378 Shares 7469 views

Charakterystyka matrona ( "Matryona" A. I. Solzhenitsyna)

Wśród najlepszych dzieł A. I. Solzhenitsyna niewątpliwie należy opowiadaniu „Matryona” prostego Rosjanka z ciężkim życiu. Wiele testów spadła do jego partii, ale bohaterka do końca swoich dni przechowywane w duszy miłość do życia, bezgraniczną życzliwość, gotowość do poświęcenia się dla dobra innych. W artykule czytelnik jest charakterystyczny obraz Matrona.

„Matryona”: prawdziwa podstawa produktu

Sołżenicyn pisał historię w 1959 roku i początkowo nazwał go „nie warte wieś bez sprawiedliwego” (z działem cenzura została późniejszymi zmianami). Pierwowzorem głównego bohatera był Matrona Timofeevna Zakharova, mieszkaniec wsi Miltsevo, znajduje się w regionie Władimir. Pisarz mieszkał w jej latach uchitelstvovaniya po powrocie z obozów. Dlatego, uczucia i myśli narratora w dużej mierze odzwierciedlają poglądy autora, począwszy od pierwszego dnia, jak sam przyznaje, czuł się w domu nieznanej kobiety coś bliskie i drogie sercu. Dlaczego jest to możliwe, pomóc wyjaśnić cechy Matrona.

„Matryona”: pierwsza znajomość z bohaterką

Grigorieva prowadził narratora w domu, gdy wszystkie opcje rozliczenia mieszkań zostały już uwzględnione. Fakt, że Marya Vasilievna żył samotnie w starym domu. Wszystkie jej posiadłości były łóżko, stół, ławki i ulubionej kochanki roślin kauczukowych. Tak, kulawy kot, który pewna kobieta z litości podniósł na ulicy, i koza. Pension otrzymała jak na farmie zamiast roboczych przykleja zafakturowanych. Praca nie może ze względów zdrowotnych. Później jednak z wielkim trudem wydała rentę dla stracie męża. Zawsze po cichu wszedł do pomocy każdemu, kto mówił do niej i wziął nic dla ich pracy. „Matryona” Jest to pierwszy film w historii Matryona. Można dodać, że kucharz nie wiedział, jak rolnik też, ale najemca był nepriveredliv i nie narzekam. I kilka razy w miesiącu zaatakował potężny dolegliwość, kiedy kobieta nie może nawet wstać. Ale w tej chwili nie mogę narzekać, a nawet starał się nie jęczeć, aby nie zakłócić lokatora. Szczególnie autor podkreśla niebieskie oczy i promienny uśmiech – symbol otwartości i życzliwości.

Trudne losy bohaterki

Historia życia pomaga lepiej zrozumieć człowieka. Bez byłoby niepełne i funkcja Matrona w historii „Matryona”.

Ich dzieci w chłopa nie było: wszystkie sześć zmarło w niemowlęctwie. Wyszła za mąż nie z miłości: kilka lat czeka na oczyszczenie z przodu, a następnie zgodził się zostać żoną młodszego brata – był trudny czas, a ręka w rodzinie nie wystarczy. Wkrótce po ślubie z powrotem Thaddeus Young, który nigdy nie wybaczył Jefima i Marya. Wierzono, że włożył na nich klątwę, a później mąż bohaterki zniknie po drugiej wojnie światowej. Kobieta przejmie edukacji Cyrus, najmłodszej córki Tadeusza, i dał jej miłość i opiekę. Wszystko to narrator dowiedział się od gospodyni, a ona nagle pojawił się przed nim w nowym przebraniu. Nawet wtedy, narrator sobie sprawę, jak daleko od jego prawdziwego pierwszej charakterystycznej Matrona.

Matryona tymczasem bardziej efektowne Tadeusz, który chciał wziąć posag, mianowany Cyrus przybrana matka. Ta część górnej komorze i powoduje śmierć heroiny.

Żyć dla innych

Marya Vasilievna od dawna miał przeczucie kłopotów. Autor opisuje swoje cierpienie, gdy okazało się, że podczas chrztu ktoś zabrał ją do garnka z wodą święconą. Nagle straciłem kota. I przed analizą udojowe gospodyni i nic się nie udać. dach upadek oznaczał kres jej życia. Z tych małych rzeczy dodać całe życie bohaterki, żyła nie dla siebie, ale dla innych. Gdy Marya Vasilevna poszedł razem ze wszystkimi na przejeździe kolejowym, ona też chciała pomóc. Szczery, otwarty, nie rozgoryczeni niesprawiedliwości życia. Wszystko akceptowane jako wyznaczonego losu i nigdy nie narzekał. Taka jest konkluzja podsumowuje cechy matrona.

„Matryona” kończy pogrzebową opis sceny bohaterkę. Odgrywa ważną rolę w zrozumieniu, w jaki inny tego rolnika od ludzi, którzy ją otaczają. Narrator zauważa z bólem, że siostry i Thaddeus natychmiast zaczął dzielić skromny dobytek gospodyni. A nawet dziewczyną jakby autentycznie przeżywa stratę, miał czas, żeby coś sobie kurtkę. Na tle tego, co dzieje się narratora nagle przypomniał Marya życia, tak inny od wszystkich innych. I zdałem sobie sprawę: to jest coś, co jest sprawiedliwe, bez której nie warto pojedynczy wieś. Tak że nie jest wieś – wszystko z naszej ziemi. Jest to pokazane przez życie i charakterystyki Matrona.

„Matryona” zawiera autor ubolewa, że w trakcie jego trwania on (jak zresztą i inne) nie są w stanie w pełni zrozumieć wielkość tej kobiety. Ponieważ można postrzegać dzieło Sołżenicyna jako rodzaj pokuty przed bohaterką dla jego i duchowej ślepoty innych.

Jest ujawniając kolejny punkt. Na okaleczone ciało bohaterki pozostał nienaruszony jasną twarz i prawą rękę. „To będzie dla nas w świat, aby się modlić” – powiedział jeden z mężczyzn w historii „Matryona”. Charakterystyka Matrona, zmuszając nas do refleksji nad faktem, że wiele osób żyje w nieznośnych warunkach zdolnych do zachowania godności ludzkiej, dobroć, pokorę. A częściowo ze względu na nich, istnieją w tym świecie pełnym okrucieństwa, koncepcje, takie jak empatia, współczucie, wzajemnej pomocy.