541 Shares 3485 views

Milksheyk (na receptę): proste i przydatne!

Obecnie powszechne jest traktować jako milksheyk. Receptura napoju na bazie mleka lub innych produktów mlecznych.

Trochę delikatności

Aby przygotować milksheyka użyciu kefir, śmietana, jogurt, lody, produkty fermentowane mleko pieczone lub nawet jogurt. Istnieje wiele przepisów kulinarnych z różnymi dodatkami (jagody, owoce, karmel, Nutella, alkohol i wiele innych).

Mleczny można traktować zarówno dzieci jak i dorosłych. A najważniejsze jest to, że milksheyk bardzo przydatna, zwłaszcza jeśli dodać do niego świeże jagody i owoce. Jest to również smaczne uczta, która będzie pasować do dzieci, które odmawiają jedzenia w godzinach porannych. Zastąpić lub uzupełnić śniadanie Milkshake, dziecko jest naładowany energią, żyje z witamin i minerałów, które pozwolą mu prowadzić aktywny tryb życia w ciągu dnia.

Jak przygotować koktajl

Tu jest jednym z najprostszych i najbardziej rozpowszechnionych receptury: się 250 g lodów (lody lepiej podjąć) i 1 litr mleka, wymieszać i ubij miksera do pianki. Koktajl gotowy!

Do przygotowania pożywne i zdrowe napoje nie powinny mieć specjalnych umiejętności kulinarnych. Istnieje ogromna ilość receptur koktajli mlecznych. Oczywiście, dla osób z dobrą wyobraźnię nie potrzeba wiele, aby przygotować taki smakołyk na własną rękę, bez określonej struktury. Zdumiewająca różnorodność składników pozwoli każdemu znaleźć swoje milksheyk, z których przepis będzie składać się z produktów ulubionych. Niektórzy ludzie nawet gotować napoju mlecznego z warzyw, takich jak squash i cukinia. Przykładem tego jest następujący przepis.

  • 300 g dyni pieczone miękkości;
  • 250 g mleka i cukru do smaku.

Wszystko miesza się w mieszalniku.

Te przepisy koktajle mleczne w domu po prostu przygotować się do tych, którzy mają pod ręką, ogród z rodzimych warzyw.

Korzyści banan milksheyka

Banana milksheyk szczególnie przydatne dla zdrowia. Banany zawiera dużą ilość potasu, wapnia i mleka wzbogaconego. W połączeniu, te dwa produkty dostarczają zdrowego serca i mięśnia sercowego. Przez dodanie wapnia i magnezu, potasu i fosforu, zawarte w mleku i bananów, zapewniamy wytrzymałość zębów i kości. Witaminy A i C, które znajdują się w mleku, wspiera system odpornościowy. Milksheyk, którego receptura zawiera część bananów, zachwyci całą rodzinę.

Aby przygotować milksheyka bananów trzeba wziąć 2 średnie banany i około jednego litra mleka i zwykle mieszaninę z mieszalnika.

mleczny szkód

Uważa się, że koktajle mleczne, przygotowane w fast food, zawierają dużą ilość cukru i tłuszczu. Ciągłe lub częste ich stosowanie może być przyczyną cukrzycy i otyłości, która stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia. Amerykańscy naukowcy odkryli, że milksheyk którego receptura zawiera cukier i słodki dodatek powoduje pewną zależność wśród dzieci, w którym dziecko nie może przestać, to znaczy, że więcej napojów, tym bardziej będzie chciał więcej.

Tak więc, amerykańscy naukowcy powiązali obrażeń faktu, że wszystkie popijając koktajl większość potraw serwowane są w restauracji fast food. Taki pokarm jak frytki, bryłek kurczaka, hamburgerów i parówek gotowanych w dużej ilości tłuszczu, co jest również niekorzystne dodatkiem napojów mlecznych oraz ma negatywny wpływ na przewód pokarmowy. Jednak w tych badaniach chodzi o napoje z fast food. Najprawdopodobniej Milkshake, gotowane w domu z najlepszych, świeżych produktów z minimalną dawką cukru, a może i bez niego, zły wpływ na organizm nie będzie.