500 Shares 3912 views

Katar. Co to jest patologia?

Nieżyt nosa – co to za choroba? W języku potocznym nazywa przeziębienia. Zjawisko zatkany nos jak zwykle dla nas. Często doświadczają tego warunku, nie płacić mu wystarczającej uwagi. Oczywiście, katar towarzyszy niezbyt przyjemnych doznań. W tej choroby ból głowy i czerwony nos. Istnieje potrzeba ciągłej zmiany chusteczką. Nie należy również unikać skośne widoki kolegów, którzy boją się odebrać wirusa.

Dlaczego nie ma katar?

Jaki rodzaj przyczyn, które powodują wyładowania z zatok? Tradycyjnie kojarzymy je z przeziębieniem. Zjawisko to, które jest określane ogólnie jako glut w terminologii jest podane jako zapalenie błony śluzowej nosa. Co to jest patologia? Proces zapalny obejmujących błony śluzowe jamy nosowej.

Co do zasady, to patologia spowodowane przez wirusy. Ale są też inne powody. Powinny one mieć na uwadze przy wyborze metody, które można wykorzystać w leczeniu chorób określanych jako: nieżyt nosa. Jakie są te powody? przekrwienie nosa może powstać, gdy duży spadek temperatury lub w niskiej temperaturze otoczenia. Może powodować odbioru dolegliwość pikantne jedzenie lub przyprawy. Przyczyną przeziębienia, zwłaszcza u młodych pacjentów, może stać się migdałki – nogi migdałki. Prowokując nieżyt dymu tytoniowego. Zjawisko to obserwuje się zwykle w biernych palaczy ze względu na podrażnienie błony śluzowej jamy nosowej. Katar i może powodować ciał obcych, które wchodzą do dróg oddechowych.

Wywołują nienormalne zmian strukturalnych. Należą do nich nieprawidłowe konfigurację przegrody nosowej. Katar cierpią na alergię i pacjentów z polipami na błony śluzowe. Nieżyt nosa może wynikać z obecności różnych nowotworów etiologia nosa.

Aby ustalić, dlaczego doszło do nieżyt nosa, lekarz może tylko. Nie jest zatem konieczne, aby odłożyć wizytę w poliklinice z pojawieniem się przekrwienie błony śluzowej nosa. Skuteczność leczenia zależy od prawidłowej diagnozy.

Patologia może występować w postaci ostrej lub przewlekłej. W zależności od rodzaju specjalisty chorób przypisany przebieg terapii.

Ostrą postacią choroby

W większości przypadków (według statystyk, 70%), zapalenie błony śluzowej nosa, co wpływa na dzieci i młodzieży, jest objawem grypy lub SARS. To jest ostre zakaźne zapalenie błony śluzowej nosa. Charakterystyczne dla tej patologii i dla dorosłej populacji.

Choroba jest w rozwoju przechodzi przez trzy etapy. Pierwszy z nich – i spojówki. Ta faza odruch gdy organizm jest w przechłodzenia immunosupresji. Naczynia błony śluzowej nosa znacznie rozszerzony. W pierwszym etapie rozwoju choroby, proces ten towarzyszy sucha, a następnie pojawia się obrzęk śluzówki. On jest przyczyną zatkania nosa.

W drugim stadium nieżytowe, aktywacja wirusów w błonie śluzowej. Wywołuje to wysoki przepływ krwi spowodowane przez obrzęk tkanek, powodując wydzieliny gruczołów nosa.

Podczas trzeciego okresu zmniejsza patologię obrzęku śluzówki. Pacjent staje się łatwiejsze oddychanie i wydzielina z nosa staje się gęsta konsystencja.

Postać przewlekła choroba

Jeśli choroba utwardzeniu nie jest do końca, to jest możliwe opracowanie przewlekłego nieżytu nosa. Wywołują tę formę patologii są stałymi alergie, brak dopływu krwi do błony śluzowej nosa lub oddziaływania negatywnych czynników produkcji.