847 Shares 9115 views

Story „woda źródlana”: podsumowanie (Turgieniew I. S.) Krótka analiza produktu

W tym artykule przyjrzymy się historii „Wiosna Waters” (podsumowanie). Turgieniew, autor tego utworu, jest znana z doskonałej zdolności do opisania relacji między ludźmi. Chwała pisarza ze względu na sam fakt, że Iwan Siergiejewicz zauważy uczucia i emocje, które są wspólne dla wszystkich ludzi, niezależnie od tego, czy żyli w XIX wieku lub w XXI.


O książce

„torrenty wiosny” – opowieści, napisane w 1872 roku. Ten okres twórczości Turgieniewa charakteryzuje pisanie prac opartych na wspomnieniach z przeszłości. Na przykład: „Nieszczęśliwy”, „Krany”, „Strange Story” i inne. Wszystkie te historie pracy „woda źródlana” jest uważany za najbardziej udany. A główny bohater stał się doskonałym dodatkiem do słabej woli znaków Galeria Turgieniew.

Historia została opublikowana w 1873 roku.

„torrenty wiosny”: podsumowanie

Turgieniew opisuje swoją postać: był 52 lat, żył jego życie, jakby unoszący się na płaskiej powierzchni morza niewzruszony, ale w głębi swego ukrytego smutku, biedy i szaleństwa. I całe życie bał się, że jeden z tych podwodnych stworzeń raz obalić jego łódź, zakłócają spokój. Jego życie, choć bogaty, był pusty i samotny.

Chcąc uciec od tych ciemnych myśli, że zostanie podjęta uporządkować starego papieru. Wśród dokumentów Dmitrij Pawłowicz Sanin znalazłem małe pudełko, wewnątrz którego mały przekrój jest zachowany. Ta pozycja to obrazowo przywołuje wspomnienia z przeszłości.

chore dziecko

Teraz przenosi czytelnika w lecie 1840 roku story „Wiosna Woda”. Podsumowanie, Turgieniew, jeśli wierzyć badań, zgadza się z tym pomysłem, opisuje prawdopodobieństwo, że kiedyś zmarnować sanin, szansę zmienić swoje życie.

W ciągu tych lat, Sanin wynosił 22 lat, a on udał się do Europy, zachowując smukłą dziedzictwo z dalekiego krewnego. W drodze powrotnej do domu, zrobił przerwę we Frankfurcie. Wieczorem miał zamiar siedzieć w autokarze do Berlina. Pozostała przed upływem tego czasu, postanowił poświęcić na spacer.

W małej ulicy, zauważył „włoski cukierniczej Giovanni Roselli” i wpisuje go. Jak tylko wszedł, podbiegła do niego i poprosił o pomoc. Stwierdzono, że młodszy brat dziewczynki, czternaście Emil zemdlał. A w domu, z wyjątkiem starego sługi PANTALEONE, była pusta.

Sanin był możliwy powrót chłopca do świadomości. Dmitry zauważyłem niesamowite piękno dziewczyny. Następnie lekarz wszedł do pokoju, w towarzystwie pań, dać matkę Emila i dziewcząt. Matka tak szczęśliwy, by uratować swoje dziecko, że zaprosiła na kolację Sanin.

Wieczorem w Roselli

Opowiada historię pierwszego dzieła miłości „woda źródlana”. Historia opisuje wędrówka wieczór Dmitry wizytę, gdzie był witany jako bohater. Sanin znać nazwę rodziny matki – Leonora Roselli. Ona i jej mąż Giovanni 20 lat temu opuścił Włochy i przeniósł się do Frankfurtu, aby otworzyć cukiernię. Nazwa córką była Gemma. I Pantaleone, ich stary sługa, był kiedyś śpiewakiem operowym. Gość dowiaduje się także o zaangażowaniu Gemma z szefem dużego sklepu Carl Kluber.

Ale Sanin zbyt ponieść towarzyskich, usiadł na imprezie i było za późno na jego trener. Miał trochę pieniędzy, a on wysłał list do przyjaciela z prośbą Berlin pożyczać. Czekając na odpowiedź, Dymitr był we Frankfurcie przez kilka dni. Następnego dnia przyszedł do Sanin Emil Carl Kluber. Gemma pan młody, przystojny i dobrze wychowany młody człowiek podziękował sanin za uratowanie chłopca i zaprosił go do wyjazdu z rodziną na spacer w Roselli Soden. W tym Karl lewo i Emil szybko zaprzyjaźnił się z Dymitrem.

jeszcze jeden dzień Sanin przebywał z nowymi przyjaciółmi, nie odrywając oczu od pięknej Gemma.

sanin

Turgieniew Bajka opowiada o młodości Sanin. W tamtych latach był wysoki, przystojny i szczupły młody człowiek. Jego rysy były nieco niejasne, był potomkiem rodziny szlacheckiej, a po przodkach odziedziczył złote włosy. Był pełen zdrowia i młodzieńczej świeżości. Ale różniły się bardzo łagodny charakter.

Spacer w Soden

Następnego dnia, rodzina Roselli i Sanin udał się do małego miasteczka Soden, która jest w połowie drogi z Frankfurtu. Zorganizowany spacer z Herr KLÜBER pedanterii wspólne dla wszystkich Niemców. The Story of Turgieniewa opisuje życie klasy średniej Europejczyków. Roselli poszła na obiad w najlepszej restauracji Soden. Ale Gemma zmęczony, co się dzieje, a ona chciała zjeść na wspólnym tarasie, a nie w osobnej niszy, który nakazał jej narzeczonego.

Jadłem na funkcjonariuszy taras firmowych. Wszyscy byli w silnym pijany, a jeden z nich podszedł do Gemma. Podniósł szklankę do swojego zdrowia i wziął różę leżącą obok talerza dziewczynka.

Było to obraźliwe akt dla Gemma. Jednak Kluber nie wstać dla panny młodej i szybko zapłacił rachunek i wziął dziewczynę w hotelu. Dmitry śmiało podszedł do oficera, nazywając go zuchwały, wziął różę i spowodował sprawcy do pojedynku. Kluber udawał, że nie zauważył, co się stało, ale Emil ten akt zachwyceni.

pojedynek

Następnego dnia, bez myślenia o miłości, mówi do sanin drugim oficer Dönhof tle. Na samym Dymitr nie był jeszcze obeznany we Frankfurcie, więc wziął sługa sekund PANTALEONE. Zdecydowaliśmy się strzelać z odległości dwudziestu kroków z pistoletów.

Reszta dnia, Dmitry spędzony z Gemma. Przed wyjazdem dała mu tę samą różę, wziął oficera. W tym momencie, Sanin sobie sprawę, że się zakochał.

W ciągu 10 godzin pojedynku. Dönhof wystrzelił w powietrze, tym samym potwierdzając, że jest winny. W rezultacie dyrektorzy rozstaliśmy się, drżenie rąk.

pączek

Zaczyna się opowieść o miłości Sanin i Gemma. Dmitry wizytą Frau Leone. Okazuje się, że Gemma ma zamiar złamać pomolku, ale małżeństwo tylko pomaga ratować sytuację finansową wszystkich jej rodziny. Matka dziewczynki poprosił sanin przekonać. Ale perswazja nie powiodło się. Wręcz przeciwnie, widział, że Gemma kochała go zbyt. Po wzajemnym uznawaniu Dmitry dziewczyny sprawia ofertę.

Frau Leon pogodzić z nowym konkurent, upewniając się, że kolejność jest stanem. Sanin był nieruchomości w prowincji Tula, która powinna sprzedać a pieniądze do inwestowania w sklepie ze słodyczami. Nagle ulica Sanin spotyka starego przyjaciela Ippolita Polozova, którzy mogli kupić swój majątek. Jednak na prośbę znajomego, mówi, że we wszystkich sprawach finansowych odpowiedzialnych za żoną, ale potężny atrakcyjnej kobiety.

Pani Polozova

Grafika „Woda źródlana” opowiada o tym, jak Dymitr, pożegnaliśmy się z oblubienicy, udał się do Wiesbaden, gdzie uzdatniona woda Marya Nikołajewna Polozova. Ona jest bardzo ładna kobieta z piękne blond włosy i trochę wulgarne wywiadów. Sanin zainteresowany w niej od pierwszego wejrzenia. Okazało się, że jego żona dała Polozov pełną swobodę, a nie wspinać się w jej sprawy. Był bardziej martwi się o życiu w obfitości i dobrego jedzenia.

Małżonkowie Polozova się nawet zakład na Sanin. Hippolyte był pewien, że jego przyjaciel był zbyt lubiący jego narzeczonej, więc nie podda się urokowi jego żony. Jednak stracił, mimo że jego żona jest warte dużo potu. Dmitry zmienił Gemma trzy dni po przybyciu do Polozova.

uznanie

Ma idealnych postaci w dziele „woda źródlana”. Bohaterowie wydają zwykłych ludzi z ich słabości i przywar. I nie był wyjątkiem i Sanin, ale po powrocie od razu przyznał się do wszystkiego Gemma. Natychmiast po tym, udał się w podróż razem z Polozova. Stał się niewolnikiem tej kobiety, a towarzyszy jej aż zmęczony. A potem po prostu wyrzucił go z jej życia. Jedyne co pozostało w pamięci Gemma – ten sam krzyż, który znalazł się w polu. Z biegiem lat, że nie rozumie, dlaczego dziewczynka w lewo, bo nikt tak bardzo kochał i czule jak ona.

Starając się przywrócić przeszłość

Zbliża się do końca pracy „Wiosna Waters” (podsumowanie). Turgieniew zwraca się zestarzała Sanin. Jego bohater, otrzymując rosnących wspomnienia wpada do Frankfurtu. Dmitrij Pawłowicz przemierza ulice w poszukiwaniu cukierków, ale nawet nie pamiętam ulicy, gdzie była. W książce adresowej, znalazł nazwisko majora von Dönhof. Powiedział, że Gemma ożenił się i przeniósł się do Nowego Jorku. On również otrzymał adres sanin kochanka.

Pisał do niej list. Gemma wysyła odpowiedź i dziękuję za zaangażowanie Sanin rozwiązana, gdyż pozwoliła jej stać się szczęśliwsi. Ma wspaniałą rodzinę – ukochanego męża i pięcioro dzieci. Ona mówi, że jej matka zmarła i Pantaleone i brat zginęli w czasie wojny. Ponadto, co do joty, wkłada obraz córką, która jest bardzo podobna do Gemma w młodości.

Sanin wysyła prezent córka Gemma granat krzyż. Ale później idzie do Ameryki.

„torrenty wiosny”: analiza

Zacznij analiza działa najlepiej z pierwszych linii wiersza, wykonanych ze starego romansu Turgieniew. Na nich spoczywa główny temat całego dzieła: „szczęśliwe lata, szczęśliwe dni – jak woda źródlana, one latały”

O ostatnich marzeń, utracone możliwości i szanse brakowało Turgieniew pisze w swojej pracy. Jego charakter ze względu na swoją miękkość brakuje jedyną szansę na szczęście. I skorygować swój błąd, że nie jest już w stanie, bez względu na to, jak szukać.