734 Shares 2910 views

Artykuł na jakie dokumenty są wymagane do rejestracji emerytury

Mężczyźni wiekiem przychodzi do 60 lat, a kobiety – do 55, może zacząć zbierać dokumenty, rysować emeryturę. Oczywiście, mogą nadal działać, jeśli zezwoleń zdrowia i opieki w radości. Co do zasady, jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji emerytury, wiadomo niewiele. Po osiągnięciu wieku emerytalnego zaczyna biegać dowodzenia i wyjaśnić kolejność wyjścia na zasłużony odpoczynek. Do tego czasu, jakoś nie sądzę, że będzie miał długi okres dochodzenia, zanim zostaną zebrane dokumenty.


Dobrze, jeśli dana osoba pracowała przez całe życie w jednym lub dwóch miejscach. Żeby przygotować dokumenty nie będzie trudne. A jeśli zadania były dekadę lub dwie, będziesz musiał biegać i szukać tych firm i form, które, najprawdopodobniej, już nie istnieje. Dlatego konieczne jest, aby dokładnie wiedzieć, jakie dokumenty są wymagane do rejestracji emerytury w pełnym zakresie.

Pierwszy przypadek, gdzie należy obywatele upon osiągnięciem wieku emerytalnego – to do lokalnego biura emerytalnego, w którym jest zarejestrowany, lub od rzeczywistego miejsca zamieszkania lub pobytu. Apel lada dzień pojawi się po jego prawa emerytalne.

Wymagane dokumenty:

  1. Na firmowym pisemnego wniosku o emeryturę;
  2. Poświadczający dokument – paszport lub dowód osobisty wojskowej; Jeśli dziecko w wieku, które nie osiągnęło 14 lat – dowodami;
  3. Lub fotokopia oryginalnego skoroszytu, w którym doświadczenie w pracy jest ustalony;
  4. Informacja o średnich zarobków za okres 60 miesięcy z rzędu. Istnieje specjalna forma wynagrodzenia odniesienia do emerytury.
  5. Jeśli nie ma korzyści, dokument potwierdzający to. Zwykle dokument ten jest książka dzieło.
  6. Certyfikat Ubezpieczenia emerytalne.

Poszczególne przypadki dostarczenia dokumentów, jeśli chcesz zainstalować niepełnosprawności lub pewien stopień ograniczeń.

Jak wspomniano powyżej, mężczyźni i kobiety od 60 do 55 lat i posiadających doświadczenie ubezpieczenia więcej niż pięć lat, musi złożyć wniosek o rejestrację emerytury przez miesiąc, aż do osiągnięcia wymaganego wieku. Jeżeli złożenie dokumentów odbyło się po osiągnięciu wieku emerytalnego, emerytura zostanie obliczona w dniu złożenia wniosku.

Teraz wiemy, jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji emerytury. W takim przypadku, jeśli nie ma to jakieś certyfikaty, fundusz emerytalny daje czas do nich mówiono. Trzy miesiące – wystarczająco dużo czasu, aby dostarczyć brakujące dokumenty. Przy stosowaniu do tego czasu, emerytura zostanie powołany z dniem otrzymania pakietu podstawowego, jeżeli później, okres emerytalny rozpocznie odliczanie od daty ostatniego odniesienia. Ale jest taki moment. Za zgodą naliczenie emeryt może rozpocząć się od pierwszych dni, a następnie, gdy pomoc będzie przyniósł nastąpi wzrost emerytur, zgodnie z dodanymi dokumentami. Oznacza to, że przeliczanie będzie.

Aby pobierać emeryturę z korzyści, czyli mężczyźni i kobiety 50-55 lat 45-50, w zależności od stopnia szkodliwości produkcji kiedyś tyle pracować określoną liczbę lat. Obecnie Komisja certyfikacji zostaną dokładnie obliczono stopień zagrożenia w miejscu pracy – ich decyzji zależeć będzie od którego grupa pracownik może wejść do wcześniejszej emerytury na pierwszym lub drugim miejscu. Na to będzie zależeć od wysokości emerytury.

Aby dowiedzieć się, jakie dokumenty są wymagane do rejestracji „na gorąco” netto emerytury, to lepiej zwrócić się do funduszu emerytalnego. Być może nie są uprawnieni do takiej emerytury. Istnieją kontrowersje zawodu, takich jak spawacz. Gdzieś oficerów kadrowych pomylił nazwę tego samego zawodu, ale w końcu zapłacić emeryta. Jeśli skoroszyt jest napisane: „spawacza”, to w porządku, i można liczyć na wcześniejszą emeryturę, jeśli „gazoelektrosvarschik”, nie ma prawa do udowodnienia w sądzie. Najprawdopodobniej nie będzie w stanie osiągnąć wcześniejszą emeryturę. Po prostu nie mogę się zebrać wszystkie certyfikaty potwierdzające szkodliwy zawodu.