94 Shares 3475 views

Co robi kierownik zakupów?

Prawie żadna firma – produkcja lub użytkowego – nie jest bez środków materialnych. Są one niezbędne dla sprawnego funkcjonowania całej firmy i jest odpowiedzialny za zapewnienie ich obecność kierownika zakupów. Jakie są obowiązki zawodowe specjalisty?


Purchasing Manager powinien zapewnić niezbędne towary na sprzedaż, surowce do produkcji materiałów do wykonywania usług. Część z nich może służyć jako magazynier, który jest, aby znać stan zapasów, do prowadzenia ewidencji odbioru i dostawy. Jednak w większości kierownika dostaw nowoczesnych firm jest odpowiedzialny nie tylko za obecność, ale także za pobraniem. Że musi znaleźć wiarygodnych partnerów, których firma będzie zakup towarów lub surowców po przystępnych cenach. Musi zdawać sobie sprawę z potrzeb i wyników przedsiębiorstwa. W niektórych firmach, kierownik zakupu wykonuje również funkcję Bayer (Kupujący). Oznacza to, że nie tylko poszukuje dostawców, ale także prowadzi cały proces wsparcia materialnego przedsiębiorstwa, ponieważ przy obliczaniu potrzeb, a kończąc zarządzanie zapasami.

Menedżer Obsługi podaż jest indywidualnie w zależności od branży i liczby pracowników. Duże przedsiębiorstwa takie przedsiębiorstwa, kilka, każdy odpowiedzialny za pewnej grupy produktów. Na przykład, jeden jest tylko związane z surowca, drugi – materiałów biurowych. Trzeci ładunek bezpieczeństwa ekonomicznego: dostępność mydła, detergenty, kawa, herbata, i i agd. Rachunkowości, gwarancja, amortyzacja, odpisy zapasów może być również część swoich obowiązków.

Purchasing Manager jest również odpowiedzialny za dostawy towarów wysokiej jakości. Taka jest procedura reklamacji, traktowanie małżeństwa, opóźnienia, transport może również być zawarte w wykonywaniu swoich obowiązków. Ponadto osoba taka musi prawidłowo zorganizować wszelkie Państwa ofertę: wziąć fakturę do zapłaty (lub przeniesienie do działu księgowego do zapłaty), umieścić prośbę o podpisanie zlecenia. Purchasing Manager, którego obowiązki są uzależnione przede wszystkim od branży i skali produkcji i wielkości obrotu, należy stale monitorować i dostępności produktów w magazynie. Szczególnie ważne jest to cecha dla przedsiębiorstw przemysłowych. Wszelkie prosty – jest to ogromna strata dla firmy. Purchasing Manager powinien zapewnić obecność lub nieprzerwanych dostaw surowców, a także, na przykład, części zamiennych lub eksploatacyjnych. Ten specjalista został w kontakcie ze wszystkimi działami – zarówno w zakresie rachunkowości i bezpośrednim nadzorem, a także z sklepikarze, kierowców, spedytorów. Poza przedsiębiorstwem jest jedną z pierwszych osób, która komunikuje się z dostawcami i kontrahentami, dlatego niezwykle ważne, aby był on w stanie utrzymać dobre stosunki i negocjować kompetentnie. Jeśli firma zajmuje się importem, z takim specjalistą może wymagać znajomości języka obcego i zasad międzynarodowego transportu i odprawy celnej towarów.

Znajomość programów komputerowych nie powinna ograniczać się do zastosowań biurowych. Pożądane jest, że taki specjalista był w stanie pracować z dokumentami księgowymi i transportu. Purchasing Manager – jest jednym z kluczowych pozycji spółki. Na tej specjalisty to wielka odpowiedzialność za zapewnienie prawidłowego działania przedsiębiorstwa.