485 Shares 3901 views

"Ketosteril": analogi. "Ketosteril": instrukcje użycia, analogi

"Ketosteril" to preparat medyczny zawierający w swoim składzie aminokwasy niezbędne do aktywności życiowej, w przypadku niedoboru, w jakim organizm ludzki po prostu nie może normalnie funkcjonować. Dowiedzmy się, co prowadzi do tego naruszenia, jak radzić sobie z tym, a także czy "Ketosteril" ma analogi?


Wskazania dotyczące użycia

Wskazania do stosowania tego leku nie jest tak wiele, a mianowicie:

 • Niewydolność białka i energii. Określenie medyczne oznacza deficyt energetyczny spowodowany brakiem makro i mikroelementów. Rozwój niewydolności może, zarówno stopniowo, jak i nagle, wskutek głodu. W zależności od stopnia zaawansowania choroby pacjenci mogą obrzęk, atrofię skórną, wypadanie włosów. Często występowanie naruszeń w kilku systemach narządów wewnętrznych w tym samym czasie.
 • Profilaktyka i leczenie zmian spowodowanych zmianami metabolizmu białka z powodu przewlekłej niewydolności nerek, a także niedoboru białka w diecie. Z reguły zjawisko to obserwuje się u dorosłych i dzieci w wieku od trzech lat. Naruszenie metabolizmu białek prowadzi stopniowo do gromadzenia się w organizmie trujących produktów (resztki azotu i jego składników) oraz niewłaściwe aminokwasy. Planowane leczenie w celu złagodzenia toksycznych obciążeń na ciele (dieta z ograniczonym spożyciem białka) nieuchronnie prowadzi do białkowej głodu. W konsekwencji, stopniowo rozwijając niedobór białka i energii, opisany wcześniej. Dlatego niezbędne jest przygotowanie preparatu "Ketosteril", uzupełniającego niedobór niezbędnych aminokwasów: przy jednoczesnym usuwaniu toksycznych produktów metabolizmu pomaga poprawić wymianę białka i minerałów w organizmie.

Należy zauważyć, że stosowanie leku jest uzasadnione spadkiem filtracji kłębuszkowej do odczytów 25 ml / min i poniżej. Jednakże nie jest wykluczone, a stosowanie u pacjentów, u których wskaźnik ten jest nieco wyższy niż ten. Zwykle, szybkość filtracji kłębuszkowej mieści się w zakresie 100-120 ml / min. Aby poznać tę wartość, wystarczy laboratoryjny test albuminy surowicy.

Przeciwwskazania

Stosowanie leku jest zabronione, gdy:

 1. Indywidualna nietolerancja składników.
 2. Zakłócenie metabolizmu aminokwasów.
 3. Podwyższony poziom wapnia we krwi.
 4. Dzieci do lat trzech.

Stosowanie ketosterilu w czasie ciąży i laktacji jest ostrzegane, ponieważ nie przeprowadzono niezbędnych badań w celu oceny potencjalnego zagrożenia dla leku w tym przypadku.

Efekt uboczny

Jedynym skutkiem ubocznym leku jest hiperkalcemia, czyli podwyższona zawartość wapnia we krwi. Rozpoznać giperkaltsiemiyu możliwe przez obecność osłabienia, nudności i wymioty, a także do zwiększenia ciśnienia krwi. Ponadto powodem do niepokoju jest ciągłe pragnienie, alokacja dużej ilości moczu z organizmu, powstawanie kamieni nerkowych.

Co jeszcze powinienem wiedzieć przed zakupem i przyjmowaniem leku Ketosteril? Instrukcja, analogi leku – jest to ważna informacja podana poniżej.

Zalety produktu leczniczego

Zalety Ketosteril to:

 1. Znaczne zmniejszenie objawów mocznicy.
 2. Korekta i zachowanie stanu odżywienia.
 3. Zmniejszenie metabolicznych przejawów.
 4. Zachowanie resztkowej funkcji nerek.
 5. Normalny wzrost i rozwój dzieci z przewlekłą niewydolnością nerek.

Koszt przygotowania

"Ketosteril" jest dość drogim lekiem. Koszt tego (za opakowanie 100 tabletek) zmienia się średnio od 2250 do 3500 rubli.

"Ketosteril": podobne preparaty

Tak więc, jak można zrozumieć, lek jest dość drogi. Dlatego wiele osób interesuje, czy Ketosteril ma analogi. A jeśli tak, to jaka jest ich wartość? Czy Ketosteril ma rosyjskiego odpowiednika? Niestety, ani rosyjski rynek, ani międzynarodowe przygotowania podobne do "Ketosteril" są oferowane.

Dlaczego producenci nie widzą powodu, aby stworzyć alternatywę dla danego zakładu? Faktem jest, że sam narkotyk jest wyjątkowy. Dostarczanie organizmu niezbędnych aminokwasów, niezbędnych do syntezy białek, przy jednoczesnym usuwaniu metabolitów białka toksycznego z krwi, uzyskuje się dzięki kompetentnie wybranemu składowi czynnika "Ketosteril". Analog nie ma miejsca, gdyż żaden z elementów składowych kompozycji nie może być zastąpiony przez inny. Więc nie ma nic, co mogłoby zmniejszyć sprzedaż leków.

Ketosteril: instrukcje użycia

Analogi tego narzędzia, jak już dowiedzieliśmy się, nie istnieją. W związku z tym pozostaje jedynie przyjąć, że lek jest dosyć drogi, a jego stosowanie jest ściśle zgodne z instrukcjami, pomimo tego, że konieczne jest nie zakupienie jednego opakowania w celu skutecznego leczenia.

Dawkowanie leku jest obliczane na podstawie wagi pacjenta: 1 kg "Ketosteril" dziennie jest wymagane w przypadku 5 kg masy ciała. Przeciętnie dzienna dawka leku dla osoby dorosłej wynosi od 12 do 24 tabletek. W jednym przypadku taka ilość leku jest trudna do opanowania, więc lekarze zalecają, aby podzielić go na 3-4 przyjęcie. Jeść podczas jedzenia, ściśnij tabletki dużą ilością płynu. W celu lepszej absorpcji lek należy przyjmować z wodą (a nie z herbatą, kawą, kompotem itp.).

Przebieg zabiegu zależy od szybkości odsączania kłębuszków, tzn. Nie ma konkretnych określeń. Wszystko zależy od organizmu konkretnego pacjenta. Lekarze zwykle wraz z przyjmowaniem leku przepisywali dietę z obniżonym spożyciem białka.

Interakcje z produktami leczniczymi

Przed użyciem warto dokładnie zapoznać się z lekami, których nie można używać "Ketosteril". Nie ma w tym nic analogowego, nie ma nic do zastąpienia tego narzędzia. Dlatego też należy poważnie ostrzec na opakowaniu "niekompatybilność" z niektórymi innymi lekami. Mianowicie:

 1. Z przygotowaniem wapnia. Jednoczesne stosowanie w tym przypadku nieuchronnie prowadzi do hiperkalcemii.
 2. Grupa antybiotyna tetracykliny.
 3. Leki przeciwbakteryjne (grupa chinolonów).
 4. Leki zawierające żelazo.
 5. Preparaty z estramustyną.
 6. Leki zawierające fluor.

Stosowanie wyżej wymienionych środków (z wyjątkiem tych zawierających wapń) jest dozwolone w przypadkach, gdy ich przyjęcie jest niezbędne. W tym przypadku należy zachować odstęp wynoszący co najmniej dwie godziny między dawkami tych leków i "Ketosteril".

Warunki sprzedaży

Lek jest dozowany we wszystkich aptekach ściśle według recepty lekarza. Zakazuje się samooceny funduszy bez konsultowania się z doświadczonym specjalistą.

Podsumujmy to, czego dowiedzieliśmy się o Ketosteril. Podobne przygotowania tego środka nie istnieją – to jest w pierwszej kolejności. Po drugie, lek jest unikalny w sobie, ponieważ równocześnie leczy leki leżące u jego podstaw, i blokuje objawy możliwych efektów ubocznych.