494 Shares 5628 views

Tsar Dodon. „Bajka o Złotej Kogucik” Aleksandr Siergiejewicz Puszkin

Rola baśni ludowej w twórczości naszych pisarzy XVIII – na początku XIX wieku i A. S. Pushkina w szczególności. Elementy piosenek ludowych, eposów i opowieści o życiu chłopskiej przeniknięte od narodzin do śmierci. I ten obszar jest otoczony przez popularny poezja A. S. Puszkina z dzieciństwa. Jego opowieść poeta pisał przez co najmniej 20 lat.


Komunikacja Puszkin i poezja ludowa

W Puszkina nie było pasywne retellings opowieści, nie tylko zabawne przygody bohaterów romans, a wprowadzenie do tych zagadnień społecznych. Przykładem jest chciwy ksiądz i jego bystry parobek. Mówią o ideału norm moralnych zachowań ( "The Tale of the Dead księżniczka"). Opowieści ludowe z całej A. S. Puszkina różnią się przede wszystkim poetycką mowę. Niektóre z nich są wcześniej napisane prawdziwy język narodowy poeta staje się jak gawędziarza ludowego. Inne, bardziej niedawne opowieści A. S. Pushkina napisany wiersz literacki, chorus. On, wraz z narratorów, modyfikowania tematów, wprowadzając nowe postacie, coś pożyczyć od folkloru innych krajach, tworzy nową rosyjską bajkę, ale zachowując swój krajowy smak. Nie ma to jak nikt nie napisał. Prawie wszystkie opowieści o dorosłych znamy z dzieciństwa, wracając do nich ponownie, gdy rosną własne dzieci i wnuki, ale tylko dogłębna analiza może wykazać, co kryje się za działki.

Najstraszniejsze bajki

W niektórych opowieści Puszkina, znajdziemy tylu zgonów? Jak ważne dźwięki Tale cara Dodon w każdej chwili! Fantasmagoryczny obraz śmierci i zniknięcie imperium dynastii napisany w 1834 roku. Pod koniec tej historii są stosy trupów, i że nie ma nikogo, kto by pochować. Jeden wrony krążące nad nimi. W wynalazku zawiera aluzję do lekcji i rozbitków: nie pozwól wojnę, zwłaszcza bratobójczą.

Utrata kontroli nad sytuacją

Bold i zarozumiały Król Dodon w młodości zawsze zaatakował sąsiadów. Nikt nie został oszczędzony, był agresywnych wojen. Wiek, władca był zmęczony i chciał odpocząć. Ale nie było. Sąsiedzi czuł suwerenne słabości, zaczął go atakować ze wszystkich stron. Stary władca nie wiedzą, jak chronić swój kraj przed najazdami. Więc zwrócił się o pomoc do mądrego astrologa. Krok ten, jak się okazało, okazały się śmiertelne.

Ptak cud

Na początku wszystko wydaje się iść dobrze. Tsar Dodon został przedstawiony z magicznym złoty kogucik. Ten ptak jest nie tylko informuje, że ktoś od wroga naruszył granicę i, odwracając się w dobrym kierunku, głośno ogłasza które będą atakować z boku. Więc monarcha udało się wysłać wojska z kraju i zapobiec grabieży w jego królestwie. Wszyscy już wiedzieli, że ten stan nie będzie tolerować bezczelności i podanie aktualnych odpalenie. Spokojny i opanowany życie płynęło.

Wynik uzyskany na koniec życia

Burzliwa młodość, który spędził głupiego króla Dodon, niczego nie uczy. On nie podpisał traktaty pokojowe z sąsiadami lub handlu, ale tylko potępił obcych wojsk. Nie pokuta za grzechy gubernatora młodzieży doświadczyło. Nie zmienia się wraz z wiekiem, ciesząc się każdą zwycięstwo swoich wojsk. Leniwy i niedbały, uważał, że był zawsze rację w każdej sytuacji. Przez cały opowieść o jego charakterze nie zmienia.

Za kulisami pomocy szałwi

Kiedy król Dodon pojawiła się w impasie, eunuch mądry, wyciągając z torby ptaka, pomógł królowi poprawić sytuację tak, że monarcha nie tracić moc i nie mają zastosowania do tego umysłowego wysiłku. Opiekun Capital, Kogucik, magicznie zebrać wszystkie informacje i nie milkną aż do czasu, aż sędziowie nie obudzić króla i poszedł wędrówki. Ale mieszkańców stolicy są bardzo boi magicznych krzyki ptaków, bo dla nich nie było bitwy i śmierci. Gubernator, aby spać spokojnie i żyć, obracając się z boku na bok, trzeba było uspokoić ludzi. Praktycznie nie było konieczne dla życia kraju. Wymagało to tylko astrologa, proroczy kogucik i sędziów, którzy walczyli przeciwko wrogom. Lub nawet mniej – Kogucik i jego pan mądry, który sam może dać instrukcje do dowódców wojskowych. Król zwrócił się do honoru, ale w rzeczywistości było bezużyteczne. Zatem król Dodon opisane. Puszkina, zgodnie z tradycją ludową, nie zmienił się charakter króla na lepsze.

Złoty Kogucik

W uzupełnieniu do mędrca, którego myśli czytelnik nie wiedział, a kto pozostał tajemnicą, puzzle i koguta złoty, kolorowy ptak, promienna i słonecznej. W wierzeniach słowiańskich kurki mogą odstraszać złe duchy. Ich haftowane jako opiekuna lub umieszczony na grzbiecie do tego samego celu. To dobry ptak, który ostatecznie doprowadził do pomszczenia śmierci króla pana Dodon. Złoty Kogucik, widząc, że król dobrego astrologa odpłacić złem, poleciał z wiatrowskaz, dziobnął króla w koronie głowy spadnie nigdzie.

Kto był wrogiem państwa

W rzeczywistości, nie oddziały zagraniczne i narody stanowiły zagrożenie, mianowicie nieograniczony tyrana i jego dzieci. Wszakże z działania króla w młodości rozpoczął krwawą wojnę, która nie kończy. Ale daje odporność na ataki ze wszystkich stron, tyran zaczął żyć jeszcze rok lub dwa. I nagle, zaskakując cały kapitał i obracając się na wschód, płakała kogucik. Król wysłał z królestwa ciemności, a ciemność do światła ze Wschodu doprowadziła wojska najstarszy syn. I wszystko było cicho. Minęło osiem dni, a także ponownie zwraca się na wschód, w kierunku światła, Kogucik przewidział kłopoty. Aby pomóc najstarszy syn starego monarchy wysyła młodszy. To trwa osiem dni, a następnie zamontować – Kogucik i krzyczy, odwracając się na wschodzie. Potem Dadon to trzecia armia. I co widzi? Zmarli dwaj synowie, którzy walczą między sobą. Tymczasem namiot otworzyły i wszedł na piękną dziewczynę – promienny zachód słońca, które zapowiadało pojawienie że król umrze Dodon. Puszkin dziewczyna porównuje ze słońcem, a król – nocnego ptaka, a więc jego dni na zanika. Widząc ją, król zapomniał o śmierci swoich synów. On ucztował z nią i objął stolicę. Królowa magicznie ma władzę nad wszystkimi ludźmi, a każdy będzie go mieć, a młodzi książęta, którzy zapomnieli pokrewieństwo i zabijali się nawzajem, a sędziwy król, a nawet eunuch, które mogą być interesujące dla kobiet. A gdy starosta zabity astrolog-eunucha, którzy domagali się obiecanej zapłaty, cały naród zadrżał piękna królowa sama nie światło i słońce, i śmierć.

Zło jest zakorzenione w autokracji. To niszczy wspaniałe życie, jak powinno być w życiu? Puszkin oferowane czytelnikowi lekcji na własną rękę. Być może dlatego ostatni druk dwuwiersz usunięte w pierwszej edycji.