150 Shares 7339 views

Koreańskie samochody: marka i ich historia

Szybki rozwój gospodarki koreańskiej w drugiej połowie XX wieku doprowadziły do wzrostu popytu na samochody. Przemysł motoryzacyjny aktywnie rośnie, więc dziś światowej sławy kilka głównych marek. W ich ewolucji?

Historia Daewoo

Lista koreańskich marek samochodów można uruchomić z marką, która jest szczególnie kochany przez kobiety ze względu na produkcję samochodów kompaktowych. Historia rozpoczęła się od niewielkich silników naprawy. Warsztaty pt silniki Shinjin Motors GM zaangażowany i początek siedemdziesiątych był w stanie uzyskać status zakładu. W tym momencie, celem marki i jej nazwa uległy zmianie i zaczęła uwolnienie południowokoreańskich samochodów. Nazwa wiąże się z Daewoo kupił udziały w korporacji zajmuje się przede wszystkim w przemyśle stoczniowym i produkcji urządzeń gospodarstwa domowego. Od lat osiemdziesiątych koreańskie samochody zostały wprowadzone na rynek europejski. Marka, pod którą stał się znany na pierwszy model, zaskoczenie – w niektórych krajach był Opel Kadett E, w Stanach Zjednoczonych – Pontiac Le Mans, a Europejczycy dowiedzieli się o nim jako o Daewoo Racer. Wszystko jest jedna i ta sama maszyna. Na początku lat dziewięćdziesiątych została uruchomiona Daewoo Nexia, uwalnianie drugiej generacji, który jest teraz. Ponadto publiczny został przedstawiony Espero – wzór stworzony przez słynnego studio projektowe Bertone i stał się niezwykle popularny. Lata dziewięćdziesiąte były okresem kryzysu, Korea Południowa. Ale do tej pory marka jest na tyle udany i ma szereg dobrze znanych modeli, takich jak Matiz i Lanos.

Historia Hyundai

Koreańskie samochody „Hyundai” Marka pojawiła się na rynku w 1967 roku. Spółka powstaje z chwilą opublikowania modeli dla „Ford”, ale wkrótce rozpoczęła produkcję własnych maszyn. Firma współpracuje z Mitsubishi i włoskiego studia projektowego, więc już sama pierwsza Kucyk samochód był udany i atrakcyjny. W 1975 roku dostawy planowane wcześniej tylko na rynek lokalny i zaczął się do Ameryki Południowej i Bliskiego Wschodu i Afryki. Hyundai marek koreańskich samochodów w dziesięciu lat jest już znany na całym świecie i jest liderem w kraju. Z 1986 samochodów z marką przyjść na rynku Stanów Zjednoczonych. W latach dziewięćdziesiątych firma opracowała własne silniki i wydał kilka udanych samochód niski koszt. Dwudziesty pierwszy wiek to czas uwolnienia popularnych rozjazdy, z których najlepszy był Hyundai Solaris.

Historia KIA

Cały świat kocha tych niezawodnych koreańskich samochodów. Brand, który uważamy listę, nie może pochwalić się tak rozległej historii Kia Motors została założona już w 1944 roku. Jednakże, podczas gdy nosiła inną nazwę – Kyungsung Precision Industry. Na początku roku firma produkowała części do rowerów. Po wojnie, w wyniku którego kraj został podzielony na części Północnej i Południowej, firma otrzymała nową nazwę, dobrze znany i teraz, i zaczął uwalnianie transportu dwukołowy. Przez 1962 w zakresie KIA był już motocykl i samochód. Po dziesięciu latach rząd da spółce licencję na produkcję samochodów i rozpocząć nowy rozdział w historii marki. Pierwszy model był KIA Brisa, który był niezwykle udany. Do tej pory marka rozwija się stale, stale wydaje nowe samochody serii. Wśród najlepszych są Sportage i Clarus II, który jest uważany za sztandarowy.

Historia SsangYong

Koreańska marka SsangYong samochody dostępny od 1967 roku, chociaż spisu przez długi czas pozostawała bardzo skromny i został przedłużony tylko w 1986 roku, po przejęciu Keohwa – firm zajmujących się SUV. Już w 1988 roku nie SsangYong Korando, kompaktowy crossover z potężnym silnikiem wysokoprężnym. Jest to pierwszy krok do sukcesu – firma rozpoczyna współpracę z europejskich marek, aw latach dziewięćdziesiątych otrzymał uznanie na całym świecie. W tej chwili pakiet kontrolny kupiona przez koncern Daewoo, chociaż kierunek rozwoju, a one nie są takie same.