677 Shares 9865 views

Co warto zobaczyć w Brześciu i okolicach?

W całej swojej historii, miasto Brześć stał się matką dla ludzi wielu narodowości. Tutaj można spotkać i Białorusinów i Ukraińców i rosyjskich, a także przedstawiciele wielu innych narodów. Wszystkich, którzy odwiedzają to miasto, zawsze czuję gościnność mieszkańców zachodniej miasta Białorusi. Każdy z odwiedzających będzie zobaczyć w Brześciu jako miasta, które słynie z długiej historii i bohaterskich wydarzeniach.


Czasy, kiedy położono Brest

Rok założycielem Brest 1017 uważany jest za pierwszy, a pierwsze wzmianki o nim są dostępne w Nowogrodzie twierdzy. tylko takie starożytne miasta jak Połock i Witebsk zostały zbudowane przed założeniem tej osady. W 2017 roku, Brześć będzie obchodzić swoje tysiącletniego istnienia. Najważniejsze miejsca, które warto zwrócić uwagę na turystów są w starej dzielnicy miasta.

Twierdza Brzeska – miejsce bohaterskiej chwały

Brest Fortress – jest jednym z najważniejszych zabytków miasta. Rzeczywiście, każdy, kto myśli o tym, co warto zobaczyć w jeden dzień Brest, powinny być zawarte w liście odwiedzenie tego miejsca chwały i bohaterstwa. To wzmocnienie położono już w latach 30-tych 19 wieku. Poprawa twierdzy wzięło udział takich wybitnych architektów jak Eduard Totleben, Dmitrij Karbyszew.

Wiadomym jest, że atak na twierdzy brzeskiej w czasie II wojny światowej zaczął nagle – w tym czasie duża część podatku granicznego garnizon w obozach letnich w znacznej odległości od fortyfikacji. wojska Hitlera planowane twierdzy brzeskiej w zaledwie 8:00, ale ich plany się nie sprawdziły. Atak na zamku rozpoczął się przed wschodem słońca – w czasie 3:15 am Berlinie. Z twierdzy spadła bomba próbuje ataki czołgów i ataków powietrznych.

Jak bronił twierdzy Brześć

Obrońcy twierdzy w ciągu tygodnia heroiczny opór hitlerowskich agresorów. Według niektórych relacji, było przeciwdziałanie kieszenie na kolejne dwa tygodnie. Po podziale 45 th zaatakowany twierdza została zniszczona w regionie Orel, Armia Czerwona najechała jego archiwum. Istnieje duża liczba rozpoznań niemieckich dowódców bohaterstwo został znaleziony odwagę i zadziwiającą odporność obrońców twierdzy brzeskiej.

Teraz to jest obszar pomnika. Brzeski twierdza – to trzeba zobaczyć w Brześciu każdego odwiedzającego miasta. Po tym wszystkim, to stał się prawdziwym symbolem. W pamięci jej obronie odnotowały dużą liczbę filmów dokumentalnych i fabularnych. Muzeum jest otwarte w twierdzy.

Najbardziej znanym Kościół w Brześciu

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego został zbudowany w 1845 roku. Jednak pierwotnie na jego miejscu został zbudowany kościół katolicki – z powrotem w 1412th. Obecnie świątynia jest uważany za zabytek architektoniczny należącej do późnego klasycyzmu. Jest to starożytna ikona katolicki nazywa „Matki Bożej Brzeskiej.” Sam kościół jest skromny bazylika o regularnym kształcie geometrycznym i uhonorowany przez katolików jako miejsce sanktuarium.

Wykopaliska starożytnego miasta na terenie muzeum

„Berestye” Muzeum Archeologiczne nie ma sobie równych na całym świecie. Goście mogą usiąść na prawym wykopów, które są chronione przed złą pogodą, dachu i ścian. Łączna powierzchnia muzeum jest około 2400 metrów kwadratowych. m, przy czym większość z spada na wykopów. Ich głębokość – około 4 metrów. Nie raz było starożytne miasto, i to była jego czwarta rzemieślniczy. Składał się z 30 budynków mieszkalnych, a także dwóch ulic. Starożytne miasto przetrwało do dnia dzisiejszego ze względu na fakt, że przez cały czas aż do wykopalisk archeologicznych To pod warstwą bagnie.

Teraz naukowcy mogą jedynie spekulować, że kiedyś zmusił mieszkańców starożytnego miasta nagle opuścić swoje domy. Muzeum zostało otwarte w 1982 roku i obecnie jest jednym z istotnych miejsc do odwiedzenia turystów. Specjalnie dla tych, którzy zastanawiają się, co warto zobaczyć w Brześciu z dziećmi. Po Berestye – jedno z najstarszych miast na Białorusi: pierwsza wzmianka o nim pochodzi z 1019 roku.

Twierdzy White Tower – miejsce legendy

Budowę twierdzy został zbudowany w drugiej połowie XIII wieku. Znajduje się on w miejscowości Kamenetz regionu brzeskiego. Twierdza została zbudowana jako struktury obronnej na rozkaz Galicyjski-wołyńskiego księcia Włodzimierza Vasilkovich. Konstrukcja ma wysokość 30 m, a grubość jego ścianek – 2,5 m. Analogi wieże Belaya Vezha istniały w innych starożytnych miast białoruskich: Połock, Grodno, Turov, Mstislavl, w Brześciu. Ale do naszych czasów przetrwały jedynie wzmocnić w Kamenetz. Dla tych, którzy są zainteresowani, co warto zobaczyć w Brześciu i okolic, wizyta w Białym Veigy mogą być bezpiecznie umieszczone na liście ciekawych miejsc.

Po tym wszystkim, ze wzmocnieniem wielu starożytnych legend. Niektórzy mieszkańcy uważają, że wieża nie został zbudowany dla obrony, i został zbudowany jako symbol honoru zasługi księcia Vasilkovich. Istnieje również opinia, że jest wręcz przeciwnie, została utworzona na mocy dekretu księcia w celu uwięzienia w Białym Vezha brata. Można zauważyć i tradycje twierdzy, która pochodziła z czasów starożytnych. Na przykład, założono, że wieża nie zbudowany mężczyzn, a olbrzymami. Wszystkie te legendy będzie interesujący i pouczający dla tych, którzy są zainteresowani tym, co można zobaczyć w Brześciu i okolic. Więc idziemy na zwiedzanie zabytków.

Muzeum zapisanych wartości – co zobaczyć w Brest, powinno się

Kolejny atrakcyjny punkt dla wszystkich odwiedzających miasto jest Muzeum zapisanych wartości. Uważa się, że to muzeum ma też żadnego odpowiednika w skali światowej. Bardzo interesująca historia jego odkrycia. Od Brześć jest miastem położonym na granicy, zanim miał celne stale wykorzystać nielegalnie przemycane kosztowności. Z biegiem czasu stały się one tak bardzo, że zdecydowano się na stworzenie specjalnego muzeum im.

Początkowo składała się z zaledwie dziesięć pokoi, a jego ekspozycja była około 300 obiektów. Ale jak celne starannie wykonywać swoje obowiązki, w miarę upływu czasu liczba wzrosła zaledwie kilka razy. Tutaj można zobaczyć wiele ciekawych rzeczy: ikony, antyki, różne dzieła sztuki. Osobna sala poświęcona jest działa poprawnie Brest zwyczajów. Po tym wszystkim, jego pracownicy uniemożliwił eksport wielu cennych przedmiotów z kraju.

farma strusi

Co jeszcze zwrócił uwagę na Brest? Co warto zobaczyć w nim zwykły turysta? Niedaleko miasta jest kolejnym ciekawym miejscem dla turystów – farmie strusi. Ci, którzy są ograniczone w czasie i zastanawiasz się, co warto zobaczyć w Brześciu przez 2 dni, można uwzględnić na liście i to miejsce. Ferma Strusi w obwodzie brzeskim jest największym w całej Europie. Goście uwielbiają odwiedzić farmę – to tutaj, gdzie można porozmawiać z niezwykłych ptaków.

Struś zachowanie nie różni się od tego, jak one przejawiają się w normalnych warunkach środowiskowych. Ptaki uruchomić jeden po drugim, wchodzi do walki, a goście flirt słodkie. Co warto zobaczyć w Brześciu z dziećmi lub z moją dziewczyną? To miejsce nie pozostawi nikogo bez emocji. Bo tu żyje około 200 przedstawicieli świata strusia. Gospodarstwo jest czysty i schludny, ale jeśli chcesz, możesz zarezerwować wycieczkę z jego terytorium.

Sovetskaya street – wszystkie najlepsze budynki w jednym miejscu

Dla tych, którzy nie planują podróżować poza miastem lub którzy szczególnie mało czasu mogą być interesujące znanej ulicy Sovetskaya. Rozciąga się od ulicy Ordzhonikidze i do nasypu Muchawiec. W ciągu swojej historii, ulica zmieniła się wiele nazw – była ona i miliony, a Generalshtrasse, a od 1944 roku nosi nazwę Radzieckiego. Tutaj w latach 30-tych XX wieku były rynki żydowskie. Ulica spalone wiele razy, ale to jest ponownie i ponownie odbudowane.

W 1863 roku synagoga została wybudowana tutaj. W czasach sowieckich, jego przesłanki zostały odbudowane, a okazało się w kinie, a do roku 1970 budynek został ponownie przekształcony. Obecny teatr został zachowany z tamtych czasów. Na początku ulicy Mikołaja sowieckiej jest braterska twierdza.

Legenda „Happy Boots”

Co ciekawe, aby zobaczyć w Brześciu jeszcze? Tu, na ulicy Radzieckiego, jest to niewielki pomnik o nazwie „Happy Boots”, który przynosi szczęście i bogactwo. To nie powstały tak dawno – małą rzeźbę zainstalowany w 2013 roku. Każdy, kto chce przyciągnąć do swojego życia szczęście i pieniądze, może być przykładem „Happy buty.”

Według legendy, pod koniec 19 wieku, Anna Levitsky urodził się w Brześciu. Otrzymała od ogromnej fortuny dziadka, a także parę butów, które przynoszą szczęście. Mówiono, że każdy, kto będzie mógł przymierzyć buty Levitsky, jest bajecznie bogaty, a to zajmie wszystkie sprawy finansowe. Jest to straszny czas wojny, a Anna straciła wszystkie swoje posiadłości. Ale po wojnie, rzeczy szybko udał się na wzgórze. Anna Levitsky był pewien – cały punkt magicznych butach. Jeden but został utracony w czasie pierwszej wojny światowej we Lwowie. Ale drugi Levitsky dał swemu synowi, a znalazł go siedem złotych. Stracił buty, które jest najcenniejszym i szukasz dzisiaj.

oświetlenie uliczne w Breście

Co warto zobaczyć w Brześciu na 1 dzień? Niewątpliwie, jeśli mamy czas, po wizycie w inne ciekawe miejsca, można spędzić wieczór w jednym z najbardziej romantycznych miejsc w mieście. Po zwykłej ulicy, która istnieje od 1909 roku, obecnie stało się znane jako ulicznej latarni. Aleja siedzi ogromne malownicze kasztanowców. Został on stworzony przez projektantów i rzemieślników w kucie prezent na Dzień miasta w 2013 roku. Wszystkie światła są wykonane z metalu, ich powłoka jest wykonana z efektem starzenia. Również na zewnątrz jest duża liczba różnych rzeźb i dzieł sztuki.

Wśród czterdziestu lamp nie znaleźć dwa identyczne – każdy z nich jest w określonej postaci. Dla tych, którzy nie wiedzą, co warto zobaczyć w Brześciu z dziewczyną lub gdzie spędzić romantyczny datę, światła aleja będzie jednym z najlepszych rozwiązań. Większość świateł wykonanych w formie odrębnego podmiotu. Odzwierciedlają one specyfikę patronów, firmy inwestują w otwarciu centrum handlowego. Jednak są światła, które pokazują momenty kreatywności NV Gogol.