90 Shares 9002 views

Porady Network wędkarstwo

przez wiele lat był uważany w naszym kraju, że osoba sieć rybacka – kłusownik iw potrzebie karania. Wielkie zmiany zaszły w ostatnich dziesięcioleciach. Wędkarz, który chce korzystać z sieci na połów może podjąć uchwałę i używać tej metody w wodach cicho. Wszystko wędkarskiego legalnie sprzedawane w sklepach.

Przygotowania do zimy sieci rybackiej

rybacki zimą przyciąga wielu rybaków procedurę trudne. W zimnie, ryba porusza się od brzegu na środku stawu. To jest mniej aktywny niż na wiosnę. Jeśli wybierasz się na ryby, należy starannie wybrać przystawkę, przekładniowe i jedzenie.

W zimie, ryby i sieci, ale niezbyt często. Dzięki tej metodzie wędkowania posiada cechy, które muszą być brane pod uwagę. Jak ryby pod lodem sieci zostaną omówione poniżej.

Podczas instalowania narzędzi pod uwagę specyfikę akwenu, czyli dolnej ulgi, i to pod lodem i jest ukryte przed oczami rybaka.

Wybór lokalizacji

Po wybraniu należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 • Staw musi być duże jezioro lub rzekę obfitujący szeroki.
 • Utworzenie sieci blisko środku rzeki, jeziora lub innego zbiornika wodnego. Ryby w zimie jest na głębokości, uciekając przed zimnem, gdzie jest jedzenie w błotnistej ziemi. Bliżej do wiosny sieci, wręcz przeciwnie, jest ustawiony w pobliżu brzegu, gdzie ryba została przeniesiona do łatwiej oddychać natleniona woda.
 • W dolnej części wód nie będą zaczepów, drzew i innych obiektów.
 • Na wybranym obszarze powierzchni lodu jest czyszczony śniegu.

Przygotować otwór

W miejscu, gdzie sieć będzie połowu ryb, wybrane i przygotowane, że nadszedł czas, aby wywiercić otwór:

 1. On zdaje się oznaczać lodu, są one na ogół dwie które są równe długości sieci.
 2. W zaznaczonych miejscach zrobić dwie dziury, długie, dwie stopy szerokości jednego metra. Ich kształt powinien przypominać prostokąt. Nazwa takiej dziury otrzymał „pas”. Perforowane lód przy użyciu szpikulec do lodu lub łańcuchową.
 3. Dodatkowo polynias wywiercone dwa otwory między 3 m od siebie.
 4. Krawędzie otworu w lodzie trochę i delikatnie rozciągają hewing nie dalsze uszkodzenia sieci.

Dodatki

Prace przygotowawcze zostały wykonane, konieczne jest, aby umieścić w sieci. W tym celu, przede wszystkim zrobić, trzeba:

 • Słup 10 m (odległość między torami);
 • gon (inaczej określane jako lina), około 60 m;
 • soshilo (lub dwie laski) Długość dwóch metrów, w celu poprawienia sieci w studzienkach.

Metody instalowania sieci

sieć rybacka w zimie oferuje kilka sposobów, aby zainstalować sprzęt. Niektórzy rybacy wyciąć otwór w kształcie przypominający prostokąt duży, a sieć myśliwski, jak w lecie. Jest to wygodne, ale nie jest bezpieczne, zwłaszcza gdy cienki lód. Rozpatrzmy bardziej szczegółowo, jak do połowu ryb w sieci rzecznej i jak sieć jest ustawiona pod lodem.

Pierwsza metoda

W pasie urodzić słup z liną. Do dolnej części ładunku jest związany, a górna – lina. Słup jest przemieszczane w lodzie, zmieniając jego położenie w pośrednich otworów.

Jeden rybak wypełnia sieci pod lodem, a drugi ciągnie linę ze strony bieguna. W pośrednich studzienek oglądania przejście biegunów. Od ostatniego pasa słupa wyciągnięta i związane z patyczków, które są określone w poprzek otworu. W celu uniknięcia zamarzania do sieci lodowej do wyboru górnej pianki cięgna.

Trudna i skomplikowana sprawa – do wyboru wody zmokliśmy z siatką ryb. W tworzeniu nowej sieci jest konieczne ich suchości. Łowienie ryb w sieci rzecznej pozwala nam nie wiercić dodatkowych otworów. Polak będzie płynąć z prądem zbiornika. Podczas połowów na promocji lód pierwszej sieci widać przez nią związany wciągniki pianki boi. Zamiast węzłów na przekładni karabinów – ułatwi to pracę.

Drugi sposób

5-7 są ścięte pod kątem przecięcia o długości boku 0,5 m. Drut zamiast słupa. Do niej przywiązany grubą linę biegnącą od siatki i jest przeciągnięty pod lodem. Sama woda jest prostowane sieci. Podłużny koniec drutu jest zamocowany na drążku i przymocowany do tylnej ścianki studzienek.

Trzecim sposobem

Dodać kilka kwadratowy przekrój przez boku 0,5 m. W pierwszym pasie obniża się z liny wiązanej i pociągnął przez obciążenie każdy następny laski dziura z hakami. Końce linek pierwszego i ostatnich studzienek skojarzonego węzła. W górnej części tego pierścienia jest stała sieciowa i obracając liny obniża się do wody. Dla bardziej aktywnych ryb na lodzie pukanie puszek.

Połowy z torped

sieć rybacka pod lód staje się mniej czasochłonny, stosując urządzenia znane jako torpedy. Ta zwężona układ metalu, dzięki czemu rybaka rozciąganie linkę wędkarskiego z lodem. Może on być stosowany, gdy grubość lodu nie przekracza jednego metra. W tym przypadku, przez lód widoczny sposób sygnały przyrządu. Waży tylko jednego kilograma, dzięki czemu można zabrać go ze sobą na połowów pod lodem. Do zastosowania w lodzie podejmowania dwa otwory, z których jeden jest uruchomienie torpedy zostaną wykonane, oraz w inny sposób do powierzchni.

Urządzenie składa się z cylindra posiadającego:

 • Komora z ośmiu baterii;
 • dwa światła, które sygnalizują ruch biegu;
 • dwa kółka z ostrymi zębami przywarły do powierzchni lodu podczas przenoszenia.

Zima sieć rybacka realizowany przez jednego sposobu. Najważniejszą rzeczą do zrobienia – jest wprowadzenie rozwiązania. Potem trzeba czekać na ryby uwikłany w sieć, podpłynął do przynęty.

Czekając, zaleca się od czasu do czasu w celu monitorowania pułapek. Bardzo trudno jest umieścić w sobie samodzielnie. Połowy ryb netto – jest to grupa polowanie.

Jak zrobić „szal”

Głównie rybacy z niepokojem odnoszą się do połowów zimowych i eksperymentowania, za pomocą innego narzędzia i wypróbować różne sposoby wędkowania. „Szalik” jest czasem używane. To działa dobrze, gdy stosowane w pierwszej połowie zimowego polowania i rybołówstwa pod koniec zimy. Ułatwiają:

 • Z połowów sieci o rozmiarze oczek wynoszącym od 2 do 5 cm wycina trójkąt równoramienny. wielkość komórek dobiera się w zależności od wielkości małych ryb, które planują złapać.
 • Na podstawie trójkąta naprawić pręt z metalu lub grubego drutu, która będzie służyć jako ciężarka.
 • Lina przeciągnięta przez pętli wykonanej w wierzchołku trójkąta. Używając go, a sprzęt jest opuszczana do wody i windą. Heksanowego gwint szyte boki

Połowów na „chusty”

Na dobre gryzące ryby powinny zwabić. Aby to zrobić, przygotować jedzenie samemu lub kupić gotowe w specjalistycznych sklepach. Ryby w zimie jest na głębokości i ukrywa się w otworach, więc powinien być obniżony do samego dołu. Przynęta powinna być dobrej jakości i nie kruszy się przed upadkiem w miejscu docelowym:

 1. Szal zanurzenie w wodzie.
 2. Po zanurzeniu fałd linowe przymocowane do powierzchni lodu za pomocą poprzecznej kija.
 3. Dobrze maskować opał i śnieg w celu ochrony ryb przed słońcem i hałasem.

Zima w miejscach, gdzie zwykle płoć i okoń, „chusty” są catchability wślizgu, szczególnie na pierwszym lodzie, gdy ryba jest nadal bardzo aktywny, a w wiosennych roztopów.

Jak łowić z elastycznej sieci?

Tackle jest aktualna również nazywana jest siecią z amortyzator gumowy, a różnice z połowów Donka prawie bez wstrząsu tam.

Duże obciążenie, z którym jest związany gumką, rybak rzuca do stawu. Guma, jest stopniowo zmniejszana, woda zaczyna okiennice siatkę, która jest osadzona na dwóch strun: pływający i ładunku. w odlewie nie uczestniczy w sieci. Elastyczne włókna pojedyncze i połączone ze sobą przez dwa karabinów metalu.

Po zakidyvaniya cofnąć haczyki i dołączone do pętli, które są rozmieszczone na końcach przewodu pontonowym. Karabiny waga wynosi dwa pływaków z pianki, które obsługują sieć w wodzie w formie prostokąta.

Wielkość sieci komórek jest bezpośrednio zależne od tego, co ryby są złapie. Sieć ma wysokość 1,5 m, i długość – 7 m, przy bombardowanych brzegu.

Istnieje inna konstrukcja, w której zamiast ładunkowych i przewód ponton użyciu nici nylonowej. Pionowy odcinek sieci kolejowych, a po drugiej – naprężenie żyłki i gumy.

Wielokrążkowy z drugim sposobie zapewnia minimalny opór podczas dokręcone do zbiornika. To sprawia, że można używać dłużej, do 20 m, netto. Stosuje się je tylko w wodach stojących, ponieważ za wszelkie zakręty do dolnej szyny.

Rybołówstwa na małą sieć rozmiar daje tylko ci, którzy znają zwyczaje stawie i ryby, które żyją w nim dobry połów. Można korzystać z sieci i duże, ale w tym przypadku, guma powinna być 4 razy tak długo, jak obciążenie zostaje wyrzucony z łodzi.

W płytkich wodach nie obciążenie czasem używane. W tym przypadku, pierścień z drutu, który jest noszony na palu wbitych w brzeg, z drugiej strony, jest związany z wstrząsy gumowa amortyzatora. Dzięki tej metodzie nie jest odcięty, gdy obciążenie jest wyciągnięta stawu. W innych przypadkach, poza kawałek żyłki, co jest pewniejszy, mniej dwukrotnie trwałości amortyzatora gumowe, między ładunkiem i gumy. Ale ten środek nie jest za każdym razem amortyzator chroni przed pękaniem.

Fakt, że siatka stracił rybę, raport dzwonu. Pozostawiać bez nadzoru biegu nie ma sensu, ponieważ jeden ma ryb jest w stanie mylić sieci, a reszta musiała nie dostać.

Łowienie ryb netto z gumką jest bardzo przydatna w małych zbiornikach wodnych, które są daleko od dużych miast, gdzie znajduje się skupisko rybaków.

sieci pielęgnacji

Sieć, wykonane nawet najbardziej nowoczesnych materiałów, tracą swoją siłę z trzech powodów, wpływu:

 • różnica temperatury, ultrafioletowe promienie obciążenie – fizyczne;
 • chemiczny – z rozkładem rybie śluzu;
 • mikrobiologiczne – martwe ryby, długie pobyty w sieci, nierozliczonych sald uszkodzony sprzęt.

Rybacy z doświadczenia powiedzieć, że ryby są niechętni do zanieczyszczonego sieci, aw cieplejsze w miejscach, gdzie nie ma przepływu, nie wykracza. Mocno zanieczyszczone najbardziej podatne sieć nitek len i bawełna, najbardziej odporne na brudnych sieci czuć i nylon monowłókna.

ryby sieć rybacka będzie skuteczna, jeśli jest zaznaczone co najmniej dwa razy dziennie. Dla małej ilości ryb złowionych w sieci, rybacy często się go bez ciągnąc linę do brzegu. Po 4 dniach, usuń bieg na ląd, dokładnie oczyszczone z wszelkich zanieczyszczeń i opłukać pod bieżącą czystą wodą.

Wędkarze z Karelii polecić kopertę z sieci dymu gałązek nylon tlący jadłem. Twierdzą oni, że połowy tego wzrostu dramatycznie.

Po zakończeniu sezonu połowowego, sieć suszy i chroniony przed światłem słonecznym. Neat rybacka zanim czyste rozwiązania w pamięci długoterminowej, przemywa je wodą i mydłem. Po wysuszeniu, stos sieciowy tak, że następny sezon można szybko przygotować go do pracy.

Więc przyjrzeliśmy się, jak złapać sieć ryb. Różnorodność metod i duża liczba gatunków ryb określana powstawania wielu typów sieci i metod ich instalacji. Mogą one być umieszczone u dołu, wzdłuż niej, lub pod kątem, na pewnej głębokości i na powierzchni stawu.