555 Shares 1006 views

Pompa wody: pompa powierzchnia dać. Wskazówki dotyczące wyboru i opinie

Z podmiejskiego budownictwa nabiera ogromnego tempa z każdym rokiem. Dzięki niemu można rozwiązać problemu mieszkaniowego, zapewniając piękny widok przez okno. Jednak wraz z infrastrukturą w osiedlach domków, z reguły, istnieją duże problemy. Jednym z najważniejszych zadań – to jest woda. Oczywiście, również w stanie częściowo rozwiązać ten problem, ale mieszczan, którzy są przyzwyczajeni do komfortu, aby pogodzić się z takim rozwiązaniem nie zawsze jest gotowy.


adresowanie

W każdym miejscu zamontowany dzisiaj autonomiczny funkcjonalny system wodny. W niektórych przypadkach jest ona oparta na – dobrze, natomiast w drugiej – dobrze. W pierwszym przykładzie wykonania można użyć pompy wody powierzchniowej. Pompa tego typu jest w stanie zapewnić całą rodzinę wodą. Taki sprzęt – łatwe w utrzymaniu i niedrogie.

ogólny opis

Jeśli chodzi o pompy powierzchniowej, nie wiąże się zanurzenie w wodzie, krople tylko wąż doprowadzający wodę. Maksymalna głębokość, na jaką będzie w stanie obsługiwać tego urządzenia wynosi dziewięć metrów. Dlatego, aby pracować w tandemie z pompą oraz nie będą pasować, natomiast na wiosnę lub płytkich studni – w tym czasie. Jeśli zdecydujesz pompy wody do studni, powierzchnia nie jest odpowiednia, należy rozważyć to.

Sprzęt radzi sobie z pompowaniem wody z piwnicy, może on być stosowany do wody bramkowe. Pompy powierzchniowe są doskonałe dla włazów, które znajdują się na ruchomych piaskach.

gatunek

Więc zdecydowałeś się wybrać pompę wodną. Pompa powierzchnia tego rodzaju może być odśrodkowa, wirowe, czy mają zewnętrzny wyrzutnika. Zworteksować jego odmiana jest najbardziej kompaktowym i najbardziej przystępne. Urządzenie będzie w stanie stworzyć presję, która wynosi maksymalnie siedem razy więcej niż ta podlega urządzenie odśrodkowej. Jednakże, skuteczność w tym przypadku wynosi 45%.

Jeśli zdecydujesz się na powierzchni pompy wodne do ogrodu, nie należy korzystać z wiru do pompowania płynu, który może zawierać znaczną ilość różnych zanieczyszczeń i piasku. Wynika to z faktu, że koła są w tym przypadku dość łatwo uszkodzić. Takie urządzenie jest w stanie za pomocą wody, aby podnieść koła i obracającego się wałka, z których pierwsze jest umieszczone specyficzny łopatki. Najnowsze celu dostarczenie energii płynu, który wypływa z osi roboczej.

Czy wybrać sprzęt odśrodkowe i urządzenia z zewnętrznym wyrzutnik?

Dzisiaj, w domu na wsi bardzo często pompy wodnej. Powierzchnia odśrodkowej pompy typu nie jest konieczne zastosowanie w przypadku, gdy oczekuje się, że pompa jest silnie zanieczyszczonej wody. Jednakże tego rodzaju zespół doskonale poradzić sobie z cieczy, która zawiera korki i pęcherzyków.

Takie urządzenia są droższe w porównaniu do wiru, ponieważ ma dużą liczbę kroków. Struktura ta funkcjonuje dzięki kółkach, który znajduje się pod ciśnieniem. Są one prowadzone w związku z wałkiem operacyjnym, który jest obsługiwany w systemie łożyska. Jeśli zdecydujesz się wybrać pompę, która jest wyposażona w zewnętrzny wyrzutnik, warto zastanowić się, że ten sprzęt jest teraz prawie nie używany. Został on zastąpiony przez pomp głębinowych, które są znacznie wyższa produktywność.

pozytywne opinie

popularny wśród kierowców na tyle dzisiaj pompa wody. Pompa powierzchnia tego typu ma wiele zalet. Kupcy mówią, że mają do gustu tym czasie, że sprzęt jest kompaktowy i lekki. Między innymi, konsumenci wskazują na przystępność i łatwość instalacji.

Utrzymanie i eksploatacja urządzenia jest prosta, zbyt. Ustaw powierzchnię pompa może nawet pana, który ma pewne umiejętności, wiedzy i doświadczenia. Pompy do wód powierzchniowych w wyniku czego, jak to zostało podkreślone przez użytkowników różne zdolne do pracy z warstwą wody, która jest osiemdziesiąt cm. pompy głębinowe w takich warunkach nie jest w stanie pracować.

Konsumenci szczególnie podkreślić i Kolejną zaletą, która wyraża się w układzie chłodzenia wytworzonego przez powietrze. W pompy głębinowej, funkcja ta jest dostarczana przez wodę.

Recenzje niezawodności

Takie urządzenia posiadają niskie zużycie i gdy są one połączone, nie jest konieczne aby dostarczać energię elektryczną do spożycia wody. Eksperci radzą, aby wybrać pompy powierzchniowe również z tego powodu, że są one trwałe i niezawodne. Nawet w obecności kieszeni powietrznych w tego rodzaju jednostkach system zapewniający stabilną pracę.

negatywne opinie

Wybór wody pompy do studni, nie można nawet uznać za powierzchowne. Jednak będzie to idealnie pasuje do codziennych potrzeb.

Przed udaniem się do sklepu powinien zapoznać się nawet z negatywnych opinii. Z drugiej jednak strony, można wybrać czułość na obecność różnych zanieczyszczeń, zanieczyszczeń, w tym piasku.

Konsumenci są lepiej zrezygnować z zakupu takiego sprzętu, gdy głębokość, z której będzie absorbować wodę więcej niż 9m. Przy stosowaniu wyrzutnik wydajność i niezawodność są znacznie ograniczone.

Fani resztą kraju dość często wybierają inne rodzaje systemów pompowych, ze względu na hałas, który towarzyszy pracy urządzenia typu powierzchni.

Pompy powierzchniowych, których cena może rozpocząć się od 15000 rubli, powinien być umieszczony w oddzielnym pomieszczeniu. Jako dalsze negatywne cechy można zidentyfikować należy wypełnić rurę ssącą wody.

Porady dla Wybór

pompy wody powierzchniowe, których cena będzie zależeć od cech jakościowych powinny być dobierane w zależności od celów, które prowadzą. Jeżeli sprzęt zostanie wykorzystana do podlewania bramkowe, ważne jest, aby zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Wśród nich możemy wyróżnić wydajność.

Tak więc, do podlewania ogrodu zupełnie wystarczyć jeden metr sześcienny na godzinę. Przyszły właściciel urządzenia musi uwzględniać wchłanianie głębokości, na których zakłada się użycie sprzętu. Biorąc pod uwagę, że maksymalna głębokość 9 metrów od ujęcia wody, trzeba pamiętać, zależność pomiędzy poziomą i pionową, która jest 4 do 1.

Jeśli korzystasz z urządzenia, które mają za zadanie głębokości dwóch metrów od ujęcia wody, pompa musi być usunięty ze studni o 8 metrów. Wraz ze wzrostem głębokości ssania do 4 metrów strumienia świetlnego rury musi być zwiększona do wartości równej 1/4 cala. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy duża linia zasilająca stopniu, który może osiągnąć więcej niż 12 metrów.

Jeśli rozważają pompy lustra wody dla domków, których ceny są uważane za akceptowalne dziś, ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę także na głowie. Po wybraniu tej opcji, trzeba skupić się na najbardziej odległym punkcie, gdzie konsumpcja będzie.

Jak wybrać pompę do domu na wsi

Pompy wody powierzchniowe do domków, których cena może osiągnąć 25-30 tysięcy rubli, a dość często wybierana na dworki. Powinien on być prowadzony przez ilość zużytego płynu, pożądanego ciśnienia w układzie, jak również w kilku punktach zużycia.

W celu ułatwienia obliczeń, można użyć wartości przedstawionych poniżej. Jeśli dom będzie tymczasowo do 4 osób, w godzinie konsumpcji 3 metrów sześciennych. Obudowa dla dwóch rodzin będzie musiało 5 metrów sześciennych na godzinę. Jeżeli dom jest domem dla czterech rodzin, zajęłoby 6 metrów sześciennych na godzinę. Dla bramkowe muszą liczyć na 1 metr sześcienny na godzinę.

Jeśli zdecydujesz się na zakup pompy wody powierzchniowe, ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że może to mieć zastosowanie w porze suchej. Tak więc znacznie wzrasta zużycie wody. Do podlewania w czasie gorących dni spędził na 55% więcej wody w porównaniu do konwencjonalnych wskaźników.

Dobór akumulatora ciśnienia pompy

Jeśli zdecydujemy się na pompę wody do nawadniania powierzchni, ważne jest, aby wziąć pod uwagę parametry akumulatora. Kiedy zestaw, który jest równy 3,5 atmosfery, najbardziej imponujące ciśnienie w układzie musi być większa niż łączna ciśnienia w kierunku pionowym i poziomym w porównaniu z kolektorem zasilającym. Odległość do wody powinien sięgać 50 metrów. Etap którego długość jest dziesięciu metrów pionowo lub poziomo, set, to konieczne są równe ciśnieniu równym ciśnieniu jednej atmosfery.

wniosek

Przed zakupem urządzenia, ważne jest, aby wiedzieć, jak zainstalować. Pompa wody powierzchniowe wymaga prowadzenia prac montażowych przy użyciu rozliczeń i przewodów zasilających, akumulator hydrauliczny, połączenie procesu, zawór zwrotny, manometr, przełącznik ciśnienia. Jak dobrze zrobisz połączenia zależy od żywotności sprzętu. Urządzenie musi być zainstalowana na twardej powierzchni, na której urządzenie musi być dobrze ustalona. Wśród najbardziej popularnych marek – Karcher, eko, Patriota, IBO "Diold" i "Akvarobot".