685 Shares 8735 views

Co należy zrobić, jeśli komputer nie widzi telefonu przez USB

Chociaż telefony komórkowe stały się już dość powszechne urządzenia komunikacyjne, wiele osób okresowo w obliczu różnych problemów w działaniu telefonów komórkowych. Jednym z nich jest to, że system komputerowy nie widzi telefonu poprzez USB. Oznacza to, że podczas podłączania telefonów komórkowych do wolnego portu USB za pomocą specjalnego kabla w systemie operacyjnym nie pojawia się litera dysku – nie ma karty pamięci flash mount (wbudowane lub zainstalowane przez użytkownika). A jeśli pracujesz z dodatkowej karty flash jest nadal możliwe za pomocą zewnętrznego czytnika kart, dostęp do sekcji Wbudowany jest niemożliwe. W rezultacie, użyteczność telefonu jest znacznie zmniejszona. Więc dlaczego jest to, że komputer nie widzi portu USB telefonów komórkowych?


Standardy i funkcje

Wiele osób stosuje się do tego, że wszystkie kluczowe funkcje dowolnego urządzenia powinny działać „out of the box”, czyli nie wymaga żadnych specjalnych ustawień. Innymi słowy, oczekuje się, że telefon, który po podłączeniu go do komputera automatycznie zostanie wydany dialog, który oferuje ekran dotykowy , aby dokonać wyboru trybu pracy (ładowanie, modem, magazynowania, itp). Jednakże, w niektórych modelach, to nie nastąpi, a właściciel stwierdza się, że komputer nie widzi telefonu poprzez USB. W szczególności mamy do czynienia z tym użytkownikiem Some smartphone „Samsung”. Więc zanim paniki ze względu na fakt, że komputer nie widzi telefonu poprzez USB, należy dokładnie sprawdzić wszystkie ustawienia pozycji smartfonów. Tak więc, w wyżej wymienionych modelach „Samsung” przed podłączeniem ich, aby przejść do „Ustawienia”, wybierz „Network” i aktywować element, w tym trybie USB-drive.

drut chiński

Kolejnym problemem, z powodu którego komputer nie widzi telefonu przez USB, jest stosowanie niskiej jakości przewód do podłączenia urządzeń właściciela. Podejrzanie tanie kable od dawna wiadomo, że druty przewodowe wewnątrz nie spełniają wymagań dotyczących odporności (przekrój, materiału), więc czasami po podłączeniu komputer nie widzi telefonu poprzez USB. Również w złączach lutowanych i niskiej jakości materiału ruchomych styków jest dodatkowo zmniejszona niezawodność. Dlatego zaleca się, aby użyć kabla, który jest dostarczany wraz z urządzeniem, lub do zakupu wysokiej jakości. W tym przypadku próba zapisać na „rzeczy” prowadzi do późniejszych problemów podczas korzystania z telefonu.

zmiana portu

Mimo obfitości złączy USB na płytach głównych i notebooków, są one podłączone tylko do wielu kontrolerów. Te układy (lub blokuje) w szczególności dostarczenie otworów kontrolnych. Tak więc, na standardowym porcie 2.0 maksymalne natężenie prądu wynosi 500 mA. Jednak ze względu na fakt, że stopniowo parametry elementów elektronicznych zaczynają „pływak” (kondensatory tracą pojemność w cewkach mających zwiniętej obwód i tak dalej.) Mogą pojawić się problemy z podłączeniem do zasilania urządzeń wymagających. Oznacza to, że jeśli port USB modem jest podłączony (500 mA) i znajduje się obok telefon włącza się, sterownik nie może poradzić sobie z obciążeniem. Rozwiązanie jest proste: w przypadku problemów z wykryciem podłączonych telefonów komórkowych musi być włączony ją do innego wolnego portu.

awarie oprogramowania

Czasami bloki przyłączeniowe oprogramowanie antywirusowe zainstalowane na komputerze. To musi być tymczasowo wyłączona. Wreszcie, wielu użytkowników twierdzi, że zostały one wspomagane przez prosty restart telefonu i komputera – wtedy napęd zdefiniowany w systemie.