508 Shares 1373 views

PPPoE – co to jest? Jak skonfigurować połączenie PPPoE

W świecie istnieje wiele rodzajów komunikacji sieciowej, funkcjonujące w oparciu o protokoły dla różnych celów i różnych poziomów wydajności. Rozważmy podstawowe zagadnienia związane z protokołem PPPoE: oto, jak to działa i co zostało stworzone. Aby zrozumieć korzyści płynące z tej technologii, trzeba nauczyć się kilku ważnych punktów. Zacznij korzystać z krótkim wprowadzeniem do pojęcia PPPoE.

Istotą tego rozwiązania

Odpowiadając na pytanie: PPPoE «- że” należy wyjaśnić, że mówimy o konkretny protokół danych. Nazwa jest skrótem oznaczającym Point-to-Point Protocol over Ethernet , że jest to protokół komunikacji poprzez sieć Ethernet na „punkt do punktu”. Połączenie działa podobnie do dial-up.

Różnica polega na pracy: sieć Ethernet łączy PPPoE zamiast dedykowanej linii telefonicznej. Warto powiedzieć o mocnych technologii. Podkreślamy, że połączenie PPPoE ma tę zaletę, która jest rozszerzony zakres dodatkowych funkcji: można skompresować dane do uwierzytelnienia, szyfrowania informacji.

MTU jednak utrzymuje poniżej (1492 zamiast 1500 bajtów), co czasami prowadzi do komplikacji podczas pracy z zapory. Kolejna odpowiedź na pytanie: PPPoE «- to jest” – można sformułować następująco: jest to protokół tunelowania. Innymi słowy, technologia ta jest zaimplementowana możliwość konfiguracji IP i innych protokołów PPP over Ethernet lub połączenia. Dlatego możliwe jest, aby korzystać z wirtualnych połączeń PPPoE, „punkt” połączenia i wysyłać pakiety IP, przy jednoczesnym uzyskaniu wszystkich zalet PPP.

PPPoE-CONNECT: co to jest i jak to działa

Wdrożenie połączenia PPPoE wcale łatwe. Pierwsze zadanie – ustawienie anteny. Mimo, że najlepiej pozostawić do specjalisty wsparcia technicznego: Ty jako użytkownik może być podłączony tylko do zestawu zasilacza. Punkt dostępowy i antena radiowa jest połączony z grubym kablem do komputera przesyłany jest para spleciona z drutów. Drut jest zaciśnięta i podłączony z jednej strony do punktu dostępowego, az drugiej – do zasilacza sieciowego.

PPPoE: co to jest i jakie błędy mogą wydać

Podczas pracy z protokołem PPPoE może wystąpić wiele błędów technicznych, z których każdy algorytmy zostały opracowane rozwiązania. Należy rozmawiać o nich więcej. Rozważmy typowy błąd PPPoE.

Popularne wina ma numer 633 oznacza brak modemu lub nieprawidłowego ustawienia. Aby zaradzić tej sytuacji, można przeprowadzić ponowne uruchomienie komputera, spróbuj wydostać się z Internetem i ponownie utworzyć połączenie.

Błąd numer 676 oznacza, że linia jest zajęta. Jest zobowiązany do ponownego wejścia na sieć lokalną i łączyć, a po ponownym uruchomieniu komputera, aby usunąć i ponownie zainstalować sterownik sieciowy.

Jeśli nie reagują zdalnego komputera (błąd 678), można sprawdzić instalację i konfigurację zapory, jeśli istnieje. Konieczne jest, aby ponownie włączyć kartę sieciową, sprawdzić działanie przewodu oraz obecność połączeń elektrycznych. Należy także sprawdzić z kartą i ponownie zainstalować sterowniki. Pozwoliło to brak komunikacji z serwerem, ale jest to problem systemowy.

W każdym razie, trzeba zrozumieć przyczynę problemu i identyfikacji wszystkich możliwych źródeł problemów. Możesz skontaktować się z dostawcą, który skonsultować się z działem obsługi klienta. Inne częste błędy: 691 (dla niepełnosprawnych), 711 (problem z usługami), 720 (połączenie protokół rozbieżności), 52 (o tej samej nazwie nie może połączyć się z siecią).

Liczne błędy systemowe Windows non wewnętrzne (600, 601, 603, 606, 607, 610, 613, 614, 616, itd.) Są eliminowane przez przeładunku i usuwania wirusów. Lepiej jest, aby anulować zmiany konfiguracyjne, które zostały niedawno wprowadzone. Jeśli tam jest nieprawidłowe ustawienie konfiguracji sieci wewnętrznej, a następnie błąd 611. Konieczne jest sprawdzenie funkcjonowania połączenia lokalnego.

Błąd 617 może być objawem problemów wewnętrznych operacyjnych. Z większością naruszeń w pracy pomoże zrozumieć technicznego personelu pomocniczego. OS ma informacji usterka wstrzymali diagnozą, rozwiązania problemów tkwiących już w systemie.

funkcje

technologia PPPoE – bezprzewodowe, przesyłanie danych za pośrednictwem fal radiowych. Linia dzierżawiona jest zbyt kosztowne, ale jego realizacja nie zawsze jest to fizycznie możliwe. modem jest powolny i często kończy się niepowodzeniem. Radio jest bardziej niezawodny.

Operatorzy nie zawsze są gotowe do zapewnienia wysokiej prędkości, która jest taka sama, i wyciąć dla siebie. Ważne jest, aby ustawić antenę i wysłać go do stacji w celu optymalizacji sygnału przepływu. Istnieje coś takiego jak Miniport WAN PPPoE. Co to jest, pytasz? W skrócie, jest to kolejny obszar, który może być powiązany odwołuje komunikat o błędzie. Kiedy to nastąpi, należy skontaktować się z pomocą techniczną.

protokoły

Konieczne jest wyjaśnienie cechy protokołów, ponieważ istnieją pewne zalety każdego rodzaju połączenia. PPPoE wysyła ramki PPP over Ethernet bezpośrednio. W odróżnieniu od tradycyjnego połączenia IP jest to, że istnieje zapotrzebowanie na koncie Gateway – ważne jest, aby ustanowić kontrolę i prosty format. Ponadto ułatwia proces ustawiania funkcji, takich jak rozliczenia.

PPPoE różnica prędkości, która jest 100 megabitów na sekundę. nośniki komunikacyjne – Ethernet. Wykorzystuje specjalną technologię – stos PPP, która nie jest innowacyjny, ponieważ jego występowania.

miniport

W przypadku połączenia szerokopasmowe i połączenia stosowanego WAN Miniport protokół PPPoE. Podczas uruchamiania związek z dużą prędkością (zwłaszcza przy użyciu systemów operacyjnych Windows 7 i 8) znajduje się błąd połączenia. Ten błąd ma kod 651 i jest połączony z brakiem komunikacji podczas korzystania z ADSL i nieprawidłowe działanie routera.

Aby rozwiązać ten problem, przejdź do serwera (na przykład 192.168.1.1), a także wyjaśnić, czy istnieje połączenie z Internetem. Problem może być ukryte w abonenta sztuki (awarii w modem, router, złącza światłowodowego) lub być związany z dostawcą usług.

Określanie typu związku

Ta operacja może być przeprowadzona przez użytkownika komputera, który ma początkowy poziom treningowy. Tak, kliknij przycisk „Start”, aby wyświetlić menu główne OS? i przejść do „Ustawienia” do wykonywania określonego rodzaju połączenia internetowego.

Teraz możesz dowiedzieć się więcej na temat połączenia PPPoE: co to jest i jak działa ta technologia.