828 Shares 5518 views

Drewniane rzemiosła, Viking Drakkar: opis, historia i ciekawostki

Średniowieczny Viking Drakkar – jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli słynnych wojowniczych ludzi. Pojawienie się tych statków na horyzoncie spowodowało konsternację w Europie chrześcijan przez wieki. Projekt Drakkar obejmował uogólnienie bogatego doświadczenia skandynawskich mistrzów. Były to najbardziej praktyczne i najszybsze statki swoim czasie.


„Dragon” statek

Nazwa Viking Drakkar otrzymał na cześć mitycznych smoków. Ich głowy były cięte na nosie załączonym do tych danych, statków. Ze względu rozpoznawalny sąd poza Skandynawowie umysł można łatwo oddzielić od tła statków innych Europejczyków. Smoki były zamontowane na nosie, gdy tylko zbliża się osady wroga, a jeżeli Wikingowie popłynął do jego portu, są one oczyszczone z przerażających potworów. Podobnie jak wszyscy poganie, te marynarze byli bardzo religijny i przesądny. Wierzyli, że w przyjaznym portem smoka rozgniewany dobre duchy.

Inną charakterystyczną cechą Drakkar były liczne panele. Załoga powiesił je na stronach swoich pojazdów. Drakkar Viking obkladyvayut białe tarcze, jeśli zespół chciał pokazać swoją miłość do pokoju. W tym przypadku, żeglarze broń. Gest był typem użytkowania białą flagą w późniejszym czasie.

wszechstronność

W IX-XII wieku. Viking Ship (Drakkar) były najbardziej wielofunkcyjny w całej Europie. Mogą one być wykorzystane jako transportowiec wojny i narzędzi do eksploracji głębokich granic morskich. Jest w Drakkar Skandynawowie byli pierwszymi, którzy się do Islandii i Grenlandii. Ponadto, odkryli Vinland – Ameryce Północnej.

Jak statki wielozadaniowe Drakkar były wynikiem ewolucji jego poprzednicy – snekkarov. Są mniejsze i nośność. W tym samym czasie, były tylko statki handlowe – Knorr. Mieli większą pojemność, ale były nieskuteczne w korytach rzek. Wszystkie te niedociągnięcia są w przeszłości, kiedy Drakkar. Drewniane Viking okręty nowego typu jest idealna do zwiedzania fiordów i rzek. Dlatego są one tak kochany przez Wikingów w czasie wojny. Na transport ten mógłby nagle wejść na terytorium kraju zniszczonym kontynencie.

Tworzenie Drakkar

Średniowieczne Viking statków (rook i Drakar) wykonanych z różnych gatunków drewna. Z reguły używane sosny, jesionu i dębu, które są powszechne w skandynawskich lasach. Należy zachować szczególną ostrożność, aby wybrać materiały do zbierania ramek i stępki. Wystarczy stworzyć środkowy Drakkar może trwać około 300 dębowych beczek i kilka tysięcy paznokcie.

Obróbka drewna, zawiera kilka etapów. Natychmiast po przecięciu go na pół strawiony kilka razy przy pomocy specjalnych klinów. Cięcie zostało dokonane z niezwykłą precyzją. Mistrz musiał rozbić lufę tylko wzdłuż naturalnych włókien. Kolejne tablice zostały zwilżone wodą i przechowywane w ogniu. Uzyskane materiały odznaczają się szczególnie elastyczny. Mogli dać różne formy. We wszystkich Ten zestaw narzędzi panów nigdy nie była nadmierna swoboda. Zawierał on siekierę, wiertła i inne drobne akcesoria. Skandynawowie wyróżnia się tym, że piła nie rozpozna i nie wykorzystać go do budowy statków.

Wymiary i kabiny

Wymiary Drakkar były różne. Największe modele mogą osiągnąć 18 metrów długości. Od wielkości zależnej od rozmiaru i zespołowej. Dla każdego członka załogi zestalony swoje miejsce. Żeglarze spali na ławkach, na podstawie której przechowywane swoje rzeczy osobiste. Największe statki mogły przewozić do 150 żołnierzy.

Drakkar – cud technologiczny Wikingów. Jego wyjątkowość zdradził się. Tak więc, na pokrycie ich skandynawskie statki wykorzystywane do jego oryginalnej technice czasu. Deski kryciu. Zostały one mocowane za pomocą nitów lub gwoździ. W końcowej fazie budowy statku jego rama uszczelniać. Po tej procedurze odebrany konstrukcja dodatkowej stabilności, prędkości i stabilności. Ze względu na swoje wybitne walory Drakkar może kontynuować drogę, nawet w najgorszych burz.

zarządzanie

Manewrowe Drakkar Wikingowie zostali wyparci przez wioślarstwie (zwłaszcza na dużych statków nie może być maksymalnie 35 par). Rowing był jeden z członków załogi. Zespoły zmienił zmiany, tak, że statek nie zatrzymuje się nawet w bardzo długiej podróży. Również wykorzystuje silną żagiel. Pomógł w celu przyspieszenia i skorzystać z morskiej bryzy.

Wikingowie, jak nikt inny w tym czasie byli w stanie zidentyfikować dostatniej podróż pogoda. Byli i jak określić bliskość lądu. W tym celu, statki były utrzymywane klatki z ptakami. Okresowo Cruise wypuszczone na wolność. Jeśli ziemia nie było, wrócili do celi, nie mogąc znaleźć miejsca dla innego przyziemienia. Jeśli zespół uświadamia sobie, że zgubił po drodze, statek mógłby szybko zmienić kurs. Aby to zrobić, Drakkar zostały wyposażone w najnowocześniejszy w czasie sterze.

Statki Evolution Viking

Rozwój Nordic stoczniowym szło na ogólnie przyjętych przepisów: skomplikowane kształty stopniowo zastępowane archaiczny. Pierwsze statki Viking miał żagle i zarządzany wyłącznie uderzeń. Takie statki nie wymagają specjalnych poprawek projektowych. Wolna burta takie modele różnią się mała wysokość. To ogranicza długość skoku.

Wczesne Drakkar inny mały rozmiar, bo z tego, co było małe, a kierownica takich pojazdów. Dzięki nim mógł sobie poradzić i jeden mężczyzna. Jednak rosnąca złożoność pojazdów i ich wzorów kół stają się coraz trudniejsze. Aby dostosować zaczął używać kabla, który jest wyrzucany przez burtę. Stopniowo pojawiły się i stał się uniwersalny wspornik kierownicy. Pod koniec epoki wikingów (w XII wieku) statki rozpoczęły żeglowanie wyłącznie. Zmienione i sposób montażu masztu: dostała modyfikacje podnoszenia. To obniża się podczas przejścia fal.

Odnajduje zatopiony Drakkar

W XX wieku, lokalni rybacy skandynawskie wybrzeże kilka razy przypadkowo wpadł zatopionego Drakkar. Takie odkrycia – to nie tylko niesamowity zbieg okoliczności, ale także wielkim sukcesem dla archeologów i historyków. Niektóre szczątki udało się podnieść na powierzchnię iw postaci konserw wysłanym do muzeów.

Jednym z największych znalezisk tego typu miało miejsce w 1920 roku. Duńskich rybaków w pobliżu miejscowości Skulleleva znaleziono szczątki tylko sześć Drakkar. Aby podnieść ich na powierzchnię był tylko 40 lat później. Z pomocą specjalistów radiowęglowych określano wiek sądów: były rozplanowane około 1000 roku. Pomimo ogromnej liczby lat pod wodą i licznych zniszczeń, te artefakty są dopuszczone do kompilacji najbardziej kompletny obraz osobliwości średniowiecznej skandynawskiego budownictwa okrętowego.

ciekawostki

Skandynawski Drakkar – drewniane łodzi, która została wyposażona w żagle wykonane są z długich włosów owiec. Użyliśmy tylko wełny rzadkiej rasy nordyckiej. Naturalna warstwa tłuszczu pomógł utrzymać żagiel suchy nawet w najbardziej nieprzyjemnej pogody.

W celu lepszego Craft nabiera tempa z rzetelnego wiatr, tkanina została szyte wyłącznie w kwadratowym lub prostokątnym kształcie. Duży żagiel dla Drakkar może osiągnąć powierzchnię 90 metrów kwadratowych. Na jego produkcja trwała około dwóch ton wełny (choć jeden ewe dał roku średnio półtora kilograma cennego materiału).