195 Shares 3477 views

Phlox rylcowatego – ozdobą każdego ogrodu

Pomimo faktu, że moda jest stale zmieniających się kolorów, a wśród nich są tacy, którzy są zawsze popularne. Nieodzowny ozdobą ogrodu był i pozostaje floks rylcowatego. Nazwa ta wynika z kształtu liści rośliny. Są wąskie, z ostrymi końcówkami, solidna i lekko kłujące w dotyku. długość skrzydła – 10-15 mm. Jest to dość wymagająca pełzanie roślin wysokość 10-15 cm kwiaty obficie. Pozostawia bardzo gęsto rozmieszczone na trzpieniu, który przypomina zieloną gałązkę świerka. Phlox rylcowatego, w odróżnieniu od innych gatunków tej rośliny, zima nie odpadają. Wiosna w kątach liści, nowych liści i pąków kwiatów z krótkich ogonkach.

Podczas kwitnienia Floks rylcowatego bardzo piękne. Rośliny uprawiane obejmuje duży obszar ziemi. Kwitnie wiosną. W tym czasie rośliny pokryte są jasne kolory tak, że liście często nie są widoczne. Wyblakłe kwiaty spokojnie spaść przez liście, więc nie traci floks dekoracyjny aż do zimy. Istnieje kilka odmian tej rośliny: różowy, czerwony, lawenda, fioletowy i białe kwiaty. Phlox rylcowatego – bardzo mało wymagająca roślina. Jest zima-hardy, rośnie dobrze w słońcu. Preferuje lekki, nie podmokłe. Może rosnąć na glebach gliniastych, jeśli dodamy do niej piasku.

Nawóz ziemi przed sadzeniem trzeba wykonać jedno wiadro z torfu lub kompostu, 200 g jesionu, 50 g superfosfatu na 1 m? Kwiat najlepiej propagowane przez sadzonki 11-12 cm. Zostały one obsadzone w odstępie 6-8 cm. Gdy sadzenie sadzonek 2/3 ich długość powinna być na głębokości 4 cm umieszcza się w pozycji poziomej. Ukorzenienia sadzonek aż do końca lata dadzą dużo młodych pędów. Pożądane jest, aby w jednym miejscu floks rylcowatego nie wzrośnie więcej niż cztery lata.

Care w moczniku sprężyna karmienia. Dla obfitego kwitnienia wydać 2-3 podlewania infuzji dziewanny, do którego dodaje się 20 g superfosfatu. Głównym choroba tej rośliny jest uważane mączniaka. Do zapobiegania chorobie z kwietnia dwa miesiące wytworzenia roztworu miedzi mydła rozpylające (100 g mydła, 20 g siarczanu miedzi w wiadrze wody).

Najlepiej jest floks rylcowatego wygląda w skalnych i zjeżdżalni alpejskich. Wygląda świetnie i jako roślina granicznej. Często jest to uprawy innych gatunków, na przykład, takie jak floks kanadyjski. Jej wysokość 30 cm. Na cienkie, mocne łodygi są ułożone spiczasty, jajowate pozostawia 5 cm. Kwiaty pachnące, małe, fioletowy, biały, fioletowy kolor, są zebrane w kwiatostany. Kwitnie w maju.

Wśród tego typu, istnieje inny bardzo ciekawy floks. Odmiany są bardzo zróżnicowane. Każdy ogrodnik może wybrać do dekoracji klombów i ogród Floks z innym kolorze lub rozmiarze łodygi. Odebrać kilka gatunków i odmian, można osiągnąć Kwitnie od wiosny do jesieni.

Po kwitnieniu floks rylcowatego splayed kwiaty po nim – Drummond. I dla niego do późna jesień szaleje najbardziej powszechne na naszych klubów – Phlox paniculata.

Wszystkie rodzaje i gatunki Phlox mało wymagająca. Większość z nich to byliny z kwiatami najróżniejszych kolorach. W sumie nie więcej niż 60 gatunków. Są one podzielone na dwie grupy:

– natryskowe (30-150 cm) – wiechowaty, Ardence, stolononosny;

– pełzanie (5-25 cm) – rylcowatego, uroczy, Douglas, płaskie.

Na czas kwitnienia są one podzielone na korotkotsvetuschie, dlitelnotsvetuschie i średnim okresie czasu. Wszystko higrofilnych floks i hardy. Brak wilgoci osłabia nalot. Podzielić krzaki od wiosny do jesieni. Dla obfitych zakwitów przyciąć wierzchołki młodych pędów. W tym przypadku często występuje i ponownie kwitną.