456 Shares 8398 views

Rodzaje makaronów. Jakie rodzaje makaronu?

Chellentani i manikotti, kazerechche i pipa Rigat, mafaldine i Stellini, soba i udon i sayfun bifun, chuzma i nuasyr – dla kogoś, kto odnosi się do makaronu "spokój", to jest po prostu zbiorem wyrazów obcych. Dla prawdziwego fana to opowieść o jakie są odmiany makaronu w różnych krajach.


Dzisiaj, w przeciwieństwie do wcześniejszych czasów, w sklepach i supermarketach półki prezentuje różne rodzaje makaronu. Zdjęcia prezentowane poniżej pokazuje tylko niewielką liczbę różne w formie, gatunku i rodzaju makaronu.

Gdzie i kiedy były makaron?

Dokładna data kiedy dieta ludzi były makarony, nie potrafi wymienić żadnego historyk gotowanie. Segodnyasuschestvuyut hipotezy o mistrzostwo Etrusków, Chińczycy i Arabowie w sprawie wynalazku makaronu.

Mając uważnie studiowali etruskich nekropolii reliefy należące do IV wieku pne. e., historycy doszli do wniosku, że naczynie Przedstawiają one elementy, które zostały wykonane przez makaronu.

Według innej teorii jest to, że współczesna historia makaronu rozpoczyna się od XIII wieku, kiedy wrócił z Chin Wenecja Marco Polo. Jednak nawet w połowie XII wieku, większość eksportu Sycylii był jednym z rodzajów makaronu (pasta Secca). Oznacza to, że nawet za pół wieku, aż do powrotu wielkiego podróżnika z Chin Włochów przyniosły różne rodzaje makaronu.

Inni historycy twierdzą, że pierwszeństwo w odkryciu makaron, a raczej ich rodzaju, takich jak makaron, należący do Chin, gdzie został przygotowany przed nadejściem ery. Pomimo faktu, że nie ma dokładnej informacji o tym, kiedy i gdzie są makarony, ludzie żyjący w różnych krajach i należących do różnych kultur i narodowości, szczęśliwych z nich korzystać.

„Narodowy”, zwłaszcza makaron

W kuchni, wiele osób ma różne rodzaje makaronów i dań, w których są one stosowane w takiej czy innej formie.

Dla Europejczyków, najbardziej znane i ulubione gatunki są kluski z mąki pszennej. Mogą one być bardzo różnych szerokościach, długościach i kształtach.

Większość Azjatów, w tym chiński, wolą makaronu z mąki ryżowej. Zasadniczo jest to tego rodzaju makaronu jak ry o różnych długościach i szerokościach, półprzezroczyste lub białe.

W Japonii, Kazachstanie, w Azji Środkowej i niektórych prowincjach w Chinach jest bardzo popularne długi makaron, które są sporządzone w sposób szczególny. W Azji, to się nazywa „chuzma” i jest używane do gotowania Laghman.

W Japonii, przyjemność jest wykonany z wielu różnych rodzajów makaronu mąki. Tak, to jest bardzo popularne soba noodle, wykonana z mieszanki mąki gryczanej i ryżu, i jest używany w przygotowaniu wielu potraw. Strączkowych skrobia przygotować szczególnego rodzaju makaronu – sayfun.

W krajach arabskich takich popularnych rodzajów makaronu jako Reszt i nuasyr.

Przez długi czas, kucharze z całego świata do perfekcji sztukę robienia makaronu i tworzenie nowych receptur. Spójrzmy na to, co jest makaron.

Klasyfikacja rosyjski makaron

Makaron może być umieszczony w zależności od różnych kryteriów, a przede wszystkim, w zależności od materiałów stosowanych w procesie produkcyjnym. Makarony w większości przypadków wykonane są z mąki pszennej, ale może być wykonana z ryżu, żyta i mąki gryka, i skrobia kukurydziana.

Według rosyjskich standardów makaron z mąki pszennej, w zależności od pszenicy odmiany są podzielone na następujące grupy: A, B, C. W dodatku, stopień mąka jest podstawą do izolacji trzy rodzaje makaronu – wyższe, pierwszym i drugim.

Grupa A jest akceptowana do makaronu z mąki wyżej, pierwsza i druga pszenicy. Surowego makaronu w grupie B jest mąka wysokich klas pierwszych i szklistej pszenicy. grupa makaron stosowany w mąki do pieczenia wyższego i pierwszej klasy.

W Rosji, zgodnie z ustalonymi standardami państwa, wszystkie makarony, w zależności od ich kształtu, są podzielone na kilka typów:

 • kręcone;
 • rurowej;
 • nitkowate;
 • wstęgowate.

W każdym z tych typów Istnieje kilka typów. Kształtki mogą być wykonane w różnych kształtach i rozmiarach.

Rurowymi makarony obejmują makarony, bezpośrednio pióra i rogów. W nim, w zależności od średnicy dzieli się na:

 • „Słoma” – o średnicy do 4 mm;
 • Specjalna – średnica 4 mm do 5,5 mm;
 • Wspólne – średnicę od 5,6 mm do 7 mm;
 • amatorskie – średnicę większą niż 7 mm.

Nitkowate kluski makaronowe podzielony pajęczyny średnicy nie większej niż 0,8 mm; porządku – średnica nie jest większa niż 1,2 mm; Wspólne – średnicę mniejszą niż 1,5 mm; amatorskie – do średnicy 3 mm.

Aby zastosować pasmowe makaron makarony produkowane w różnych kształtach i nazwach. Może to być proste i faliste krawędzie, karbowane i gładkie. Grubość Kluski nie przekracza 2 mm, a szerokość dozwolonych albo, ale nie mniej niż 3 mm.

Według rosyjskiego gości, wszystkie makarony są podzielone na dwie główne grupy :. mała długość od 1,5 do 15 cm i długości – od 15 do 50 cm, zgodnie z normami państwowymi, makaron są tak długie, kluski i makaron może być zarówno długie i krótkie. Wyroby fasonowe, a także rogi i pierze produkowane tylko krótki.

Włoski makaron klasyfikacja

We Włoszech, używane nieco inną klasyfikację makaronu niż zwyczajowo w Rosji. Tylko włoskie gotowanie, istnieje około trzysta rodzajów makaronów, ale ich dokładna liczba jest mało prawdopodobne, ktoś będzie mógł się połączyć.

We Włoszech makaron dzieli się przede wszystkim na surowe i suche. Makaronów są przechowywane przez długi czas i są sprzedawane w sklepach detalicznych. W przeciwieństwie do tego, niegotowane makaron natychmiast wykorzystane do przygotowania potrawy.

Wszystko włoski makaron warunkowo podzielić na następujące podgrupy:

 • długo;
 • krótki;
 • kręcone;
 • małe makaronu do zup;
 • przeznaczone do pieczenia;
 • wypełniony (nadziewane) pasty.

długi makaron

Do wykonywania długich rurek makaronu o średnicy od 1,2 do 2 mm, tak jak Cappellini, makaron, spaghetti spagettini i bucatini.

Płaskie wstęgi makaronu w postaci makaronu, takich jak bavette, fettuccine tagliatelle, linguine i pappardelle wynosić od którego szerokość wynosi od 3 do 13 mm.

Odrębne poglądy długi płaski makaron są mafaldine mający faliste krawędzie.

Krótki makaron

Krótki makaron wielka odmiana najpopularniejszego poniżej.

Pióra Penne -. Ta mała rura o średnicy nie większej niż 10 mm, a długość nie większą niż 4 cm wskazówek makaronu są cięte pod pewnym kątem, dlatego też są one podobne do zaostrzonego pióro. Ich powierzchnia może być gładka lub rowkowana.

Ditalini, co tłumaczone z włoskiego oznacza „naparstki”. Mała i bardzo krótka rurka.

Rigatoni – krótkie i długie rurki makaronu, szersze niż penne. Zwykle rowkowane.

Ziti – lekko zakrzywione rury łukowe. Może to być zarówno krótkie i długie.

Rogi (łokieć makarony) – wypukłych, rureczek zamkniętych.

kręcone makaron

Kręcone makaronu we włoskiej tradycji mogą być bardzo różne w formie i wielkości. Jakie są najbardziej popularne i powszechnie stosowane formy makaronu.

Rotini – spirala, naprawdę małe i krótkie „sprężyny”.

Fuzzy – spirala dłużej niż rotini, a także skręcone w „wiosny”. Mogą być różnych typów: długie, cienkie, krótkie i grube.

Kavatappi – bardzo podobny do fuzz, ale bardziej rozciągnięte w długości. W środku są puste w środku, a na zewnątrz – falista.

Conchiglie – muszle, aw dosłownym tłumaczeniu z włoskiego – „clamshell”. Różnej długości i wąski wnęka.

Lyumake – ślimaki. W rzeczywistości, to wygląda bardzo podobnie do domu ślimaków z którego przeszukiwanych.

Farfalle – Butterfly. Złapaliśmy mniej romantyczny i bardziej prozaiczną nazwę – „łuków”.

Radiator – nie bardzo smaczne i romantyczny brzmiące nazwisko – grzejnik, ponieważ rowków oraz rowków na każdy spaghetti.

Ruota – koło, nasze makarony takie formy są nazywane – „koła”.

Orso – bardziej przypomina drobnych makaronem ryżowym.

Więcej szczegółów pod uwagę rodzaje makaronów włoskich nawiasy nie będzie, by wymienić tylko kilka nazwisk: Torchio, Gemelli, malloredas, kezaritsiya, cross Di galli, kvadrefore i Gigli.

Małe makaron (pasta) do zup

Do napełniania zupy stosować następujące rodzaje małej makaronu.

Anelli – małe, płaskie pierścienie.

Alfabet – makaron w formie listów.

Coral – małe miniaturowe kanaliki segmentowych przypominają korale.

Stellete – gwiazdy, podobne do naszych zup z makaronem o tym samym kształcie.

Filin – krótkie ciągi.

Pasta do pieczenia

Cannelloni – wygląda jak długa i rur o dużych średnicach.

Manikotti – długa rura, jak cannelloni, ale o mniejszej średnicy.

Konkilone – największy, możemy powiedzieć, olbrzymie muszle.

Conchiglie – powłoki o średniej wielkości.

Lumakoni – duży ślimak.

Lasagne – płaskie i szerokie arkusze, których krawędzie mogą być proste lub faliste.

Wypełniona pasta – pasta z wypełnieniem

Ravioli – kwadratowe pierogi z ciasta makaronowego, podobnie jak zwykłe rosyjskie pierogi.

Tortellini – małe pierożki w postaci pierścieni z różnych wypełnień.

Gnocchi – małe pierogi z ziemniakami, serem i szpinakiem.

Na pytanie, jakie są makarony, większość ich fanów w wieku od lat 3 do 12 lat powie, że kolor. Rzeczywiście, jest to, jak te dzieci makaronem najbardziej! Malować je, co do zasady, naturalnych barwników. Więc, zielony makaron uzyskuje się dodając sok ze szpinaku, fioletowy – sok z buraków, czarny – atramentem kałamarnicy.

We Włoszech jest bardzo lubiący Czarny makaron i nazywają to pasta nera. Wielkość, kształt i długość makaronu zależy wyłącznie od fantazji kucharza kulinarnych, postanowił je przygotować.

Zbadaliśmy najczęściej używanych gatunków i odmian makaronu, w rzeczywistości zakres makaronu jest znacznie większa, niż możemy sobie wyobrazić. Prawdopodobnie sami Włosi, z wyjątkiem profesjonalnych kucharzy, kulinarne historyków i inżynierowie produkcji makaronu, nie wiem jakie są makarony, tak umiłował w swoim kraju.