709 Shares 5711 views

Suszenie: wskazówki dotyczące wyboru i opinii. Pralko-suszarka

Proces mycia dzieje się wystarczająco szybko, jak nowoczesne producenci oferują szeroką gamę urządzeń domowych. Ale po praniu jest wymagane również do wyschnięcia rzeczy, ale dlatego, że można pomóc suszarki. Wybór powinien być zgodny ze szczególnym zaleceniem.


Określenia wielkości

Poprzez zakup suszarki, należy najpierw określić kolejność, w jakiej będzie ona stanąć. Aktualne modele nie cechuje ich zwarta, więc rodzaj powinien być wybrany w zależności od ustawień w pokojach. Większość maszyn dostępnych w następujących rozmiarach: do 90 cm wysokości i 60 cm głębokości. Jednak nie jest to technika mniejszy, ale ma mniejszą pojemność bębna.

Suszenie powinno stanąć w pobliżu prania – tak proces mycia będzie łatwiej i sprawniej, a nie trzeba uruchamiać z umywalki do prania w domu. Niektóre modele sugerują, że mogą one być umieszczone w górnej części pralki, ale wówczas należy preferować techniki ładowanych od przodu.

Wybór bęben

Przestronność kwoty bęben zależy, które mogą być usunięte za jednym razem. Optymalnym rozwiązaniem – maszyna do prania i suszenia, jest nie mniejsza niż 100 litrów. Pamiętaj, że bęben nie powinna być oceniana bielizna tyłek – pozostawić przestrzeń skutecznie cyrkulację powietrza wewnątrz i wygładza zagniecenia go bez bielizny.

Niektóre modele podczas gdy bęben jest zatrzymany, aby rozpocząć proces w odwrotnym kierunku. To służy jako gwarancja, że bielizna nie będzie zmarszczek. Niektóre maszyny są w stanie pracować w trybie non-stop, istnieją specjalne ostrza w procesie suszenia są włączone pewnej trajektorii.

Idealnie urządzenia do suszenia może mieć prędkość obrotowa nie mniej niż 50 obrotów na minutę, a wartość ta może się zmieniać w zależności od programu prania i suszenia. Należy zwrócić uwagę i bębna powlekającego – to jest istotne dla jakości suszonego prania. Lepiej jest, jeśli wewnętrzna powierzchnia jest wykonana z wytrzymałych materiałów, takich jak stal nierdzewna. Trwały i odporny na zużycie powłoki Dura obudowa.

Oczyszczanie przez wilgoć

Wszystkie suszarki działają na tej samej zasadzie: prania w bębnie obraca się, jest wystawiona na działanie powietrza obiegowego, w wyniku odparowywania wilgoci. Otrzymany wilgotne suszące powietrze jest odprowadzane z bębna maszyny. Nowoczesne pralko-suszarka może pracować z dwoma sposobami usuwania wilgoci: wentylacji mechanicznej lub ciągłym obiegu. W pierwszym przypadku, powietrze jest na miejscu, jak to jest typowe dla ciągłego obiegu suszarki kondensacyjnej.

Program suszenia

Istnieje wiele trybów, na podstawie których działa nowoczesną suszarkę. Instrukcja nakazuje prawo, aby wybrać program, który pościel była miękka, świeża i prawie wygładzone. rodzaje różnych suszenie:

 1. Suszenie resztkowej wilgoci. W tym przypadku, można dostać bieliznę, która zawiera określoną wilgotność procesu. W tym trybie stand-suszenie pod żelazka, czyli prasowanie jest lekki i suszenia szafy – to znaczy, rzeczy potrzebne do prasowania nie będzie w ogóle.
 2. Suszenia, w zależności od rodzaju tkanki. Aby to zrobić, wystarczy wybrać przycisk na panelu sterowania, co wskazuje na rodzaj tkaniny, a następnie uruchamia program.
 3. Suszenia ubrań na typ. Program pozwala na suche dżinsy, bluzki i kurtki w różnych warunkach temperaturowych.
 4. Wiele modeli suszarek działać w programach poza- lub supersushki. Ale te tryby rzeczy wykonane z grubej tkaniny i wielowarstwowych.

Jeśli program jest wybrany prawidłowo, pranie będzie nie tylko być dokładnie wysuszone, ale także przyjemne w dotyku. Jako dodatkowe programy mogą być trybu wentylacji zimnego powietrza stosowane gdy pranie jest wystawiona na działanie powietrza w temperaturze pokojowej oczyszczania.

Z dodatkowymi opcjami

Suszenie maszynę przyciąga wygoda i wszechstronność, znacznie ułatwiają pracę domową. Z dodatkowymi opcjami przyciągnęła uwagę funkcję blokady panelu, co jest konieczne tam, gdzie są małe dzieci. Większość modeli posiada specjalny drzwi dziecku trudno było ją otworzyć. Ważną zaletą funkcji opóźnionego startu: można załadować pranie, ale do uruchomienia prania gdy jest to wygodne.

Jakie są zalety?

Suszarka, przeglądy, które tylko dobre – jest to niezbędne urządzenia, co jest bardzo wygodne w użyciu. Jego cechy są następujące:

 1. Dalsze urządzenie do prania bielizny wygładza, wygładzanie go i zapobiegając powstawaniu fałd.
 2. Po umyciu, nie trzeba prasować niewygodne prześcieradła i poszwy.
 3. Obrobiony materiał jest miękki i ma przyjemny wygląd.
 4. Po suszarka jest odświeżany.

Bosch: niezawodność i jakość

Suszarki do dziś są oferowane przez wielu wiodących firm. otrzymał wiele dobrych opinii suszenie maszyna jest Bosch WTE 86302 BY. Przedział cenowy wynosi od 26000 rubli i więcej. Model ten jest tylko na dole tej kategorii cenowej. Charakterystyczną cechą tego modelu to:

 1. Bryła zdolność osuszania 7 kg obciążenia. Jest to maksymalne obciążenie, którego poziom zależy od rodzaju tkaniny i trybu pracy.
 2. Możliwość suszenia ubrań z każdej tkanki, a nawet wełny.
 3. Istnieje możliwość wyboru programów w zależności od rodzaju tkanki i rodzaju prasowania: „żelazną ręką”, „Ekstrasuhoe bieliznę”, „łagodnego suszenia”, itd. Razem 11 …
 4. Elektroniczna kontrola temperatury i wilgotności.

Suszarka Bosch można suszyć na zbiorze timera (20 minut lub 40 minut), można wybrać funkcję fluffing dalszego prasowania było wygodne. W pełni elektroniczne sterowanie pozwala na pracę z urządzeniem łatwiejsze i wygodniejsze. Przedni panel ma szczeliny, przy czym proces czyszczenia jest bardzo prosta.

Wszystkie informacje na temat przebiegu procesu suszenia jest wyświetlany na wyświetlaczu LCD, a program został wybrany będzie działać od początku do końca. Ładowanie prania odbywa się przez właz z drzwiami ze szkła. Przegląd zauważa, że technika działa niemal bezgłośnie, do instalacji w domu jest świetnym rozwiązaniem.

Siemens

Suszarka Siemens – jest kolejnym popularnym modelem, który otrzymał wiele pozytywnych opinii. Jest w stanie pomieścić maksymalnie 7 kg prania, a można go kupić za około 27 tysięcy rubli. Główną cechą tego modelu – w obecności Program «Suszenie w koszu wełny”, czyli przetwarzania wyrobów wełnianych jest wykonywany w specjalnym metalowym koszu wewnątrz urządzenia. Nawiasem mówiąc, urządzenie do suszenia Woolmark otrzyma certyfikat, który potwierdza doskonałą jakość pracy jest z wyrobów wełnianych.

Suszarka Siemens wyposażony systemu softDry. Oznacza to, że wewnątrz bębna zakrytej części występu w kształcie elipsy i ma specjalne chwytaki wewnętrzne, w którym pranie równomiernie na dmuchaniu powietrza. Okazuje się, że podczas prania i prasowania rzeczy dalej delikatnie ślizgać się po powierzchni, a tym samym usunięte bez uszkodzenia. Obsługa maszyny jest przeprowadzony elektronicznie sterowany opieki to proste, istnieje funkcja opóźnionego startu.

Ariston

Rozsądną cenę – to jest to, co przyciąga konsumentów jak mówią, stworzony zgodnie z suszarki marki. Cena tego modelu zaczyna się od 17 000 rubli. Na przykład, model Hotpoint-Ariston AQC9 BF7 T (EU), sądząc po opiniach, trochę gorsze do droższych odpowiedników pod względem cech technicznych. Maksymalne obciążenie wynosi 9 kg, w pełni elektroniczne sterowanie, 16 programów suszenia pozwalają wybrać najlepszą opcję dla każdego rodzaju tkanin i odzieży. Specjalny system dwukierunkowego ruchu obrotowego bębna utrzymuje gładką rodzaju odzieży. Elektroniczne sterowanie odbywa się za pośrednictwem wyświetlacza.

AEG

Szwedzka marka stworzona przez suszenie pralki, cena jest dość wysoka, zgromadzone w Niemczech. Zapewnia to doskonałą jakość każdym szczególe. Koszt urządzenia zaczyna się od 32.000 rubli. Zatrzymajmy się na T58810 aparatury do suszenia, który przyciąga uwagę następujące parametry:

 1. Maksymalne obciążenie – 6 kg prania.
 2. 10 programów biznesowych do współpracy z bawełny, syntetyków i wełny.
 3. Jest możliwe, aby spuścić wilgoć, która pochodzi z prania, po prostu do kanalizacji.
 4. Drzwi mogą być perenaveshena który oferuje ogromne możliwości aranżacji wnętrz.
 5. sterowanie elektroniczne, wszystkie informacje wyświetlane na wyświetlaczu LCD.
 6. Jest możliwe, aby opóźnić start.

Schulthess

Sprzęt gospodarstwa domowego szwajcarska marka, która jest prawdopodobnie jednym z najdroższych: średnia suszarka będzie kosztować około 80 000 rubli. W tym przypadku, można dostać w zasadzie takie same parametry techniczne jak w tańszych analogów. Tradycyjne wymiary pozwalają zmieścić w urządzeniu 5 kg prania, istnieje 8 programów suszenia dla różnych rodzajów odzieży. Konsumenci mówią skórkę – oświetlenie bębna, który może być wyłączony. Elektroniczne sterowanie i wyświetlacz w 10 językach pozwalają ściśle monitorować proces mycia i suszenia. Opóźniony start może być przez 24 godziny.

Tak wysoka cena może być wyjaśniona tą różnicą, że podczas ręcznego montażu niektórych elementów maszyny, a także nowoczesny design ze stali chromowej. We wszystkich innych aspektach, jak użytkownicy mówią, jednostka nie jest sporządzony w takim bajecznym sumy.

Miele

Jakość niemieckie samochody zawsze przyciąga uwagę kupujących. Wszelkie rewolucyjna technologia, model ten nie będzie oferować, ale jakość wykonania i wydajność jako całość nie może przetrwać.

Maksymalne obciążenie wynosi 6 kg, ale zaletą tej marki – zastosowanie „komórka” bębna. To znaczy, gdy pranie i pomiędzy ścianami bębnowymi utworzona jest warstwa powietrza, który ułatwia łagodne się czyszczenie prania. Ponadto, maszyna jest w stanie zapamiętać algorytmów. Wszystkie informacje na temat funkcjonowania urządzenia jest wyświetlany na wyświetlaczu, że jest duża i łatwa w nawigacji. Cena tego modelu wynosi około 45.000 rubli.