470 Shares 4072 views

„Golden Week” w Japonii: data, historia festiwalu, zdarzenie

Przyjść do pracy na czas – to zła forma, przynajmniej w Japonii. Każdy szanujący się obywatel musi znajdować się w miejscu pracy przez co najmniej 30 minut wcześniej i pozostawić na pół godziny później. Oto one pracowity japoński. Ale w ich kalendarzu, mają aż 7 dni, kiedy nikt nie idzie do pracy – „Złoty Tydzień” w Japonii – czas radości i podróży.

uroczysty triada

Jak to tworzą tę tradycję? „Golden Week” w Japonii należy do pierwszej trójki najbardziej ruchliwych wakacji w kraju. Wśród nich:

  • Nowy Rok – tradycyjnie obchodzone według kalendarza gregoriańskiego w dniu 1 stycznia. Gdy święto trwało przez cały styczeń, to jest teraz święta rozpoczyna się od dnia 28 grudnia a kończąc 04 stycznia.
  • Obon – dzień Zaduszny. Nazywana jest również Festiwal Lantern, jak Nightfall ludzie zapalają lampiony i pożar w niebo. Triumf towarzyszą pieśni i tańców ludowych, w buddyjskich świątyń czytać święte księgi. To święto jest obchodzone przed 13 do 15 czerwca, ale z przejściem do kalendarza gregoriańskiego czasie celebracji przesunięty na 13-15 sierpnia. Chociaż niektórzy Japończycy nadal świętować Obon starym stylu.

  • Golden Week, czyli "Golden Week". Czas, kiedy święta są jeden po drugim, tak w Japonii, prawie przez cały weekend, nie licząc hoteli i lotnisk pracowników za ich „Golden Week” – najbardziej ruchliwych czasie. Impreza rozpoczyna się 29 kwietnia i kończy się w dniu 5 maja.

Urodziny Cesarza

29.04 – Dzień urodzenia cesarza Hirohito, zwany też Dniem Showa w Japonii. Hirohito objął urząd w '63 (1926-1989). W historii Japonii, jest to najdłuższy okres panowania. Japończycy nawet dzisiaj pamiętać i czcić ich przywódcę.

W czasie swego panowania miał wiele tragicznych wydarzeń. Wśród nich: Druga wojna światowa i zniszczenia Hiroszimy i Nagasaki. Tragedie te pozwoliły Japończykom przemyśleć wiele wartości. A potem był niewiarygodny wzrost gospodarczy, Japonia stała się członkiem Grupy Siedmiu, lepsze życie i wzrost wskaźnika urodzeń w kraju. W tym okresie, Japonia rozpoczęła nadawanie programów telewizyjnych, a ona była pierwszym krajem w Azji, która odbyła igrzysk olimpijskich.

Kraj, okaleczonych przez wojnę, wzrosła z popiołów dzięki staraniom cesarza Hirohito, który jest dlaczego „Golden Week” w Japonii rozpoczyna obchody jego urodzin.

Konstytucja Japonii

03 maja w Japonii nazywa Constitution Day. W 1947 roku cesarz Hirohito wziął zbiór przepisów, który odmówił prowadzenia operacji wojskowych i wszystkie konflikty międzynarodowe powinny być rozwiązany pokojowo. W to święto w Japonii otworzył budynek parlamentu dla wizyt. Kto może uczestniczyć w wykładach, które będą mówić o znaczeniu demokratycznego i pacyfistycznej konstytucji Japonii. W wielu codziennych publikacjach drukowanych będzie dostępny z podsumowaniem instrumentu prawnego, w szczególności z dziewiątego artykułu – założenia nowej ustawy konstytucyjnej Japonii.

dzień zieleni

Kolejne święta w Japonii „Golden Week” kontynuuje Dzień Zielonych – 4,05. Ten dzień to także rodzaj połączenia z pierwszym cesarzem okresu Showa. Po śmierci Hirohito i aż do roku 2006 włącznie, 29 kwietnia obchodzony jest jako zieleń, ponieważ późno cesarz lubił botaniki. W 2007 roku rząd ustanowił obchody Dnia 29.04 Showa, który symbolizuje początek okresu Showa i cześć cesarza. Dzień Zieleni będzie przesunąć do 4,05, w rzeczywistości, że nie prowadzi szczególnego znaczenia czy sensu, ale jak Japończyków.

dzień dziecka

5.05 dzieci obchodzone święto w Japonii. Ta tradycja ponad 1000 lat. Początkowo był to „święto chłopców.” Pełna nazwa tłumaczy się jako „triumf pierwszego dnia koni”, bo dla samuraja koń reprezentowane wartości nadzwyczajnego. To zwierzę jest uosobieniem odwagi i determinacji. Są to cechy wymagane od prawdziwego wojownika.

Podczas okresu Heian w ciągu dnia między dzieci zorganizowano różne imprezy sportowe i wojskowe, takie jak ciągnie konia, zapasy czy ogrodzeń. Święto zostało wprowadzone specjalnie w celu podniesienia ducha samuraja w młodszym pokoleniu.

Później, w okresie Edo, zdarzenie nie jest już własnością wojska i mógł obserwować wszystkich. W tym czasie nowe tradycje. Domy zrobił wystawę figurek Samurai, flagi wisiały na koi obraz, symbol stabilności i spokoju. Później, gdy Dzień Dziecka powstała, zaczął spędzać wielobarwne flagi. Na przykład, czarna flaga została podniesiona na cześć jego ojca, czerwony przeznaczona dla matki, a niebieski – dla dzieci.

To święto kończy się „Golden Week” w Japonii. Po raz kolejny zaczyna się od zwykłej codziennej pracy.

uroczystość

Termin „Golden Week” w Japonii spadają na początku maja (29.04-05.05), czas, kiedy było ciepło. Dlatego wielu Japończyków migrują do miejsc kultu, takich jak Kioto lub Kamakura zobaczyć dziedzictwa kulturowego swoich przodków. Niektóre z nich są po prostu wybiera się na piknik do cieszyć się naturą. W większości miast Japonii zakończył się okres kwitnienia wiśni, ale chcą cieszyć się różowe kwiaty mogą iść do Aomori, Hakodate Sapporo. Położenie wyspy, które rozciągają się z północy na południe, w tych miastach wiśni dopiero zaczynają kwitnąć.

W „Golden Week” kraj jest odwiedzany przez wielu turystów, trudno jest znaleźć wolne miejsce w hotelu. Na dworcach kolejowych i lotniskach, długie kolejki, ale nie osłoni optymistyczne wakacyjnego nastroju. W tym czasie można odwiedzić święta wiosny. Wziąć udział w zabawnych konkursach lub spróbować lokalnej kuchni, a wieczorem podziwiać kolorowe fajerwerki.

W tej chwili nie działają firmy i instytucje edukacyjne, członkowie klubów sportowych szkolnych są wysyłane do obozów treningowych. W „Golden Week” zorganizowanie imprez sportowych, koncertów czy organizować pokazy walki samurajów. Mieszkańcy zrobić sobie przerwę od wszystkich codziennych, podróżować po kraju, przechodząc do spotkań z przyjaciółmi lub po prostu podziwiać przyrodę.

„Golden Week” – to nie tylko dzień, kiedy nie może działać jako rodzaj przypomnienia okresu panowania cesarza Hirohito, którego mottem było brak konfliktu. A w tamtych czasach, nie tylko Japończycy, ale nawet turyści czują, że w dzisiejszym świecie, prawdziwy świat jest możliwy.