423 Shares 3472 views

Opis: żaby wodne i warunki przetrzymywania

Ostatnio w akwariach domowych, oprócz ryb, traszki i żółwi, są coraz częściej postrzegane żab wodnych. Są one dość skromny iz należytą starannością będzie zadowolić swojego właściciela od kilku lat.


Odzyskanych żaba akwarium

W domu, zazwyczaj zawierają płazów, które zostały specjalnie importowane z Afryki. Najbardziej popularny jest PLATANA SZPONIASTA akwarium. Jest to dość duża – do 15 cm długości. Dlatego przy zakupie takiego zwierzaka, należy pamiętać, że małe akwarium nie nadaje się do niej.

PLATANA SZPONIASTA ma bardzo ciekawy wygląd: blisko osadzone oczy, duże usta. Te cechy sprawiają, że wygląda bardzo wybitny, lekko uśmiechnięta i przebiegły. Kończyny przednie o wiele mniej do tyłu i nie ma taśmy. Ponadto warto zauważyć, że są one zwrócone do wewnątrz. Tylne nogi są bardziej rozwinięte, które płetwonogi i pazury. Nawigacja w amfibii wody pomóc włosy, które rosną w znacznych obniżeniach na ciele.

Bardzo popularne wśród miłośników tych zwierząt akwarium wykorzystuje biały żaba – jest sztucznie hodowane gatunki płazów Xenopus. Inni przedstawiciele tego gatunku są brązowe z widocznych plam.

Woda w akwarium, które jest domem dla tej żaby muszą zmieniać dość często – raz na 3 dni, w przeciwnym razie zwierzę zamieszka w niehigienicznych warunkach. Jednak w bardziej sztucznego napowietrzania i filtrowania nie potrzebuje. Żywi się głównie owadami, ale nie poddawaj się, a od dżdżownicy, małe kawałki mięsa, mięsa mielonego lub ryby. Ta żaba jest najlepiej przechowywać w oddzielnym zbiorniku. W przeciwnym razie będzie to jeść wszystkie małe ryby i inne małe swoich sąsiadów.

Wodnych żaby gimenohirus

W przeciwieństwie do przedstawicieli rasy Xenopus tego typu mają stosunkowo niewielki rozmiar. Dorosłych dorastają do 4 cm długości. W gimenohirusa długie ciało z spiczastym pysku i smukłych nogach. Ma szary kolor z ciemnymi plamkami i lżejszą brzuch. Kobiety wydają się być nieco większy niż silniejszej płci.

Aby to amfibia nie był w stanie wyskoczyć z akwarium, musi być stale pokryte kapelusza, pozostawiając tylko niewielką przestrzeń dla powietrza.

Gimenohirusy więcej termofilowa niż szponiastej żaby akwarium. Ich zawartość w domu wymaga ścisłej kontroli temperatury. Jeśli woda jest zimniejsza niż 20 stopni, to amfibia zaczyna boleć.

Korzystne są nimi ywo (Tubifex lub ćma), ale może być również zasilany za pomocą specjalnych suchych mieszanek.

Należy je przechowywać, jak można w osobnym zbiorniku, a także z rybami. Należy jednak unikać sąsiadów drapieżniki duży rozmiar Posklku Gimenohirus może stać się ich obiad.

Wodnych żaby na pipa Korval

Gatunek ten rośnie amfibii do 8 cm. Korpus ma płaski kształt trójkątnej głowicy. Pipa jest pomalowana w szaro-brązowe z małymi ciemnymi plamami na brzuchu. Samica w akwarium Żaba znacznie większe niż u mężczyzn.

Jego główną cechą jest szybkość. Pipa jest bardzo szybko poruszające. Ona dobrze dogaduje się z innymi mieszkańcami akwarium i nie szkodzi żadnej ryby lub rośliny. Może być podawana na sucho lub żywego pokarmu.