509 Shares 1807 views

Wanna z hydromasażem Jacuzzi: jak wybrać?

Ta sama kąpiel sprawia, że masaż za pomocą strumieni wody, uciekając z wbudowanym w jego „ciała” dysz. Hot Tub Jacuzzi jest z pewnością jednym z życia coraz większej liczby użytkowników. Teraz to nie jest wyznacznikiem bogactwa i luksusu, a urządzeniem, które może poprawić swoją kondycję fizyczną i zdrowie. Ale jeśli wszystko można zainstalować jacuzzi? Jak wybrać wygodne, praktyczne i piękne?


historia

Wymyślone jacuzzi braci nazwy Włosi jacuzzi. Stworzyli pierwszej kąpieli z pompą powietrza w 1936 r. Nie miała wyobraźnię Niemców (było tam wtedy żył). Ale bracia nadal poprawić kąpiel dopóki nie pokazał świetny wynik. Z biegiem czasu, klienci docenią korzyści płynące z takich produktów i zaczęły aktywnie je kupić.

Licencja dla masowej produkcji jednego z braci, Roy, była w 1968 r. W ciągu ostatnich od teraz czasu, by stworzyć wiele nowych modeli o różnych kształtach, materiałach i nadzienia. Ale wszystkie działają na tej samej zasadzie.

wpływ hydro

Jeszcze w ubiegłym wieku, lekarze i naukowcy zauważyli pozytywny efekt stosowania zabiegów wodnych, zwłaszcza jacuzzi. One złagodzić obrzęk, nasycenia komórek tlenem. Pod wpływem strumienia wody wchłoniętej krwotok. To poprawia sen i skórę.

Zabiegi pomagają rozładować napięcie z mięśni po intensywnym wysiłku. Hydromasaż lepszy od tradycyjnego uderzenia w wyniku narażenia na głębokie tkanki. Nic dziwnego, że takie procedury można nazwać hydroterapia.

Jak każdy masaż, woda sprawia, że mięśnie pracują, poprawia przemianę materii, co prowadzi do utraty nadwagi.

Wcześniej, procedury te mogą odbywać się w różnych sanatoriach i obiektów rekreacyjnych.

Oprócz leczenia gorącym jacuzzi pomaga zmniejszyć zmęczenie po całym dniu pracy, łagodzi napięcie i stres.

Teraz takie urządzenia mogą zakupić i zwykli ludzie. Sklepy gamę jacuzzi wystarczająco duży.

Ale zanim odważy się kupić, należy zwrócić uwagę, że jeśli masz jakieś choroby, w których masaż jest przeciwwskazane. Ten międzykręgowych przepuklina, zakrzepowe zapalenie żył, nadciśnienie i inne.

Ponadto ocenić, czy będzie w stanie utrzymać nieskazitelnie czyste jacuzzi (wanna z ciepłą). Recenzje użytkowników powiedzieć, że nieprzyjemny zapach i brud pojawi się z nieodpowiednią opiekę w łazience.

tworzywo

wanny z hydromasażem są wykonane z różnych materiałów. Mogą to być:

 • żeliwo;
 • stal;
 • akryl.

Pierwsze dwa rodzaje materiałów są wystarczająco dobrze znane, ale nie ma między nimi i znaczących różnic. Wspólne jest to, że nie są one bardzo korzystne dla produkcji jacuzzi. Stal szybko schłodzić i źle utrzymane ciepły. Przy użyciu szyny wtryskiwaczy kończy pieczęć jakości twardego. W rezultacie, kąpiel może zardzewieć. I ta struktura będzie kosztować znacznie droższe niż akryl.

Spośród zalet można wymienić obciążenia i odporność na chemikalia. Ale ostre ciosy może prowadzić do rozdrabniania, który jest prawie niemożliwe do odzyskania. Woda uderzając kąpieli, tworząc hałas.

Wanny akrylowe szereg zalet:

 • akryl najbardziej przyjemny w kontakcie z ciałem ludzkim;
 • łatwy do opieki nad nimi;
 • nieregularności są usuwane z papieru ściernego;
 • Produkty akrylowe mają piękny widok;
 • woda jest wciąż ciepła przez długi czas;
 • Kąpiel akrylowa jest łatwa w transporcie, ponieważ jest lekki.

Chociaż funkcjonalność wanny jacuzzi i nie zależy od materiału do kąpieli, ale ważne jest dla wygody użytkowników.

Jak wybrać wysokiej jakości akrylową wannę z jacuzzi

Ale nie wszystkie wanny wykonane z akrylu nadają się do długotrwałego stosowania. Czasami producenci starają się ślizgać Ci wadliwy produkt. Dlatego z wanny jacuzzi z hydromasażem (foto) muszą spełniać pewne normy:

 • grubości większej niż 5 mm do kąpieli;
 • akrylowy powinien być jednorodny;
 • na powierzchni kąpieli nie ma ciemne plamy.

Często produkty niedrogie wykonana z blachy warstwowej. Akrylowy jakość warstwy wynosi nie więcej niż 0,5 mm. Jeszcze dodać ABC-plastik. Jest to tańsze niż akryl, ale również krótkotrwałe. Sam akrylowy, w rzeczywistości, zbyt plastycznej, ale Bole mocnego i trwałego do różnych wpływów (mechaniczne, fizyczne i chemiczne). To może mieć sens, aby kupić tani wanna takiej „kanapki”. Z powodu jego cena jest znacznie niższa w całości (5-20 tys. RUB. Bez pompy i wtryskiwacza). Najważniejsze z tym – do dokonywania świadomych wyborów.

W celu nadania wytrzymałości bliskiej basenu hydromasażem dodanych akrylowych marmuru wiórów. Naturalnie, to wtedy staje się tańsze.

hydromasaż

Woda, która ma strumienia przez dyszę pod działaniem pompy ponadto wypełniona powietrzem. Wynika to ze specjalnym wężem. Sterownik zamontowany na nim, zwiększa się lub zmniejsza ilość powietrza. Po tym wszystkim, co to jest, tym trudniej masażu.

Pompa może mieć pojemność od 0,8 kW do 1,5 kW. Zależy ona od szeregu dysz, ich układ i sposób, w którym woda płynie dookoła.

Lokalizacja wtryskiwacze

Razem hydro zawarte obowiązkowe dostawy. W sumie sześć dysz, i umieszczone są w ściankach bocznych. Każdy z nich posiada funkcję spania oraz regulację kąta wody.

Powrót do masażu odbywa się 4-8 małych dysz. Są one rozmieszczone w taki sposób, że strumień wody spadły na plecach i szyi. Masaż ten jest przeznaczony dla osób prowadzących siedzący tryb życia.

masaż stóp przeprowadza się za pomocą dwóch dysz, umieszczonych w sąsiedztwie nogi. Czasami są one wyposażone w specjalne „jeży”.

A jak będzie działać wszystkie trzy systemy masażu zainstalowane w jednym miejscu? Aby woda płynie nie wpadł na ciebie w tym samym czasie, ustanowienia specjalnego dźwigu, co przekłada system masażu w jednym z trybów.

Montaż trzech rodzajów masaży – stosunkowo niedrogie, ale komfortowe zakwaterowanie.

dodatkowe funkcje

Czasem miły masaż przez pęcherzyki powietrza. W tym celu, sprężarki powietrza i do dziesięciu dysz. Procedura ta nazywana jest powietrze-masaż.

Wanna z hydromasażem jacuzzi aromo- czasami wyposażone w chromoterapii, systemy dezynfekcji, miksery pomocniczych.

kształt

Są one w dużej mierze zależy od materiału. Jeśli jest z żeliwa lub stali, produkt jest prostokątny. Wanny akrylowe są bardziej zróżnicowane. Możesz wybrać ten, który jest najbardziej odpowiedni dla pomieszczenia lub pomieszczeń. Hot okrągłe jacuzzi jest zazwyczaj w środku dużego pokoju. mogą one być również tradycyjne prostokątne, trapezowe.

Corner spa jacuzzi nadaje się do niemal każdego mieszkania, nawet małych rozmiarów. Jego miskę na głowę o konwencjonalnej wielkość, płynnie zwęża się po jednej stronie, w kierunku układ ramion. To pozwala zaoszczędzić miejsce w małym pomieszczeniu. Położenie dysz, kierunek strumienia wody w tym samym czasie, zaprojektowany tak, aby w jak największym stopniu skupić się na określonych częściach ciała. Niewielki rozmiar i kształt wycinków nie wpłynie na jakość procedury.

Jaka jest długość i głębokość powinna mieć jacuzzi jacuzzi?

wymiary

 • Długość – nie mniej niż 150 cm.
 • Głębokość – 42 cm.

producenci

Wanny z hydromasażem jacuzzi czeski producent Ravak są coraz bardziej popularne, pomimo wysokich kosztów. Są one tworzone za pomocą pionowego techniki grzewczej. Trzy razy na podstawie rozpylanej pianki poliuretanowej. W związku z tym, że produkt jest dobrze utrzymuje temperaturę wody i pozwala mu poruszać się dość cicho wewnątrz systemu.

Hiszpańska firma produkuje produktów instalacyjnych volle stosunkowo niedawno, w 2012 roku. Ale to nie przeszkadza jej wielką wagę do jakości produktu. Poza tym ma dość duży rozmiar. Relaks w wannie bo nie jest trudne. Tak, i zaoszczędzić około 20 procent wody możesz dzięki dobrej lokalizacji, dobrze obliczonej dysz.

Austriacki jacuzzi (wanna z ciepłą) z KollerPool na rynku od dłuższego czasu i ma doskonałą reputację. Produkty tego producenta wysokiej jakości i łatwe w użyciu (niezależnie od przedziału cenowego). Produkty są testowane każdego roku i test jakości. Droższe modele różnią się od tani głównie z różnych „wodotryski”. Istnieje szereg kąpieli, co pozwala im być w tym samym czasie kilka osób. Takie produkty są bardziej przylegające metalowe nogi.