357 Shares 2884 views

Gaśnica plecak: Zasady stosowania i wyboru

Gaśnica plecak, podobnie jak w innych podobnych urządzeń, ma cechy pracy. Urządzenie to jest jednym z najbardziej wygodne, ponieważ posiada pasek na ramię. W razie potrzeby, urządzenie eliminuje źródło ognia.


aplikacja

W przypadku pożaru, konieczne jest aktywne, a gaśnica plecak pozwoli uporać się z zadaniem wyeliminowania płomienie szybko. Wygodę zapewnia obecność paska na ramię lub pasków, które są za ogień. Urządzenie może przejść się.

środka gaśniczego w urządzeniu jest woda, środek nieagresywną. Lokalizacja gaszenia pożaru przeprowadza się przez zastosowanie lub paski. Odbywa się to zarówno w wodzie jak i chemicznie nieagresywne rozwiązania.

projekt

Gaśnica plecak ma złożoną strukturę. Pojemnik na ciecz znajduje się w torbie na ramię. Że urządzenie było łatwe do przenoszenia, na okładce ma ramiączka. Elementy te mogą być regulowane w ramach każdej osoby.

Urządzenie posiada dużą masę, więc pasy mają zmiękczające poduszki. Aby zapobiegać niekorzystnym skutkom długotrwałego kontaktu ze zbiornika posiada izolację termiczną rany. Ciecz instrukcja wycofanie atomizer – pompa. Chociaż wysokiego ciężaru urządzenia, ale jest to wygodne w użyciu, stosowana jest wykonany z polipropylenu.

operacja

Plecak pożar lasu gaśnica ma atomizer, który pozwala na 1 tryb pracy:

  • zwarty strumień wody;
  • dyszą;
  • piana.

Na drugim trybie zawarty jest w dyszę wylotową. Oprócz sprzętu funkcjonalnego, jest zdolność do wody pitnej, ponieważ urządzenie jest używane na zewnątrz pomieszczeń. Producenci gaśnice plecak tworzenia produktów z różnych materiałów. Mogą również zmieniać pewne właściwości.

Jak wybrać?

Plecak gaśnica skutecznie działać, trzeba wybrać urządzenie z odpowiednimi cechami. Dzięki dobrym wynikom będzie ugasić pożar szybko. Od liczby litrów prędkość urządzenia zależy. Urządzenie do 3 l / min radzi sobie z jego funkcji, w sytuacjach awaryjnych.

Należy zwrócić uwagę na ilość zdolności do pracy. Im większa liczba, tym lepsza będzie ugaszony pożar. Ale gdy urządzenie jest używane, gdy jest tyle, że nie jest konieczne, aby wybrać ciężki instrumencie. Wystarczy kupić drewno plecak gaśnica 25 litrów.

Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę długość słupa wody. Na kierunku pionowym jest lepiej wybrać urządzenie z indeksem sześciu metrów, a poziome – 12 metrów. Urządzenia oceniane i wielkość pojemności roboczej. Należy zaznaczyć, że urządzenia z parametrami 370h190h430 mm (głębokość, szerokość, wysokość). Zestaw powinien być torba na ramię i pompa hydrauliczna.

porównanie

Zlokalizuj początek aby umożliwić gaśnic przeciwpożarowych plecak. Urządzenie zdjęcie pokazuje, że jest bardzo łatwy w użyciu. Ale każde urządzenie może być na stosowanie ograniczeń. Są doskonałe w przypadkach, gdy jest to konieczne w celu wyeliminowania pożary ziemi i dostęp do technologii nie jest.

Instrumenty są wykorzystywane nie tylko w straży pożarnej, ale także w domach prywatnych państw. gaśnice pianki nie mogą być stosowane w tych przypadkach, gdy wybuchł pożar z powodu zwarcia. Urządzenia proszkowe stosowane są niemal wszędzie, ale bez hartowania metali alkalicznych i inne substancje, które spalają się w środowisku pozbawionym tlenu.

Ile put plecak Gaśnica na straż pożarną? Współczynnik ten określa się za pomocą specjalnego wzoru. Liczba urządzeń, które muszą być na miejscu jest określona przez przepisy prawne.

gaśnice przeciwpożarowe plecak z najbardziej popularnych jest „RP 18 Ermak”. Pojemność objętości 18 litrów, a wydajność – 2,25 l / min. Orientacyjna cena urządzenia – 3100 rubli.

Wskazówki dotyczące użytkowania

Ten układ skutecznie wykonuje gaszenia pożarów powierzchni. Plus, dużo gaśnic:

  • skierowany strumień;
  • Głośnomówiący;
  • Można uwzględnić różne tryby.

Korzystanie z ręcznej pompy, woda jest dostarczana do ruchu bramy iz powrotem. Aby szybko ugasić ogień, jest to niezbędne do korzystania z kompaktową i natrysku działań w sytuacjach, gdy jest to konieczne. Na przykład, długość przepływu płynu w pierwszym przypadku jest równa 8,9 m, a strumień natrysku wynosi 3,5 m. W związku z tym umiejscowienie jest określona przez możliwość podejścia do źródła ognia. Przy prawidłowej oceny sytuacji i używać trybu prawej głośność jest na tyle, aby wyeliminować źródło ognia.

Tak, to urządzenie, choć niewielkie, ale ma szereg zalet w porównaniu do innych gaśnic. Jeśli nie było podmiejskich powierzchnia pożaru, nie należy nosić wiadra, bo można skorzystać z plecak gaśnica.

Konieczne jest, aby regularnie sprawdzać wydajność urządzenia. W przypadku problemów, należy wyeliminować wady, w przeciwnym razie urządzenie nie będzie w stanie wykonywać swoje funkcje. Gaśnica musi być umieszczona w specjalnym miejscu dla niego.

Nie zawsze jest to woda może być blisko ognia, i ramię podtrzymujące urządzenie jest wygodne w użyciu i w każdej chwili może być używany. Konieczne jest jedynie, aby kontrolować warunki przechowywania urządzenia, aby nie narażać go na działanie wysokich temperatur i innych niekorzystnych czynników na niego.