288 Shares 3922 views

„Omnipak”: instrukcję obsługi, rzeczywiste odpowiedniki

Z pewnością każdy człowiek podpisać termin medyczny, jak promieni rentgenowskich. Oznacza to badanie struktury wewnętrznej narządów i tkanek ludzkiego ciała. Są rzutowany na specjalnym papierze lub folii za pomocą promieni rentgenowskich. Dzięki temu badaniu lekarz jest o wiele łatwiej zrobić prawidłową diagnozę i przepisać leczenia.


W celu uproszczenia procedury i poprawienia wizualizacji wewnętrznych organów i tkanek, przy użyciu promieni rentgenowskich środków kontrastowych. Mają one zastosowanie tylko gdy metod radiologicznych.

Zazwyczaj, takie środki obejmują jod lub baru.

Jednym z najbardziej popularnych środków kontrastowych X-ray „Omnipak”. Instrukcja obsługi, analogi narzędzia, jego cechy i kompozycja będzie przedstawione poniżej.

uwalnianiu leku, jego opakowania, opisu i kompozycji

W jakiej formie jest zwolniony środek nieprzepuszczalny dla promieni rentgenowskich jako „Omnipak”? Instrukcje raportu użycia, ze sprzężeniem zwrotnym, w którym wspomniany lek jest w postaci przezroczystego roztworu do donaczyniowego, dokanałowe oraz iniekcję komo-. W sprzedaży dotrze w butelkach 20, 10, 100, 50 i 200 ml. W kartonie może być 6, 25 lub 10 sztuk.

Preparat „Omnipaque” instrukcji, które znajduje się poniżej, zawierają w swej strukturze joheksolu, kwas solny, trometamol, jałowej wody i EDTA (tj edeteat sodu i wapnia).

cechy farmakodynamiczne promieni rentgenowskich środkiem

Jakie jest rozwiązanie „Omnipak”? Instrukcje użytkowania stwierdza, że środek promieni rentgenowskich. Efekt po użyciu osiąga się dzięki absorpcji organicznie związanego jodu promieni rentgenowskich. Zdjęcia rentgenowskie pozwala na wizualizację różnych naczyń krwionośnych, tkanek i ubytków.

Najlepszy kontrast na zdjëciach rtg w konwencjonalnym mielografii obserwuje się po 30 minutach. I po 60 minutach, władze nie renderowane.

Obrazowanie CT klatki piersiowej możliwe przez godzinę w odcinku szyjnym – przez dwie godziny i zbiorników podstawy – w ciągu 4 godzin.

Kontrastowe macicy, dróg żółciowych i trzustki, jam stawów, rak jajowodów, rak pęcherza i otrzewnej wypukłości uzyskuje się bezpośrednio po podaniu roztworu.

Właściwości farmakokinetyczne leku

Co Kinetyka typowy dla „Omnipak” lek? Instrukcje dotyczące korzystania z raportów, które po podaniu dożylnym joheksolu w ciągu dnia jest on prawie całkowicie wydalane przez nerki. Maksymalne stężenie leku uzyskuje się po 60 minutach w moczu.

Zasoby pół-czas podczas normalnej pracy systemu nerek wynosi dwie godziny. Lek jest prawie nie wiąże się z białkami osocza.

Uwzględniono dooponowo lek z płynu mózgowo-rdzeniowego, przedostaje się do krwiobiegu, a następnie wydalane przez nerki niezmienione. W tym przypadku okres półtrwania wynosi około 4 godzin.

Wskazania agenta promieni rentgenowskich

Dlaczego muszę leki „Omnipak”? Instrukcje użytkowania (to znaczy w ampułkach sprzedawanych w praktycznie każdej aptece) stwierdza, że lek jest przeznaczony do badań kontrastowych rentgenowskie dorosłych i dzieci. Jest on stosowany w urografii, kardioangiografii, angiografii, tomografii komputerowej, flebografii, piersiowego, lędźwiowego i szyjnego mielografii, CT cisternography, endoskopowej wstecznej pancreatography, artrografii, salpingography, cholangiopankreatografię i badań endoskopowych przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania do stosowania leków

W żadnym przypadku nie należy podawać leku „Omnipak”? Instrukcje użytkowania (synonimy leku są przedstawione poniżej) wskazuje następujące Przeciwwskazania

  • nadczynność tarczycy;
  • nadwrażliwości na lek;
  • ciąża;
  • zakażenia miejscowe i ogólnoustrojowe;
  • padaczki (do wstrzykiwań podpajęczynówkowej);
  • Zakażenie mózgowej (do wstrzykiwania podpajęczynówkowej).

Z dużą ostrożnością to narzędzie w cukrzycy, odwodnienie, nadciśnienia płucnego, chorób sercowo-naczyniowych, występujących w ciężkiej postaci, stwardnienie rozsiane, nerek i niewydolności wątroby, szpiczak mnogi, przewlekła alkoholizm, choroba Buergera, układowe oraz miejscowe reakcje alergiczne i choroby ostre zakrzepowe zapalenie żył, epilepsja, miażdżyca, i podczas laktacji i starszym wieku.

Rozwiązanie „Omnipaque”: instrukcje użytkowania

50 ml, 20 ml, 10 ml, 100 ml, 50 ml lub 200 ml – dawka, która jest wykorzystywana w celach diagnostycznych? Dawka i sposób podawania tego roztworu, zależy od wielu czynników. Należą do nich metody badania, ogólny stan zdrowia pacjenta, jego masa ciała, wiek, wielkość rzutu serca i inne.

Zalecana dawka narzędzia, a jego zawartość powinna być stosowana tylko diagnosta. Po wprowadzeniu rozwiązania powinny zapewnić odpowiednie nawodnienie pacjenta.

skutki uboczne po podaniu

Charakteryzuje czy „Omnipak” skutków ubocznych tego leku? Instrukcje dotyczące stosowania wewnątrz jam ciała, gdy stwierdza, że wprowadzenie tego narzędzia jest bardzo rzadko powoduje reakcje alergiczne, a także nudności, wymioty i uczucie gorąca.

Dokanałowe lek również nudności i wymioty. Ponadto, pacjenci skarżą się silnego bólu głowy, bólu i parestezje w pleców, szyi i kończyn, a także jak zawroty głowy i drgawek (U osób wrażliwych).

Przedawkowanie środki kontrastowe

Co się stanie z przedawkowania narkotyków „Omnipak 350”? Przewodnik twierdzi, że ryzyko to jest minimalna, ale z zastrzeżeniem podaniu roztworu na krótki okres czasu w dawce wynoszącej nie więcej niż 2000 mg / kg jodu.

Objawy przedawkowania tego narzędzia obejmują sinica, krwotok płucny, kwasica, niewydolność serca, bradykardia, senność lub bezsenność, osłabienie, zmęczenie, drgawki, śpiączka, zaburzenia psychiczne, depersonalizacja, omamy, dezorientacja, depresja, psychoza, niedowidzenie, drżenie, lęk, amnezja , podwójne widzenie, niedoczulica, światłowstręt, zaburzenia mowy lub wzroku, meningismus, paraliż, zmiany w EEG, krwotok mózgu.

Dlatego wprowadzenie środków kontrastowych powinny stale monitorować funkcjonowanie ważnych układów i narządów pacjenta, w celu utrzymania równowagi wody i elektrolitów, aw nagłych przypadkach – podjęcia natychmiastowych działań.

Interakcje z innymi lekami

Jakie leki nie mogą być łączone rozwiązanie „Omnipak”? Instrukcje użytkowania stwierdza, że dokanałowe lek, który jest niezgodny z kortykosteroidami. Ponadto, nie mogą być połączone w tej samej strzykawce, leków przeciwhistaminowych.

Inhibitory MAO, pochodne fenotiazana, tetracykliczne środki przeciwdepresyjne, analeptic pobudzające na ośrodkowy układ nerwowy i zwiększają ryzyko wystąpienia drgawek epileptycznych.

Jednoczesne podawanie leków hipotensyjnych zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia niedociśnienia.

Należy również stwierdzić, że lek zwiększa sprawozdawczości właściwości nefrotoksyczne innych leków.

konkretne zalecenia

Osoby z podwyższonym ryzykiem rozwoju alergii jest wymagane do przeprowadzenia wstępnego leczenia kortykosteroidami lub leki przeciwhistaminowe.

Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę prawdopodobny rozwój odwodnienia u pacjentów z ciężką mielomatozom i nadczynności tarczycy.

Osoby chore na cukrzycę, jak również stężenie kreatyniny 500 umol / l użycia narzędzia jest możliwe tylko w przypadku skrajnej konieczności.

pacjent powinien być uważnie obserwowany pod kątem podejrzanej obniżającym próg drgawkowy.

Po zakończeniu wprowadzania joheksol tarczycy zdolność yodosvyazyvayuschaya tkankowej zmniejsza się przez okres do dwóch tygodni.

Synonimy i analogi

Analogami "omnipak" obejmują "Visipaque", "jopromid", "Geksabriks", "jopromid", "Yopamiro", "jopamidol", "Ksenetiks", "Skanlyuks 300", "Optiray", "Skanlyuks 370", " Yomeron "" Ultravist "" Jodiksanol”.

Jak dla synonimów, a następnie wykorzystać je jako „Introviz”, „Yunigeksol”, „Iobriks”, „Joheksol”, „Joheksol TP”.

opinie

Najczęściej, opinie o badanym pojeździe opuścił lekarz-diagnosta. I nie jest to zaskakujące. Ponieważ lek nie jest przeznaczony do leczenia pacjenta, a do badania jego ciała.

Ogólnie rzecz biorąc, sprzężenie zwrotne od środków kontrastowych są pozytywne. Eksperci twierdzą, że wprowadzenie takiego rozwiązania znacznie poprawia wizualizację narządów i tkanek.

Bardzo często lekarze porównać „Omnipak” z innych środków kontrastowych. Według nich, wspomniany lek jest lepiej tolerowane przez pacjentów. Dlatego ich preferencji dają mu tego instrumentu.

877 shares 6401 views
739 shares 5831 views
331 shares 8126 views