142 Shares 6800 views

Co to są szkice? Czym są?


Co to są szkice? Są to wstępne rysunki przedstawiające idee przyszłych projektów, dzieł sztuki, mechanizmów lub ich szczegóły.

Szkic obrabianego przedmiotu

Jest to jego schematyczne zdjęcie, bardzo podobne do rysunku: zawiera również wszelkie informacje niezbędne do jego produkcji i sterowania.

Szkic zawiera rysunki, standardy techniczne, długość, szerokość, materiał i inne informacje. Konieczne jest stworzenie szkicu, polegającego na normach i standardach. To bardzo ważne. Szkice rysują dzieci w szkole na lekcji rysunku: nauczyciel umieszcza na nich szczegół z przodu i przenosi obraz na papier. Ten element wymaga notebooka w klatce.

Jak zrobić szkic szczegółu?

Szkic jest wykonywany w następujący sposób:

 1. Najpierw należy zapoznać się z szczegółami, analizować jego kształt, określić kształty geometryczne, które składa się innymi słowami w umyśle, dzieląc je na proste powierzchnie. Dla niektórych pierwszy punkt wydaje się skomplikowany, chociaż jest to tylko początek. Nie wystarczy wiedzieć, co jest szkicem części, musisz jeszcze ją utworzyć.
 2. Konieczne jest również ustalenie nazwy, rzekomych funkcji i surowców, z których jest ono produkowane (stal, brąz, żeliwo, plastik itp.).
 3. Teraz musimy zastanowić się nad tym, jak będzie wyglądał podstawowy szkic szczegółu, w tym dokładne informacje o jego kształcie.
 4. Następnie należy zastanowić się, ile rzeczy potrzebujesz (rysunki, przekroje, szczegóły i cięcia). Lepiej jest, jeśli nie ma ich wielu. Ale patrząc na nich, każda osoba powinna zrozumieć, jaki kształt ma kształt, długość, szerokość.
 5. Teraz musisz zabrać arkusz do komórki o wymaganym rozmiarze, na którym zostanie utworzony szkic, narysuj ramkę i podaj jedną linię dla bloku tytułu.
 6. Następnie należy dokładnie zapoznać się z szczegółami i ustalić stosunek jego elementów. Potem musisz narysować wszystkie szkice.
 7. Następnie należy określić, które rozmiary mają zostać zapisane. Jest to ważny etap. Następnie należy rysować linie wymiarowe, jak i przedłużające. Należy zauważyć, że jeśli wiesz, jakie szkice są w ogóle, to łatwiej będzie Ci to osiągnąć.
 8. Teraz musisz wziąć władcę i zmierzyć jego część.
 9. Na ostatnim etapie musisz zakończyć wszystko, czego potrzebujesz, utworzyć blok tytułów, narysować obraz i go powiększyć.

Szkic tatuażu

Ten rodzaj szkicu (zwany także "lampą błyskową") jest obrazem rysowanym na tekturze, arkuszu lub innej powierzchni przeznaczonej do przenoszenia na skórę.
Mistrz nie musi być ekspertem w malarstwie, ale musi mieć pojęcie o podstawowych zasadach wykonania projektu tatuażu. To musi wiedzieć na wszelkie sposoby. Należy zauważyć, że nie wszyscy artyści mogą stać się tatuażami. Nawet jeśli zdają sobie sprawę z tego, jakie są szkice, to proces tworzenia tatuaż może nie zależeć od nich.

Zestawy Flash, "próby" tatuaże

Bardzo ważne jest prawidłowe umieszczenie obrazu na ciele. Dlatego wielu mistrzów nie może robić bez lamp błyskowych (zbiory szkiców) doświadczonych tatuatorów. Zaleca się, aby najpierw pracować z nimi dla początkujących. Tylko dzięki zdobywaniu doświadczenia możesz zacząć rysować szkice własnymi rękami. Początkowo powinniśmy ograniczyć się do tworzenia tatuażu. Szkice, w prawdzie, odgrywają drugorzędną rolę w tej kwestii.

Jeśli artysta tatuaż ma umiejętności artystyczne i jest w stanie tworzyć obrazy na arkuszach, łatwo je powiela na skórze. Robiąc szkic na papierze, osoba reprezentuje, jak patrzy na ciało. Mistrz dosłownie "próbuje" tatuaż, więc rysowanie na skórze ułatwi mu to.

Szkic odzieży

Ten rodzaj szkicu jest schematycznym rysunkiem ubrań. Jak możesz to zrobić?

 1. Na pierwszym etapie narysuj główne linie, które pomogą Ci rysować sylwetkę osoby, ale pamiętaj jednocześnie o proporcjach. Zrób to ostrożnie.
 2. Następnie narysuj papier w kilku częściach, które odpowiadają proporcji. Teraz w wersji schematycznej narysuj kontury tułowia: jeśli postać jest mężczyzną, to klatka piersiowa i ramiona powinny być szerokie, a biodra wąskie. A jeśli to kobieta, to wszystko powinno być w drugą stronę. Wielu zdaje sobie sprawę z tego, jakie są szkice, ale z ich utworzeniem większość ma pewne trudności. Ale nie zniechęcaj się.
 3. Aby ciało ludzkie mogło wyglądać bardziej wiarygodnie, rysuj w wersji przygotowawczej stawów w kształcie owali, rysując między nimi cienkie linie.
 4. Teraz narysuj kontury ciała rzekomej szafy. Następnie zacznij je śledzić, dodając potrzebne elementy i szczegóły. Powinno być jasne, jakiego rodzaju rzeczy należy uwzględnić.
 5. Będzie łatwiej tworzyć szkic ubrania, jeśli robisz zdjęcia i obrazy z odpowiednich źródeł jako pomoc wizualną. Skup się na tych obrazach podczas rysowania. Więc nauczysz się, jak szkicować ubrania. W przyszłości będziesz je wykonywać szybko i łatwo.

Teraz wiesz dużo o szkicach szczegółów, tatuażach i modelach odzieży. Obserwując powyższe reguły, możesz zrobić całkiem dobry szkic. Nie zniechęcaj się, jeśli pierwszy raz nie wypracowujesz – musisz trochę ćwiczyć.