowość

Kolejna ważna wskazówka, w jaki sposób uczyć dziecko do przedszkola: trzeba zrobić wszystko stopniowo, nie od razu. Tak więc pierwsze kilka tygodni z dzieckiem jest konieczne do opuszczenia grupy przez kilka godzin, niech przyzwyczajeni. I pierwszy dzień moja matka będzie musiała nawet zatrzymać się gdzieś w pobliżu, w pobliżu, w zasięgu wzroku, dzieciak nie bałem. Następnie można zostawić dziecko na pół dnia i przyzwyczaiłem się do tego, a maluch bez problemów przeprowadzić w przedszkolu i cały dzień. Natychmiast zostawić dziecko na cały dzień jeden, bez znanych ludzi po prostu okrutne. Dobrze jest też wprowadzenie pre-maluch z grupą, z nauczycielami, aby powiedzieć, że są to nowych przyjaciół, z którymi będzie musiał być przyjaciółmi.

percepcja

Poniższe porady, jak nauczyć dziecko do przedszkola: konieczne jest, aby powiedzieć mu prawdę o tym miejscu, gdzie mógłby zostać wysłana. Tak więc, nie ma potrzeby straszyć lub dostarczyć wszystko w jasnych kolorach – tylko prawda, że dziecko po prostu nie był rozczarowany lub zaliczki nie był przestraszony. Ważne jest również, aby wytłumaczyć dziecku, że przedszkole – to oryginalne dzieło tego samego mama i tata iść. Maluch tak będzie bardziej zrozumiały równowagę rzeczy i będzie starał się zrobić przez naśladowanie dorosłych.

wyraźne terminy

Chcąc nauczyć dziecko do przedszkola, był z pewnością powiedzieć, ale kiedy przyjdzie zabrać je do domu. Więc dziecko nie będzie czuć się opuszczony, opuszczony. Maluch też codziennie, aby dowiedzieć się , jak minął dzień, pochwały dla ich osiągnięć. To bardzo, bardzo ważne dla dziecka.