289 Shares 3180 views

Jak zrobić prostokątny papier kwadratowy

Sztuka origami jest nauczana dzieciom ze szkoły, a w większości przypadków zapoznają się z papierem, klejem i nożyczkami w przedszkolu, gdzie wraz z wychowawcami tworzą pierwsze prymitywne rzemiosło. Wycinając kawałki papieru, najpierw płaski, a potem obszerny, dziecko przygotowuje się do studiowania geometrii w wyższych klasach i bardzo ważne jest, aby zainspirować go miłością do nauki Arystotelesa naraz, tak że późniejsze zainteresowanie nie zanika, a wszystko się skończyło. Trójwymiarowy kwadrat papieru to rysunek, z którym zwykle zaczyna się zapoznanie ze stereometrią. Po poznaniu prostych metod tworzenia tego wielokąta, można budować niesamowite projekty, które są oparte na zwykłych sześcianach.

Podstawy geometrii

Każda osoba bez zaawansowanej wiedzy matematycznej będzie mogła wykonać origami z papieru. Kwadrat – na pierwszy rzut oka, postać jest bardzo prosta, a jej budowa nie jest trudna. Trzeba jednak rozpocząć przygotowywany proces, mając pomysł na montaż papieru i nie narobić w pierwszych niepowodzeniach. Zanim zaczniesz się interesować, jak zrobić kwadrat z papieru, musisz zapoznać się z podstawami geometrii. Nie zapominaj, że sześcian jest prostokątem, w którym wszystkie boki są równe, a kąty są proste. Ten warunek jest obowiązkowy, ale dopuszczalne są błędy o długości kilku milimetrów.

Materiały do montażu

Produkcja placu odbywa się w kilku etapach. Będziesz potrzebował arkusza papieru, kleju lub taśmy szkockiej, linijki, ołówka i nożyczek. Jeśli obawiasz się samemu narysować wykres, na drukarce można drukować gotowe skanowanie. Do sześcianu była jasna, każda strona może być wklejona kolorowym papierem, błyszczącą taśmą lub malowana kolorowymi farbami lub kredkami. Aby boki kwadratu nie były brudne w czasie i zachowały pierwotny wygląd, zaleca się pokrycie go przezroczystym filmem.

Kwadrat papieru: schemat produkcji

Postacie geometryczne będą miłować dzieci i dorosłych – proces jest tak fascynujący, że wkrótce będziesz miał całą kolekcję różnych kostek. Zanim zaczniesz, musisz zaopatrzyć się w odpowiednią ilość papieru, wystarczającą dla wszystkich stron, aby później nie trzeba było kleić brakujących elementów do istniejącej ramki. Skanowanie odbywa się na papierze lub tekturze. Materiał powinien być umiarkowanie gęsty, tak że rysunek nie zmarszcza się podczas montażu, ale zbyt gruby arkusz papieru również nie pasuje. Szczególnym warunkiem jest obecność dodatkowych ścianek na bokach niektórych stron, za pomocą których kostka zostanie sklejona. Trójwymiarowy kwadrat składa się z ośmiu identycznych stron. Aby nie mylić się z wyborem Whatmana, wykonaj wszystkie obliczenia przed rysowaniem rysunku na kawałku papieru.

Budowanie kostki

Jak tylko skanowanie jest gotowe, trzeba go wyciąć nożyczkami. Połączenie może być wykonane dowolnym klejem lub dwustronną taśmą klejącą. Aby boki kwadratu były wygładzone, przed zginaniem każdej linii zagięcia należy kilkakrotnie zgiąć. Teraz rysunek ołówkiem można usunąć, aby kostka miała estetyczny wygląd. W zależności od celu, na jaki statek jest wykonany, może być ozdobiony na wiele sposobów: przyklejony błyszczącym filmem błyszczącym lub papierem kolorowym, malowany akwarelami lub klejony na jasnych naklejkach.

Zaproś dzieci do podjęcia tego fascynującego procesu, a wkrótce pojawi się kolekcja kostek o różnych kolorach i rozmiarach w Twoim domu. Kiedy wiesz, jak zrobić kwadrat z papieru, łatwo będzie tworzyć miniaturowe rzemiosła, które można zamienić na przykład w kostkę. Jeśli małe dziecko rośnie w domu, można przykleić kilka figur z kolorową wstążką, aby uzyskać niepowtarzalny zestaw mebli dla lalek.

Trochę wyobraźni …

Jeśli zdecydujesz się zrobić niezwykłe origami papieru, kwadrat można zamienić w kostkę. W tym celu powinien być wykonany z białego materiału. Optymalna długość każdej twarzy wynosi 1,5-2 cm. Zanim zaczniesz robić miniaturową kostkę, musisz ćwiczyć i zacząć naukę sztuki origami z większej postaci. Gdy technika jest w pełni zrozumiana, można tworzyć arcydzieła na podstawie prostej figury geometrycznej. Wiedząc, jak zrobić kwadrat z papieru, możesz z łatwością przejść do następnego etapu treningu – modelowanie oryginalnych sztuk iluminacyjnych.

Ludzie z papieru

W Rosji i na Zachodzie od dawna zauważa się tendencję do produkcji dziecięcych zestawów dla stworzenia ludzi i zwierząt, opartych na trójwymiarowym papierze. Program nie różni się od zamiatania prostego sześcianu, tylko w przypadku niektórych części proporcji ulega zmianie. Dzięki temu, zbierając kwadraty o różnych rozmiarach można zaprojektować interesujące rzemiosła. Mając do czynienia z dzieckiem w tej prostej sztuce, możesz tworzyć arcydzieła własnymi rękami i nie wydawać pieniędzy na kosztowne zestawy igieł. Lepiej jest, jeśli rysunek zostanie wydrukowany na papierze natychmiast, a nie po montażu całej figury.

Aby zachować estetykę produktu, należy kleić krawędzie twardym kleju, a nie taśmą. Taśma samoprzylepna na papierze jest wyraźnie widoczna, a grafika nie wygląda najlepiej. Jeśli chodzi o robienie kwadratu z papieru, możesz łatwo tworzyć unikalne rękodzieła i zebrać całą kolekcję, ponieważ origami jest fascynującą sztuką, dostępną dla osób w każdym wieku.