701 Shares 3030 views

Pompy sprzęgła Oise: regulacja i wymiana

Urządzenie według dowolnego z pojazdu przewidziane sprzęgła. System ten tworzy gładką i wyłączania przełącznika biegów, tworząc przenoszenie momentu obrotowego z koła zamachowego do kół. Zarządza to wszystko ważne i siłownika sprzęgła. UAZ „bochenek” wyposażony jest także z nimi. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, co stanowi element pracy jest, aby jego wymianę i regulację.


projekt

W odróżnieniu od pojazdów z przodu koła, samochody napęd na cztery koła UAZ „Patriota” drugi siłownik sprzęgłowy (dostosowanie go – w końcu artykułu) jest hydrauliczny jest sterowany przez ciśnienie płynu, nie liny. Konstrukcja elementu składa się z wielu elementów. Są to:

  • Obudowa. Jest on wykonany z tworzywa sztucznego lub metalu.
  • Tłok (pręt roboczy).
  • Zawór, który uwalnia powietrze, kiedy krwawienie sprzęgło (regulacja).
  • Pierścień ustalający.
  • Pierścienie uszczelniające. Są one wykonane z wytrzymałej gumy.
  • Sprężyna powrotna.
  • Popychacz. On wpływa do poprzedniej pozycji.

Zasada działania

Jak działa siłownika sprzęgła? UAZ „Patriot” zarządza za pomocą hydrauliki. Przez kliknięcie na pedał sprzęgła do tłoka pod ciśnieniem z metalowego pręta. Następnie płyn porusza rurociągami, uruchamia siłownik niewolnikami. UAZ „Hunter” ma szkielet z aluminium, które są zastępowane na gumie w stawach. Pod wpływem tłoczyska wysokociśnieniowej uwalnia łożysko uwalniania. W ten sposób zakończono przenoszenie momentu obrotowego z silnika do skrzyni biegów. Po zwolnieniu pedału sprzęgła cylinder (UAZ 469 nie jest wyjątkiem) ponownie łączy tarcze sprzęgła. Przeniesienie momentu obrotowego zostanie wznowione. Warto zauważyć użyteczność takiego systemu. W porównaniu z wydaniem kablowej, to pedał jest znacznie łatwiejsze. Płyta jest połączony delikatnie i płynnie. Nosić ochraniacze minimalne.

objawy

Jak rozumieć to, co potrzebuje samochód zastępuje siłownika sprzęgła? UAZ – samochód jest bardzo solidny, ale ta pozycja może ulec uszkodzeniu. Określenia szkody może być z kilku powodów. Po pierwsze, jest ostry spadek poziomu cieczy w zbiorniku. Jeżeli występuje przeciek, prawdopodobnie trafiła poniżej cylindra. Ponadto, uszkodzenie może stykać się z rurki z kauczuku lub z aluminium. Sprawdzić ich integralność. Po drugie, pedał staje się bardziej miękka. Obserwowane „sprzęgło porażki.” Wskazuje to, że obecność powietrza w systemie. On może być osiągnięty tylko przez uszkodzeniem mechanicznym lub pylników ciała. W tym przypadku jest to konieczne do naprawy części lub całkowicie zmienić siłownika sprzęgła. UAZ kiedy taka awaria zmienia również pedał. Sprzęgło jest zwolniony i wyciska coraz mniejsze, a przełącznik przenoszenia jest bardzo szczelne. Najczęściej w tym przypadku usterka występuje sprężynę powrotną. Jest to wystarczające, aby dokonać napraw, kupując zestaw naprawczy. Obejmuje to elementy takie jak mankiety, pręcika, sprężyny, zatyczki i pierścienia uszczelniającego.

Wymiana własne ręce

Po pierwsze, trzeba usunąć pozostałości cieczy w układzie. Można to zrobić za pomocą strzykawki. Ta operacja jest konieczna, aby spłukać brud napęd hydrauliczny. W niektórych modelach, dostęp może być zamknięty zbiornik wyrównawczy układu chłodzenia. Dla wygody, wyjąć śruby mocujące i zdjąć pojemność węża. Odkręcona powinny być kluczem do 10. Następnie zdemontować metalową rurkę, która idzie od sprzęgła pompy hamulcowej. To może być miedź lub aluminium. Następnie wyjąć pompę hamulcową, poprzednio wyjęciu kluczyka 13 dwie nakrętki mocujące. Gdy jest to konieczne, aby usunąć korona 17 wąż, który przechodzi od cylindra roboczego. Następnie musimy ponownie klawisz na 13. Przy jego pomocy możemy odkręcić dwie śruby mocujące siłownika sprzęgła. UAZ stojąc w pozycji neutralnej. Sam zamontowane na obudowie transmisji siłownik pracuje w tym samochodzie. Aby zapobiec uszkodzeniu innych elementów, ostrożnie odłączyć wtyczkę z tłokiem. Jeśli giętkie przewody są usunięte „zawieszony” (to znaczy w niewoli komórkę), cylinder może być ustalona za pomocą klucza z jednej strony, a z drugiej – odkręcić rury zielonego. Ale należy zachować ostrożność, ponieważ mechaniczne gumy wpływ może pękać.

Własna Naprawa

W ten sposób element jest usuwany i gotowe do demontażu. Najpierw wyłączyć zawór do odpowietrzania i wyjąć pierścień blokady. Po demontażu części sprawdzić stan wszystkich elementów – sprężyny, tłok, popychacz oraz kauczuki uszczelniających. nie muszą mieć żadnych śladów uszkodzeń mechanicznych. Następnie umyć wnętrze elementu. Zrób to za pomocą cieczy agresywnych, takich jak benzyny i oleju napędowego nie jest konieczne. Napełnić strzykawkę medycznego z płynem hydraulicznym pod ciśnieniem, a czystą zanieczyszczeń w nim. Jeżeli uszkodzenie jest tylko lokalnym, na odzyskiwanie, potrzebujemy zestaw naprawczy. Warto zauważyć, że nawet z uszkodzonym części zmienił wszystkie elementy, jako całość, czy jest to guma lub poniżej wiosna. Pozwoli to zwiększyć żywotność cylindra roboczego.

Kiedy nie można odzyskać?

W niektórych przypadkach naprawa nie dadzą rezultatu. Podstawienia w cylindrze odbywa się w przypadku uszkodzenia powłoki (obecność) lub pęknięć w dużej energii w nich. Ten ostatni może wynikać z awarii lub wadliwego działania pręta. Jeśli którykolwiek z tych usterek siłownika sprzęgła Oise zmienił całkowicie nowy. Element koszt to około pięć lub sześćset rubli. Nieco droższe jest sprzęgło pompa hamulcowa – 750 rubli. Zestaw można nabyć w cenie od 150 do 200 rubli. Kwota ta nie jest imponująca, więc czas ograniczony lepiej jest zastąpić element z nowym zespołem. Po zainstalowaniu cylinder sprzęgła, UAZ trzeba „pompa”. Więc będziemy wyeliminować wszystkie istniejące pęcherzyki powietrza w przewodach i dostosować normalnego skoku pedału.

krwawienie

Po nowy element musi być wypełniona płynu hydraulicznego udanej instalacji i montażu. Wykorzystuje ona taka sama jak dla układu hamulcowego. Następnie odkręcić zawór powietrzny działa siłownik kilku zwojów i nacisnąć 5-7 razy pedału sprzęgła. Asystent połączeń, która będzie pompowana do systemu kilka razy nie biec do salonu. Bądź ostrożny – po naciśnięciu pedału zaworu wlać płyn hydrauliczny. Zatem, po raz pierwszy pojemnik. Może to być zwykły butelki wody mineralnej. I że nie było plamy, należy użyć gumowego węża. Jeden koniec uchwytu na zaworze powietrza i drugiej fali w szyjce butelki. Początkowo płyn splash – to normalne. Późniejsza wytłoczki ilość powietrza będzie się zmniejszać. Nacisnąć pedał aż wąż nie jest czystą wodą, bez pęcherzyków płynnych. Będzie to oznaczać, że powietrze w układzie już nie pozostało. Dokręcić zawór suwakowy i do ochrony gumowej nasadki. Ze względu na swoje położenie, na części zawsze pobiera wodę, brud i kurz. Aby chronić zawór przed zatykanie, jeżeli korek gumowy. Sprawdzić poziom pod maską. W razie potrzeby dodać do szczytu. Podczas pracy, utrzymać poziom do maksimum. Na tym etapie pompowania siłownik sprzęgła Oise zakończone. Pedał dostanie swój bieg roślin.

Regulacja siłownika sprzęgła Oise

W celu uniknięcia częściowego włączania i wyłączania transmisji, to konieczne jest utworzenie krok pręt cylindryczny. W tym celu oczyszczone WD-40 śrub regulacyjnych. Z jednej strony osłabienie elementu nakrętkę zabezpieczającą, a drugi – śruba naprawić drugi klawisz. Z pomocą klaksonu 8 stłumić koniec popychacza. Kiedy zamki pręt, odkręcić nakrętkę kontrującą para zamienia przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Następnym krokiem eksponować bezpłatny śrubę. Idealnie, akcje powinny całkowicie przenieść. Potem naprawić kluczem nakrętkę zabezpieczającą, a tym samym zachować pełny skok cylindra. W tym procesie dostosowawczym jest zakończona. Warto zauważyć, że nowe elementy, aby ta operacja nie jest konieczna. Dobrze, jeśli są stosowane Kit, należy sprawdzić wolną udar. Teraz różne niewolnik poślizg i dysk główny nie będą rozpatrywane. Dla każdego działania z elementów sprzęgających nie zapomnij go pompować.

profilaktyka

Aby sprzęgło służył tak długo, jak to możliwe, wykonaj resztkowego poziomu cieczy w układzie. Po 2 latach lub 50.000 kilometrów powinny być osuszone i wlać nowy. Po tej procedurze, należy odpowietrzyć układ. Pamiętaj, że płyn hydrauliczny absorbuje wilgoć. Poprzez przesunięcie wymiana rdza utworzone w systemie, które skracają żywotność sprzęgła i głównego cylindra. Zachować szczelność rur, zwłaszcza w miejscach, gdzie łączy metalu z gumą. Zdarza się, że pęknięcia materiału lub wcierać w kole (jeśli chodzi o przód). Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ rozprężania systemu będziesz bez sprzęgła i pojazdów do miejsca przeznaczenia może być holowany lub trumny jego przekładnię tylko.

wniosek

Więc zorientowali się, jak cylinder sprzęgła UAZ, jako jego substytut i pompy. Jak widać, z minimalnym zestawem narzędzi ta operacja może być wykonana we własnym zakresie. naprawa budżet rzadko osiągają do 1 tysiąc rubli.