147 Shares 3033 views

Harlequin Syndrome: Objawy, cechy i leczenie

Noworodki są bardzo wrażliwe. Nawet w łonie matki, mogą mieć wpływ różnych negatywnych czynników wywołujących patologię okruchów. W rezultacie, urodzonego, maluch ma wiele problemów. Jeden z najgorszych odchylenie jest zespół Harlequin. Choroba nazywa się po znaku włoskiej commedia dell'arte, który nosił kombinezon wykonany z kolorowych skrawków tkanin.


zespół Harlequin u noworodków

Lekarze znaleźć problem natychmiast po urodzeniu dziecka. Według nich, zespół Harlequin można wytłumaczyć niedoskonałością systemu autonomicznego, który już nie jest prawo do kontrolowania napięcia naczyniowego. Choroba może być również wywołany przez proste grawitacji. Dlaczego tak się dzieje? Lekarze nie może dać jednoznacznej odpowiedzi na pilne pytania. Zakres powodów bardzo szeroki: od prostych awarii rozwoju płodowego do złych wyborów stylu życia, który prowadzi kobietę w ciąży.

Zespół może się objawiać na całym ciele, a tylko w niektórych obszarach ciała. Te dzieci, lekarze mówią, są ciągle chory z przeziębieniem, bo przeszkadzał termoregulację. Maluch o każdej porze roku będzie pocą się obficie, a potem nagle się supercool, w wyniku uporczywych infekcji wirusowych są do niego. Ponadto, zespół daje masę dyskomfort, więc często dziecko płacze, jest niespokojne i rozdrażnione.

objawy

Według niektórych doniesień, zespół może być następstwem zamartwicy płodu lub uzyskać je przy urodzeniu śródczaszkowego kontuzji. Był również zdiagnozowano w przypadkach uszkodzeń podwzgórza i rdzenia przedłużonego. W każdym razie rada natychmiast spowodować neurologa. Wykrycie choroby jest dość prosta: jest głównym objawem zaczerwienienie skóry, kiedy okruchy leżąc na boku. W tym przypadku, granica zmiany koloru odbywa się dokładnie w linii kręgosłupa.

Nierówne części kolor ciała występuje kilka minut po umieszczeniu dziecka. Wydaje się, jak zespół Harlequin. Zdjęcia małych dzieci w encyklopedii medycznych pokazać brzydkiego obrazu – górna część ciała ma normalny kolor bazowy staje się jasny czerwony, czasem z odcieniem niebieskawym. Zjawisko to jest zauważalne przez kilka minut. Niektórzy eksperci twierdzą, że zespół może być oznaką przedwczesnego porodu.

skórne objawy

Jeżeli opis choroby używać terminów medycznych, zespół Harlequin przejawia się jako kompaktowy rogowacenia skóry. Nie jest to tak zwana warstwa granulowany, a nie widoczne Łysinki utworzone podczas pękania naskórka. Formacje te mają kształt sześciokątny, często są one oddzielone ciemnoczerwonymi pęknięć. natomiast kolor szary lub żółtaczkę skóry.

Dzieci urodzone z tym zespołem często mają inne nieprawidłowości: mogą wystąpić deformacje usta (wargi on przypominać rybę), ektropium, nieprawidłowo rozwinięte zbyt płaskie uszy. W niektórych przypadkach rozpoznano małogłowie, gdy dziecko jest słabo rozwinięty czaszka: w rezultacie, że urodził się z bardzo małym mózgu. Takie dzieci umiera w okresie noworodkowym lub po urodzeniu.

cechy choroby

Dzieci nie zawsze umierają, jeśli mają patologię Harlequin. Zespół nie jest to zdanie. Choroba nie może być wymawiane, poza tym, jeśli jest ona szybko zdiagnozowane i kompetentnie, można złagodzić okruchy warunek specjalnych preparatów. Te dzieci zostały naruszone nie tylko ciepło, ale także równowagę elektrolitową. Popękana skóra i oddech utrudnyaet ruch. W dużych pęknięć może zarazić i rozwój posocznicy.

Na szczęście choroba nie jest bardzo częste. W tym przypadku, niemowlę przynależność seksualna nie ma znaczenia: patologię podatny na obu chłopców i dziewcząt. Lekarze mówią, że zespół często pracuje ciężko. Rokowanie w większości przypadków wystarczające jest niekorzystna. Etiologia zespołu nie jest jeszcze znana.

terapia

Okruchy określone leczenie, które ma na celu utrzymywanie temperatury ciała i stabilizację wodno- elektrolitu. Ponadto taki pacjent wymaga normalnej diety, przeciwzapalne, terapia przeciwbakteryjna. Zastosowanie retinoidów w postaci maści i kapsułek doustnych znacząco zwiększa przeżywalność, jeśli dziecko jest zdiagnozowany syndrom Harlequin. Leczenie polega na stosowaniu leków, w których substancja czynna jest izotretynoina i acitretyna. Pomimo tego, że wady pozostają na skórze aż do końca dni. Jakość życia u tych chorych znacząco zredukowane.

Jeżeli zespół nie jest wymawiane, jest to możliwe do zrobienia bez leków. Rodzice odpowiedniego wsparcia w szkółce normalnej temperaturze około – 20 ° C. Uczyć okruchy do skrajności klimatycznych powinny stopniowo: najpierw, musi dostosować się do zimna, a dopiero potem na ciepło. W ten sposób będziesz trenować autonomicznego układu i naczynia kid ściany. Pamiętaj: jeśli dziecko pocił, trzeba natychmiast zmienić ubranie. Takie procedury są potrzebne do uzyskania pozytywnego wyniku.