458 Shares 4683 views

Preparat farmaceutyczny „Vibrocil”. Instrukcje użytkowania

Preparat farmaceutyczny „Vibrocil” (instrukcja obsługi zawiera tę informację), wytwarza się w postaci sprayu do nosa, kropli do nosa lub żelu do nosa.


Jeden mililitr leku zawierał dwa mg fenylefryny i pół do dwustu pięćdziesięciu mikrogramów dimetynden maleinianu. substancje pomocnicze są chlorek benzalkoniowy (działa jako środek konserwujący), jednowodzian kwasu cytrynowego, bezwodny fosforan disodu, sorbitol deterpenovym ekstrakt lawendowy, metylohydroksypropylocelulozę i oczyszczoną wodę.

Krople do nosa są klarowny roztwór bezbarwny do jasnożółtego koloru, o słabym zapachu charakterystycznego.

Nasal Spray ma podobne cechy.

Lek „Vibrocil” -maz – jednorodną masę (bezbarwne lub żółtawy) ze słabą konkretnego zapachu.

Oglądane lek należący do grupy leków farmakoterapeutyczna zmniejsza przekrwienia. Preparat „Vibrocil», którego skład jest połączony, to lek sympatomimetyczny, zapewniając umiarkowane działanie zwężające naczynia, gdy stosowane miejscowo. Jest to spowodowane stymulacją alfa-1-adrenergicznych receptorów umiejscowionych w naczyniach żylnych (zlokalizowanych w błonie śluzowej nosa). Ponadto, lek zmniejsza pęcznienie błony śluzowej nosa i zatok przynosowych.

lek aktywny „Vibrocil” (instrukcja obsługi wyjaśnia) nie zależy od zawartości głównych substancji czynnych w osoczu krwi.

Środek przedmiotem farmaceutyczna przeznaczona do ostrego, alergiczne, naczynioruchowe zapalenie błony śluzowej nosa, lub przewlekłych; ostre lub przewlekłe zapalenie zatok; ostre zapalenie ucha środkowego, w postaci (jako leczenie wspomagające). Ten lek stosowany jest również w przygotowaniu do zabiegów chirurgicznych w okolicy nosa i do usuwania obrzęk błony śluzowej zatok i po tej procedurze.

Wspomniany preparat jest przeciwwskazany u pacjentów z nadwrażliwością zanikowego nieżytu nosa odbioru inhibitorów MAO. Ze szczególną ostrożnością leku przewidzianego do pacjentów cierpiących na nadciśnienie, zaburzenia rytmu serca, cukrzyca miażdżyca tętnic, jaskrę, szczelne (insulino-zależna) uogólniona, choroby układu sercowo-naczyniowego, tarczycy, a te z BPH.

Okres oczekiwania na dziecko należy stosować leku powinna być tylko w porozumieniu ze specjalistą.

"Vibrocil" lek. Instrukcje stosowania i dawkowania

Lek w postaci kropli do nosa używane. Dzieci powyżej sześciu lat i dorosłych pacjentów wskazane trzy lub cztery krople do każdego otworu nosowego raz na dobę.

Dzieci w wieku od jednego roku do sześciu – jedna lub dwie krople zarówno przewodu nosowego trzy lub cztery razy dziennie.

Młodzi pacjenci w wieku poniżej dwunastu miesięcy – po jednej kropli do każdego otworu nosowego z taką samą częstotliwością.

Przed zastosowaniem leku należy dokładnie oczyścić nozdrza.

Nasal Żel „Vibrocil” instrukcja obsługi nakazuje zainstalowany jak najgłębiej do każdego nozdrza co najmniej trzy razy dziennie. Należy również zauważyć, że stosowanie leku przed snem zapewni dobry odpoczynek.

Aerozol do nosa pokazuje podawany raz lub dwa razy każdego otworu nosowego trzy lub cztery razy dziennie. Ta postać leku nie podawać dzieciom w wieku poniżej sześciu lat.

Nie należy stosować leku w trakcie sprawdzania dłużej niż tydzień bez konsultacji ze specjalistą, tak długo jego stosowanie jest obarczona rozwoju tachyfilaksji i katar medycznej.

Lek jest sprzedawany bez recepty.