840 Shares 3493 views

Biografia: Siergiej Bondarczuk – legenda kina rosyjskiego


Wielki radziecki reżyser Siergiej Bondarczuk urodził się 09.25.1920, w rejonie Odessy, w wiosce o nazwie Belozerka.

Biografia Siergiej Bondarczuk. formacja

Ojciec młodego mężczyzny, Fedor Pietrowicz wezwał go, aby dostać się do zawodu inżyniera, ale Siergiej nalegał i wybrał zawód artysty. Dlatego w 1937 roku Bondarczuk wejdzie do studia w Teatrze Rostów, ale wojna się zaczyna i początkujący aktor nie ma czasu, aby ukończyć szkolenie. W latach 1941-42 pracował jako aktor w teatrze Armii Czerwonej w mieście Grozny, a po demobilizacji w 1946 roku kontynuował studia w VGIK.

Biografia Siergiej Bondarczuk. życie osobiste

Rozpoczął swoją karierę jako młody talent pod kierunkiem Siergieja Gierasimowa, jego praca dyplomowa wystąpią w filmie swego mentora, „Young Gwardii” (1948). Jednocześnie, dyrektor spotyka się jego pierwsza żona Inna Makarova, z którą ożenił się 10 lat, mają córkę Natalię.

Bondarczuk z powodzeniem występowała w filmach. Po pracy w filmie „Taras Szewczenko” On zasługuje na pochwałę Stalina, Siergiej otrzymał tytuł Artysty Ludowego.

W 1955 roku reżyser spełnia jego przyszła żona Irina Skobtseva, pierwsze spotkanie z uczniem Moskwa Sztuki Teatralnej odbyła się w dniu otwarcia Vasiliya Efanova. Zagrał w filmie S. Yu. Yutkevicha „Othello”, który wykonuje główną rolę, a następnie, w 1959 roku ożenił się Irina, która 35 lat mieszka w doskonałej harmonii.

Biografia Siergiej Bondarczuk: Filmografia

Na swoim reżyserskim debiucie, autor wybiera wojskowej epicki gatunek. Bondarczuk nakręcony „Fate of a Man”, poświęconej Wielkiej Wojny Ojczyźnianej (z historią Mihaila Sholohova). Krytycy zauważyć dzieło utalentowanego reżysera i producenta, który, stosując najbardziej nieskomplikowanych technik opowiedzieć widzom historię zwykłego człowieka, który został wzięty do niewoli, przegrywając wojnę rodzinie, ale zapisuje ludzkiej godności i dobroci. Sam Bondarczuk zajmuje wiodącą rolę, a następnie otrzymał Nagrodę Lenina i na nagrody Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Moskwie.

Twoim głównym film „Wojna i pokój”, Siergiej trwa prawie trzy lata (1965-1967). To pokazuje spektakularne sceny walk zbrojnych i intryguje spokojną tył zaproszony do fotografowania takich luminarzy rosyjskiego kina jako Lanoviy, Tichonow, Vertinskaya, tytoń, Efremov. „Wojna i pokój” przyniósł mu sławę niemal geniusz – otrzymał „Oskara” i stał się znany za granicą.

Siergiej Bondarczuk: biografia w filmach

Dalsza kariera reżyserska Bondarczuk są lepsze niż kiedykolwiek. Filmy „Waterloo” (1970), „Oni walczyli za swój kraj” (1975 – stał się jednym z kultowych filmów o wojnie), „Step” (1978, na podstawie opowiadania Czechowa), „Risen Meksyk” i „10 dni, które wstrząsnęły światem” (na książkach Dzhona Rida), „Czerwone dzwony” i wiele innych wykazały publicznej właściwy, profesjonalny i jednocześnie bardzo wrażliwy i pracowity reżysera, w stanie zrobić film, który pozostaje w pamięci widza na dziesiątki lat.

Biografia: Siergiej Bondarczuk, ostatnie prace

Jego ostatnim dziełem była filmowa adaptacja Siergiej A. tragedii Puszkina „Borys
Godunow”, gdzie sam autor odgrywa główną rolę. Przed śmiercią, zawiera umowę z włoskim dystrybutorów na adaptację „Cichy Don”, ale Włosi oszukani reżysera. Bondarczuk nie ma czasu na rehabilitację, a na krótko przed konferencją prasową w październiku 1994 roku, reżyser nagle umiera.