475 Shares 9242 views

Fuzzy Logic w pralce – co to jest? Fuzzy Logic Technologia

Wybierając nową pralkę, kupujący jest nastawiona głównie na cenie, wielkości i rodzaju modeli obciążenia. Dodatkowym, ale bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na cenę i późniejsze działanie urządzenia wygodne, jest jego funkcjonalność. „inteligentne” samochody wyposażone w wiele przydatnych funkcji, Fuzzy Logic System jest ujęte w wykazie podstawowych praw. Co to jest technologia przydatna i jakie korzyści przynosi właścicielowi maszyny do mycia?


Historia technologii

Fuzzy Logic technologia w pralce Intellowasher i – są to różne nazwy jednego „mózgów” mechanizmu zarządzania, który jest własnością przez Whirlpool.

Ale niezależnie od marki urządzenia do mycia i dokładnie, jak system zarządzania, istotą tej technologii sterowania sprowadza się do pojęcia „logiki rozmytej”. Został on przedstawiony przez ekspertów w latach 60. XX wieku w Stanach Zjednoczonych i został przeznaczony do użytku w programowaniu na zasadzie ludzkiego myślenia.

Fuzzy Logic tworzy przejście między wartościami ciągłej oceny, takich jak „krótka – długi”, „miękki – twardy”, „na zimno – na gorąco” i inne. Ta nieruchomość dał impuls do góry jej stosowania jako głównej zasady zarządzania urządzeń, takich jak pralki, zmywarki i innych urządzeń.

inteligentna maszyna

Funkcje Fuzzy Logic – to w praktyce? Systemów wbudowanych czujników i siłowników, przez które do oceny ilości prania, poziom zanieczyszczenia rzeczy, twardość wody oraz wiele innych oryginalnych ustawień. Czujniki te wysłać informację do mikroprocesora, który na podstawie odebranej jednostki danych ustala program bierze pod uwagę czas trwania prania, stopień ogrzewania natężenia przepływu proszku, o zawartości wody w płukania, zdolność wirowania i tryb działania jako całości.

Fuzzy Logic w pralce – system wbudowanych czujników, które analizują poziom zabrudzenia i mikroprocesor jednostkową oblicza czas trwania prania. Oprócz czujników poziomu zanieczyszczeń w celu określenia charakteru zanieczyszczenia, składu materiału i twardości wody w celu wybrania optymalnej, łagodnego trybu działania.

Można powiedzieć, że technologia jest w pełni kontroluje pralkę, za pomocą kilku początkowych ustawień. Razem dają one możliwość korzystania setki opcji MODE (!), To różni się od karabinu maszynowego ze Fuzzy Logic automatycznym urządzeniem. I między nim a półautomatyczna modelu (pralka niskiej jakości) leży przepaść.

Dlaczego technologia Fuzzy Logic jest często porównywana do kobiecej logiki

W celu uchwycenia podobieństwa logiki rozmytej i zachowania kobiet, musi zostać przywrócony do ostatniego szczegółu proces jej tworzenia żadnych posiłków w kuchni. Na przykład podczas przygotowywania ciasta przyprawione gospodyni nigdy wziąć odpowiednią ilość mąki w dokładności receptury, ponieważ zdaje sobie sprawę, że optymalna ilość zależy od wielu czynników. Kobieta ma tyle żywności, ile potrzeba do uzyskania pożądanej grubości testu, podczas wyrabiania mąki dodając kilka razy, jeśli jest to konieczne, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Ta sama zasada leży u szczytu Fuzzy Logic funkcji kąta. Co to jest wtedy, gdy nie żeński logika?

Mocne i gospodarka

Fuzzy Logic z urządzeniami praca przynosi znaczne korzyści:

 • zmniejszenie czasu trwania płucząca w dokładnej ocenie poziomu zanieczyszczeń;
 • Zmniejszenie zużycia wody w wyniku wstępnego określenia wagi rzeczy i kontroli pienienia;
 • minimalnym zużyciu energii, zmniejszając ilość wody do ogrzewania;
 • Pełna automatyzacja rzeczy procedura mycia, co eliminuje konieczność ręcznego ustawiania tempa wirowania, czas pracy, ilość płukań, żądaną temperaturę wody, itd. (Do decyzji człowieka jest wykonany „inteligentne” urządzenia) ..;
 • Proszki oszczędnościowe, środki wybielające do prania i innych środków, które korzystają z pralką.

Eksperci gości w pełni wspierać praktycznych korzyści i wygody obsługi urządzeń po uzbrojony w technologię.

Tabela Obliczenie czas mycia

Fuzzy Logic w pralce – jest to okazja, aby zaoszczędzić energię i wodę. Tabela Typ Stosunek i poziom zanieczyszczeń, który oblicza się w przybliżeniu optymalnego czasu mycia przedstawiony jest poniżej.

Poziom zanieczyszczenia

niski

umiarkowany

wysoki

typ

skażenie

Niskotłuszczowy

≈8 minut.

≈12 min.

≈20 min.

średni

≈20 min.

≈20 min.

≈20 min.

tłusty

≈40 min.

≈40 min.

≈60 min.

Eksperci Rady. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę

Głównym zagrożeniem dla urządzeń z systemem Fuzzy Logic – przepięć w sieci. W naszym kraju, często waha się od 160 do 280 woltów. Te „skacze” mają bardzo negatywny wpływ na elektronicznych „mózgami” mechanizmu i mieć poważne konsekwencje. Maszyna zaczyna zawodzić, na przykład, wciśnięty zabraknie czasu lub, ignorować tryb płukania. Takie awarie, gdy tryby pralka zostały naruszone, nieuchronnie doprowadzi do awarii, która może poprawić tylko specjalista główny. Aby uniknąć trudności, konieczne do połączenia maszyny do sieci z wykorzystaniem stabilizatora.

Przegląd modeli budżetowych

Dla większości modeli LG Fuzzy Logic jest podstawową technologię. Na przykład, LGF1281TD front loading do 8 kg, mając program 14. Model ten jest kategoria budżet, wyposażone, jednak z najbardziej zaawansowanych technologii w celu spełnienia dumny tytuł „inteligentnych” urządzeń. Cena jest około 32 tysięcy rubli.

Kolejnym reprezentatywne popularnej marki – Bosch WLG20265OE – wąskie automatyczne maszyny o pojemności bębna 5 kg. Dodatkowe możliwości: Cykl nocny, tryb specjalny dla delikatnego górnej odzieży, obecność Fuzzy Logic. Zakłada się możliwość rzucania rzeczy w bębnie podczas prania. Jest on zabezpieczony przed wyciekiem i bloku z dala od dzieci. To kosztuje około 22 tysięcy rubli.

Samsung WF1802XEC – jest to jednostka pełnowymiarowe ze sprzedażą tam funkcję Eco Plus Bubble Fuzzy Logic. Bęben posiada 8 kg, ma dziewięć programów. Dodatkowym bonusem – tryb Eco Drum Clean, aby pozbyć się ubrania pachną zakorzenione zastiryvaniya bez wody. Cena urządzenia – od 42 tysięcy rubli.

INDESIT IWDC 7105 – kopia specjalnych ustawień dla mycia delikatnych tkanin i wyeliminować przyczyny ich gniecenie. Model funkcjonalny jest wzmocniona Super płukanie, pranie szybkie i innych trybów, w tym Fuzzy Logic. Koszt to około 30 tysięcy rubli.

ELECTROLUX EWT1366HDW – urządzenie z pionowym obciążeniu 6 kg prania. W obecności siedmiu trybów prania, ochrona przed wyciekiem i ochrony dzieci. Granica wynosi 1300 obrotów wirującej. Cena urządzenia – od 40 tysięcy rubli.

Doskonałe wyniki i znakomita łatwość obsługi połączyć te pralki. Eksperci gości potwierdzić gwarancje udzielone przez ich producentów.

opinie konsumentów

Pralka, wyposażony w inteligentny tryb Fuzzy Logic, użytkownicy otrzymali bardzo wysokie noty. Wcześniej firmy produkcyjne próbował włożyć do urządzenia, jak wiele sposobów, jak to możliwe. Kupujący doceniają je i wybierać takie modele, tylko, z reguły rzadko stosowane wszystkie proponowane funkcjonalności. Teraz ostrożnie wybiera żądany tryb sztucznej inteligencji. W związku z tym, nawet wcześniej zwróciła funkcja bęben połowa obciążenia stracił swoje znaczenie. Półautomatyczna (pralka), wcześniej uważany praktyczny, aby w pełni automatycznych modeli, ale może teraz zdobyć pozycję tylko w kategorii cenowej. Konsumenci lubią nowych modeli:

 • wygoda i łatwość obsługi;
 • oszczędność wody i energii;
 • mycia prędkości;
 • zdolność do zatrzymania programu, kładąc go na przerwie, a chcesz dodać pranie i zmienić tryb.

Jest przewidziane, że obecność Fuzzy Logic technologii w pralce – to nie zawsze gwarantuje, że każdy klient będzie zadowolony z pracy swojego domowego pomocnika. Na inteligentnych maszyn można znaleźć następujące roszczeń od właściciela:

 • wyrafinowane urządzenia ze sterowaniem elektronicznym nie może być trwałe;
 • częste korekty systemu podczas mycia zmienia czas zakończenia urządzenia i kłopotliwe.

Zasadniczo, użytkownicy skupiają się na pozytywnych aspektach maszyny z tej funkcji. Ludzie, którzy mają taki sprzęt w domu przez długi czas, twierdził, że do rezygnacji z „inteligentnych” urządzeń już byłyby trudne. porównać je z pralki bez trybu Fuzzy Logic z lodówką bez automatycznego rozmrażania.

wniosek

System gwarantuje doskonałą jakość prania i płukania, a także łatwość i wygodę podczas użytkowania. Cena pralki wyposażone w taki system, oczywiście, jest znacznie wyższy niż koszt konwencjonalnych pralkach. W tym samym czasie, różnica w cenie opłaca się po pewnym czasie w wyniku praktycznej i ekonomicznej eksploatacji procesu urządzenia gospodarstwa domowego. Technologia ta jest zwycięska alternatywa dla zwykłych pralek wyposażonych w programie połowa obciążenia. Pozwala to bez dodatkowych kosztów do mycia niewielką liczbę rzeczy, oszczędzając na wszystkim. Na tej podstawie można stwierdzić, że jest to szczególnie ważne przed zakupem upewnij się, że avtovzveshivaniya programu dla wybranego modelu. Bez niego Fuzzy Logic System po prostu nie może być, i wszystkie zapewnień przeciwnie o nie więcej niż chwytem marketingowym nieuczciwych sprzedawców.