136 Shares 4752 views

Ile żywo szynszyli na wolności i w domu?

Jeśli zastanawiasz się, jak wiele lat żyją szynszyle, to ten artykuł pomoże Ci znaleźć odpowiedź. Poinformujemy Cię o tym, co długość życia tych zwierząt i jakie warunki są potrzebne do tworzenia, że w domu żyli tak długo, jak to możliwe.

o szynszyli

Te zwierzęta przed gryzoniami jednostki różnią się od swoich odpowiedników miękkie, delikatne, a jednocześnie gęstym futrem, które ludzie używają do szycia futer. Niewiele osób wie, że szynszyle może być doskonałym zwierzę, przyjemne w dotyku i urocza. Ale o tym później. Inną wyróżniającą cechą zwierzęcia jest czas trwania jego życia. Żaden gryzoń nie będzie żył jak wiele istnień ludzkich szynszyli. Oczywiście, w takim tempie, czas trwania życia, ma wpływ wiele czynników.

Ile mieszka szynszyli?

W dzikich zwierząt futerkowych mogą żyć długo, jeśli nie zarazić się pasożytami lub nie zostanie złapany. Średni termin z szynszyli dziko żyjących może osiągnąć 20 lat. W domu, liczba ta nieznacznie niższa. Nie jest to zaskakujące, ponieważ gryzonie zależne od gospodarza, do której należy. Niewłaściwej pielęgnacji, żywienia i złe warunki mogą znacznie zmniejszyć żywotność szynszyli. Ile mieszka szynszyli w domu? Aby uzyskać więcej informacji dotyczących tego wskaźnika są różne. Maksymalny wiek gryzonia może mieć 15-18 lat, i to zakładając, że szynszyle zostaną przedstawione najbardziej komfortowe warunki do życia. Ale średnio małe zwierzęta żyją 8-10 lat. Czy możliwe jest, aby wpływać na te dane? Tak. Poniżej podajemy kilka wskazówek, które pomogą Ci kupić futrzak przyjaciela na długie lata.

Rad treści szynszyli

  1. Zakup szynszyla hodowców w szkółkach. Zapewniono maksymalną ostrożność, a dostaniesz gwarancję, że mały zwierzę jest zdrowe, podczas gdy rynek ryzykujesz marnować pieniędzy i kupić chory, źle dorosłego zwierzęcia.
  2. Pamiętaj, że jest to ważne, gdzie kupiłeś szynszyli: w przedszkolu lub na rynku, ale także odgrywa ważną rolę i właściciel, który powinien odpowiednio zawierać małe zwierzęta, zapewniając jej wszystko, czego potrzebujesz.
  3. W pomieszczeniu, w którym planuje się zachować szynszyle, temperatura powietrza To powinno być 18-20 stopni. Mark powyżej 25 stopni jest krytyczne dla życia gryzoni.
  4. Szynszyle – nocny, przyzwyczajeni ciągu dnia, aby prowadzić bierną życie. Wszelkie głośne dźwięki może zaszkodzić gryzoni oraz w rzadkich przypadkach, nadstaw mu śmiertelne.
  5. Chinchilla klatka nie należy umieszczać w projekcie lub w pobliżu akumulatora. Przegrzanie i miernego są równie szkodliwe dla małych zwierząt. W tym przypadku, na świeże powietrze.
  6. Pamiętaj, aby kupić od sklepu zoologicznego specjalnego piasku do kąpieli. On potrzebuje szynszyli.
  7. Czyszczenie w komórce należy dokonać co najmniej raz w tygodniu.
  8. Ponieważ początkowo szynszyle żyją w naturze, są one wykorzystywane do ostrzenia zębów przy użyciu różnych branż. W domu, potrzeba ta nadal pozostaje więc kupić swoje zwierzęta zęby oddziały zmielić i koło soli.
  9. W komórkach zwierzęcych zawsze powinna być czysta i świeża woda.

Więc teraz wiesz ilu mieszka szynszyli. Mamy nadzieję, że ten mały zwierzę, a dowiesz się, jak prawidłowo obsługiwać go.