545 Shares 6503 views

Pracować w Ameryce dla osób, rosyjskich i ukraińskich. Opinie o pracy w Ameryce

Niskie standardy życia, bezrobocie, kryzys gospodarczy w kraju doprowadziło wielu rosyjskich i Ukraińców myśleć o poszukiwaniu pracy za granicą. Jednym z krajów, w których mieszkańcy byłego Związku Radzieckiego marzą, aby przejść do pracy, są Stany Zjednoczone. Praca w Ameryce przyciąga naszych rodaków dobre zarobki, gwarancje socjalne i możliwość zamieszkania w państwie demokratycznym. Co jest potrzebne, aby znaleźć pracę w USA? I jaki rodzaj pracy dzisiaj można spodziewać się w tym kraju imigrantów? Zagadnienia te dotyczą osób, które chcą lecieć do Stanów Zjednoczonych najbardziej.

Praca dla studentów

W Ameryce od 1960 do dnia dzisiejszego istnieje program Work and Travel USA stan. To pozwala studentom z całego świata w czasie wakacji do pracy w Stanach Zjednoczonych. Aby przystąpić do programu są młodzi ludzie w wieku od 18 do 21 lat, pod warunkiem, że są oni przygotowani do 1-3 stopni, na uniwersytecie lub akademii i po angielsku na poziomie podstawowym. Studenci są oferowane zatrudnienie głównie w sektorze usług, gdzie nie są wymagane specjalne wiedzy i umiejętności. Przeciętny człowiek jest w stanie zarobić od 1,5 do 3 tysięcy dolarów, co jest zupełnie wystarczające do życia, a następnie zapisać niewielką ilość na przyszłość. Wnioskodawcy mają prawo do niezależnego wyboru miejsca pracy i osady, w którym zamieszkują. Każdego roku, dzięki Work and Travel USA z Ukrainy i Rosji latać do Ameryki do pracy dziesiątki tysięcy studentów. Około jedna czwarta z nich po jakimś czasie ponownie składa wniosek o rejestrację w programie.

Warunkiem zatrudnienia

imigranci pracy w Stanach Zjednoczonych może stać się nie tylko studentów, ale także każda inna osoba, która ma chęć do pracy tam. Po przyjeździe do Ameryki, rosyjscy i ukraińscy obywatele muszą przede wszystkim dbać o uzyskanie karty społecznej (Social Security Number) – numer 9-cyfrowy stosowany w Stanach Zjednoczonych za zbieranie podatków od wszystkich pracowników. znalezienie pracy byłoby niemożliwe bez tego dokumentu.

Nie należy odkładać do ostatniej chwili, aby przygotować swoje CV. Dokument ten jest najlepiej zrobić przed wyjazdem z kraju, z uwzględnieniem wszystkich wymogów związanych z jego wypełnieniem, istniejące w Stanach Zjednoczonych.

Wolne miejsca pracy dla imigrantów

Co może być praca w Ameryce dla rosyjskich i Ukraińców? W Stanach Zjednoczonych odnotowano zwiększone zapotrzebowanie na budownictwo specjalistycznych programistów, kierowców i inżynierów. Znajdź pracę w zawodach wymienionych tylko jeśli masz odpowiednie doświadczenie edukacji i pracy. Jeżeli dana osoba nie ma potrzeby specjalnego, wówczas może on spróbować znaleźć pracę w mniej płatnych stanowiskach, które nie wymagają kwalifikacji (kelner, pokojówka, woźny, robotnik, i tak dalej. D.).

przeszukiwanie ścieżki praca

Jak znaleźć pracę w Ameryce? Znalezienie właściwej pracy może odbywać się na kilka sposobów.

Po przybyciu do wnioskodawcy członkowskich powinny znaleźć informacje na temat wolnych miejsc na stronach zatrudnienia. CV należy przesłać do wszystkich pracy automatu. Im więcej z nich zostanie wysłany, tym większa szansa, że imigranci będą mogli znaleźć pracę w najbliższej przyszłości. Skuteczność takiego podziału nie więcej niż 3%, w związku z tym, oprócz badań nad pracą Internetu, należy zwrócić uwagę na innych źródeł zatrudnienia.

Lokalne gazety zawierają także wiele informacji o dostępnych miejscach. Wykonywanie połączeń do kilkudziesięciu reklam i nagrał serię wywiadów, można dostać pracę po raz pierwszy w Ameryce.

Najskuteczniejszym sposobem na pracę w Stanach Zjednoczonych uważany jest odwołać się do agencji rekrutacyjnych, które są zaangażowane w doborze pracowników dla pracodawców. Usługi takie firmy są zazwyczaj bezpłatne dla gości.

Przykłady wolnych miejsc na rosyjskim i ukraińskim

Praca dla Ukraińców w Ameryce jest taka sama jak na Rosjanina. I oba z nich oferuje dość szeroki zakres pracy w sektorze usług. Na przykład kobiety poniżej 50 roku życia mogą otrzymać pokojówka w hotelu. Będą one odpowiedzialne za przywrócenie porządku w pokoju, sprzątanie łazienki, pościel. Koszt takiej pracy dla imigrantów z krajów byłego Związku Radzieckiego jest szacowana na średnio $ 6.5.

Mężczyźni do 50 lat ma sprzątaczki supermarketów. Funkcje takie oferty polega na tym, że praca będzie musiał chodzić w nocy. Do obowiązków pracownika obejmuje maszyny do czyszczenia pomieszczeń handlowych czyszczenia podłogi. Przez miesiąc będzie otrzymywał średnio 1400 dolarów.

w wieku produkcyjnym kobiety w agencji rekrutacyjnych oferują miejsca pracy związane z czyszczeniem mieszkań i domów Amerykanów. Godzinę tej pracy zapłacić $ 6,5.

Sprawiedliwszego piętro bez złych nawyków może postarać się pielęgniarki gospodynię (z lub bez zakwaterowania). Płatność wynosi do 350 $ za tydzień, catering na koszt pracodawcy.

Cudzoziemcy z dobrym wyglądem (w obu kobiet i mężczyzn), szanse, aby dostać miejsce kelnera. Korzystne są osoby poniżej 40 lat, kto wie angielskiego w języku wysokiego poziomu. Kelnerzy są 7 dolarów za godzinę oraz wskazówki.

Zdrowe i fizycznie wytrwałych mężczyzn w wieku poniżej 55 lat mogą iść do pracy na budowie. W zależności od położenia są one wypłacane 7-17 dolarów co godzinę.

Pozycje, które w USA można dostać rosyjski lub ukraiński, mnożą się, a większość z nich nie wymaga od wnioskodawcy żadnych umiejętności ani doświadczenia. Ale co, jeśli ktoś planuje znaleźć pracę w swojej dziedzinie? Wykwalifikowanych pracowników w Stanach Zjednoczonych brakuje wśród ludności, więc imigranci w znalezieniu pracy powinny być przygotowane do ostrej konkurencji. Nie zapominaj także, że istnieje specjalny przywiązany do swojego kraju. Na przykład, prawnik, nauczyciel lub farmaceuta, który kształcił się w Rosji lub na Ukrainie, nie będzie w stanie wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w Stanach Zjednoczonych, ponieważ istnieją inne przepisy ustawowe, system edukacji i medycyny. Do pracy na specjalności, użytkownicy będą musieli uczyć się na nowo, że wymaga dużo czasu i pieniędzy.

działania wolontariuszy

W przypadku dotacji, aby pomóc ludziom w potrzebie, gdy przybysz jakiś czas uda się znaleźć dobre miejsce, może w pewnym momencie zostać wolontariuszem. Praca socjalna w Ameryce cieszy wielki zaszczyt, a jeśli w streszczeniu imigranta zostanie dodatkowo wskazał, że był przez jakiś czas wolny na dyżurze w szpitalu lub starców prowadzone produktów, będzie to ogromny plus dla niego. taka osoba, pracodawcy będą postrzegane jako bezinteresowny, sympatyczny i uprzejmy, więc szanse pomyślnego zatrudnienia w jego wzroście. Nawiasem mówiąc, wolontariat nie jest łatwe do uzyskania, jak każdy szanujący się Amerykanin jest zaszczycony trochę czasu wolnego do pracy dla dobra społeczeństwa.

USA i Ameryka Łacińska: porównanie zarobków

Praca w Ameryce Łacińskiej przyciąga rosyjski i Ukraińcy, nie mniej niż w Stanach. Jednak między tymi dwoma regionami, istnieje wiele różnic, z których głównym jest – płace. Jeśli imigranci pracy w USA udało się uzyskać ostatniego miesiąca 1200-1500 dolarów, na przykład w Brazylii, jego zysk wyniesie maksymalnie $ 1.100, podczas gdy w Argentynie, a nawet mniej – na mocy $ 700. Powinien on być biegły w języku kraju, w którym wnioskodawca ma zamiar iść.

Praca w Ameryce: opinie

Osoba, która chce iść do pracy w Stanach Zjednoczonych, zainteresowanych rzeczywistych referencje ludzi, którzy byli tam. Co czeka na rosyjski lub ukraiński w odległym kraju, co dla wielu obywateli postsowieckich stała się synonimem wolności i demokracji? Jak imigranci pracy pracuje w Stanach Zjednoczonych, nie jest łatwo znaleźć pracę. Niektórzy w poszukiwaniu godnej pracy dla siebie trwa kilka tygodni. W Ameryce, wszystko zależy od utrzymywania wnioskodawcy: po pierwsze niepowodzenie nie może zrezygnować, należy kontynuować wysyłanie CV do wszystkich pracy automatu.

Oprócz imigrantów z byłego Związku Radzieckiego do Stanów Zjednoczonych z zamiarem zarobienia więcej pieniędzy przyciąga ludzi z całej planety, więc konkurencja jest wściekły. Z ogromnej liczby kandydatów na stanowisko pracodawca zdecyduje, którego życiorys to najbardziej przyjemny, więc kompilacji dokumentu należy zwrócić szczególną uwagę. Napisane na nim powinien być kompetentny w języku angielskim. Jego wiedza jest wymagane nie tylko dla CV. Opinie ludzi, którzy pracowali w Stanach Zjednoczonych, zgadzają się co do jednego: bez mówionego języka angielskiego, aby znaleźć pracę w tym kraju jest praktycznie niemożliwe.