455 Shares 1081 views

Wielokrotna osobowość. Objawy, przyczyny i leczenie.

Stwardnienie dysocjacyjne tożsamości jest zaburzeniem psychicznym, w której współistnieją dwie (lub więcej) identyczności w ludzkiej pamięci, z których każdy ma swoje własne charakter orientacji, a nawet cechy fizjologiczne (ciśnienia krwi, tętna , itp.); Ten zespół stał się powszechnie znany po opublikowaniu książki Flora czeństwa Shrayber „Sybil”. Wielokrotna osobowość, która ma wpływ na głównego bohatera, składa się z szesnastu oddzielnej pozycji „I”. I historia Sybilli nie jest fikcyjna, to prawdziwy przypadek praktyki psychoterapeutycznej, która określana jest przez wielu badaczy w swoich pismach.


Diagnoza „wielokrotne osobowości” może być dostarczona w przypadku kontrolowania zachowań i umiejętności są na przemian przeprowadzono kilka stanów ego, którego zmiana jest zwykle towarzyszą zaniki w pamięci. Często zapominając ulegają nawet najbardziej pozornie proste rzeczy: data urodzenia, data ślubu, akty popełnione przez kilka minut temu. Pacjent nie może sobie przypomnieć, gdzie wziął pewne rzeczy, wydaje się, że nazywa się różne nazwy, jego pisma chassto zmieniło, jak postrzeganie innych ludzi i świata. Wszystko to odnosi się do objawów stwardnienia osobowości.

Charakterystyczną cechą tego zaburzenia – zjawisko depersonalizacji, czyli zniekształcone postrzeganie samego osobnika. Pacjent może odczuwać zmiany w strukturze własnego ciała lub obserwować siebie z zewnątrz. Ale ludzie, którzy znaleźli wielu osobowości, nie są świadomi swojej choroby i często nie wierzą, że one współistnieć kilka różnych osobowości.

Większość naukowców są skłonni wierzyć, że wielokrotne osobowości powstaje jako reakcja na ciężką traumę psychiczną doświadczonego w dzieciństwie. Proces ten pozwala na uniknięcie przykrych doznań do świadomości. Oznacza to, że choroba zaczyna się w dzieciństwie, ale może pojawić się od razu. Jej rozwój jest zwykle towarzyszy utrata zaufania do innych. Dlatego lekarze wykonujący leczenie zaburzeń psychicznych, może to być trudne, aby nawiązać kontakt z każdym z sub-osobowości.

Pierwszym etapem w leczeniu tego zaburzenia jest do osiągnięcia swojego pacjenta zrozumienie. Specjaliści użyć, aby zrobić hipnoza, grupy lub terapii rodzinnej. Kolejnym ważnym krokiem jest ożywienie ukrytych i odmówiono wspomnienia. Można to również uzyskać za pomocą obróbki lub hipnozy amobarbital sodu. Ponieważ pacjent jest za wszelką cenę starają się wypierać nieprzyjemne wspomnienia, może manifestować napady agresji. Zazwyczaj po zidentyfikowaniu źródła choroby i odzyskiwania pamięci łatwiej jest zaszczepić świadomość własnych działań indywidualnych i zapewnienie połączenia wszystkich sub-osobowości w jedną całość „I”. Proces ten jest dla wielu z nich może przejść bolesny, ponieważ połączenie może być postrzegane jest śmierć. Ale wystarczające zrozumienie człowieka o jego chorobie on sam dążyć do skutecznego leczenia tej choroby wyniszczające.