277 Shares 3365 views

Podgrzewane lustra własnymi rękami nie są problemem

Nowoczesne samochody są przedmiotem ciągłych ulepszeń. Na ich właściwości techniczne wpływają odkrycia w dziedzinie mikroelektroniki, fizyki w stanie stałym, a nawet w psychologii i fizjologii człowieka, od inżynierii motoryzacyjnej .


Tak więc na przykład lustra boczne zostały ostatnio zastosowane Powłoka antyrefleksyjna i same są wyposażone w system ogrzewania i automatyczne dopasowanie ich położenia. Oczekuje się wprowadzenia systemów nadzoru wideo do produkcji.

Wszystko to znacznie poprawia bezpieczeństwo i komfort podczas korzystania z samochodu.

Podgrzewane lustra. Jego nominacja

Cel dostawy ciepła jest oczywisty dla wszystkich właścicieli samochodów. Usuwanie wilgoci, pozostawiając odblaskową powierzchnię czystą i suchą w deszczu lub mgle, pod śniegiem podczas zamieci – wszystko to zapewnia lusterka grzewcze.

Ten system może topić i lodu ciasto na lustrze, zamrożone i pokryte lodem na parkingu. Wszystko to jest bardzo ważne dla mieszkańców środkowej strefy Rosji, większości Ukrainy i Białorusi, gdzie dostępne są warunki pogodowe na mróz i wilgoć.

Wychodząc z powyższego możemy stwierdzić, że ogrzewanie lusterek Jest środkiem zapewnienia bezpieczeństwa ruchu. Dla dobrej widoczności skraca czas potrzebny do dokładnego przeglądu i podejmowania decyzji w złożonej sytuacji drogowej.

Pamiętaj, jak trzeba było opuszczać okna boczne, aby wycierać lustro podczas jazdy. Stworzyło to nie tylko niedogodności, ale także niebezpieczeństwo dla życia. A jakie były "gimnastyczne" ćwiczenia do czyszczenia lusterek z lodu w mroźny poranek!

Ogrzewane lustra uniwersalne eliminują nas z problemów z złym oglądaniem. Wystarczy nacisnąć przycisk, a podczas pracy urządzenie rozgrzewa się, mrozie i mróz znikną z lustra. Dzieje się tak z powodu prądu elektrycznego z systemu pokładowego, który podgrzewa lustro do 50 ° C. Lód topi pod wpływem ciepła, a wilgoć odparowuje natychmiast.

Jak zrobić lustra ogrzewane przez siebie

Ale takie lustra samochodowe pojawiły się w codziennym życiu stosunkowo niedawno, więc wielu właścicieli samochodów wcześniejszych wersji pozostało bez komfortowej innowacji. To nie ma znaczenia. Podgrzewane lustra mogą być wykonane samodzielnie.

Potrzebujesz 12-woltowej żarówki z tych, które są włożone do światła tylnego Krajowe marki samochodów. Jej ciepło wystarczy, aby utrzymać czysty widok.

W zdemontowanym lustrze konieczne jest ogrzanie plastikowej obudowy materiałem odpornym na działanie ciepła. Może to być karton, textolit i paronit. Następnie żarówka jest umieszczona wewnątrz, ale tak, aby nie dotykać szkła, w przeciwnym razie prowadzi do pęknięć i pogorszenia warstwy odbijającej. Na dole obudowy wykonamy otwór na okablowanie i wyjmujemy go we wnętrzu przez drzwi. Jeśli nie można zainstalować uchwytu lampy, przewody można lutować do styków w gnieździe. Nie zapomnij o izolacji!

Dowiesz się, że zmodernizowane lustra odwilży w ciągu zaledwie 3 minut. Nie zaleca się jednak ciągłego włączania żarówki, ponieważ plastikowe części mogą się zacząć topić. Ale w tym przypadku zostaniesz uratowany przez lampę dwugłową (21 i 5 W). Tutaj można użyć jednego gwintu do stopienia lodu, a drugiego – do utrzymania wymaganego ciepła.

Bezpieczny sposób!