192 Shares 6538 views

Co jest Zachodnia. Najlepsze filmy-westerny: nazwa i opis

Co jest Zachodnia? Farbowanie filmów w tej kategorii kusi wielu widzów niepowtarzalną atmosferę, spektakularne widoki na rolce filmu dzielnych bohaterów, kowbojów, ozdobny pościgi na szybkich rumaków, uroczych dziewcząt i realistycznych pojedynków. Szczególne sukcesy z Dzikiego Zachodu zaczęli używać w latach 70-tych ubiegłego wieku, natychmiast po pojawieniu się ten temat w literaturze. Publiczność miała wielkie historie sukcesu niesamowitych przygodach dzielnych szeryfów i błędne złodziei z rozległych Teksasie.


„Zachodnie” – sens, gdzie to wszystko się zaczęło

Słowo „western” w jak największym stopniu odzwierciedlać obszar na terytorium którego znajdują się wszystkie bitwy na wielką skalę i potyczek – Zachód. Gatunek całości poświęcony jednemu z najbardziej znanych okresów w historii USA – punkt zwrotny pomiędzy bezprawia i demokracji. Znaczenie słowa „western” mówi samo za siebie. Stąd jasne jest, jakie filmy możemy odnieść się do tego gatunku. To o nich i będą omawiane.

Cechy gatunku Zachodnią

Co jest Zachodnia? Jakie są cechy tego gatunku? Klasyczne pojęcie westernów wniesionych i otwartych dla publiczności Klint Istvud, wszechstronny aktor i nie mniej utalentowanego reżysera. Dzięki drobnym instynkt i zdolność do przyciągnięcia publiczności, Eastwood stał się bohaterem świata kowbojów i Indian amerykańskich społeczności wielu filmach i telewidzów.

O zachodnich jest teraz powszechnie używany. Ten gatunek kina znalazła swoją publiczność. Zachodnia odróżnić prawdziwe od współczesnych wariacji na ten temat jest dość proste, ponieważ wiele z nich nie zawierają najważniejsze cechy gatunku:

 1. Miejsce dyslokacji głównych bohaterów – to, oczywiście, Teksas (w ostatnich latach wiele filmowcy przyznać wolności w odniesieniu do epicentrum wydarzeń).
 2. wydarzenia zaczynają bandyckie wybryki na zło miejscowych bandytów, który trzyma w ryzach całą dzielnicę miasta.
 3. W większości przypadków, szeryf nie wyróżnia się specjalnym aktem heroizmu i męstwa, podlega on instrukcjom bandytów, i doprowadzić ich przed działaniami prawnymi.
 4. Prawdziwym bohaterem jest prostym człowiekiem z ludu, często samotnych i małomówny, którzy dzielnie przeciwieństwie pakiet gangster i zapisać najpiękniejszą damę z mieszkańcami.
 5. Walki huragan i pościgi zawsze pojawiają łowców nagród, którzy mają obsesję przez chciwość.
 6. Po wir bohaterskich wydarzeniach z gwiazdą lokalnego szeryfa (martwe lub żywe) w ręce głównego bohatera.

We wszystkich filmach, dedykowane do kowbojów, dynamika działka całkowicie zależy od liczby i umiejętności fotografowania scen z fotografowania. Broń tego okresu charakteryzuje szczególnie spektakularny charakter: proszek poleciał z charakterystycznym dźwiękiem basovitym i smugi dymu otoczone malowniczą strzałkę.

Typowe obrazy i bałwany kategorii „zachodnie”

Filmy Westerny nadal różnią się tym, że bohater jest zawsze luźna koczowniczy sposób życia, jego wygląd i zachowanie wyobcowani wykazują wiele prób i trudności, a odwaga i chęć utrzymania sprawiedliwości czasami dziki.

Głównym czarnym charakterem i złodziej ma charakter nieznośny, nawyk obrażanie i atakowanie innych i być wywyższony do strażników prawa. Opis jest bardzo kolorowy, zamyślony, w wielu scenach można otworzyć z kontrowersyjną ręką.

Historie Home piękno jest nie tylko atrakcyjny wygląd, ale również bogaty świat wewnętrzny: dzięki swojej lojalności, szybkość i odwagę w większości obrazów i głównych wygranych znaków.

Najlepsze Westerny: nazwa, wykaz

Aby poczuć atmosferę tajemniczy i niebezpieczny Teksasu, warto przeglądu dziesięciu najlepszych obrazów na ten temat:

 1. "The Wild Bunch" 1969 modelu roku. W środku skomplikowanej fabuły – zmierzch ery Dzikiego Zachodu. Kraj jest owiana w cieniu pierwszej wojny światowej. Tradycje i prawa kowbojów i bandytów stopniowo usuwane z pamięci publicznej, ustępując bardziej palące problemy. Banda z 6 doświadczonych, ale nie młodzi rabusie postanowiliśmy korby ostatnią decydującą „mały biznes”, po czym powtórzyć los Dzikiego Zachodu …
 2. Nie mniej udanej premierze w 1969 roku, „Buch Kessidi i Sundance Kid”, który opowiada historię dwóch towarzyszy i wierny towarzysz społeczeństwa gangster „dziurę w ścianie”. Ze względu na elastyczny umysł Bucha i bezwarunkowej lojalności Sandesa uda im się okraść dwa razy pociągu przewożącego akcji pieniędzy w kraju. Przywódcy gangu są potrzebne, aby prowadzić chwytającej nakazał Super sniffer kraje Baltimore. Aby ukryć przed wzrokiem ranger, dwaj bandyci decydują się uciec do Boliwii …
 3. Wcześniejsza wersja Fred Zinnemmana nazwie „High Noon” opowiada historię przemiany wewnętrznej. Will chce zapuścić korzenie z żoną Emily w jednej ze stabilnych miast. Ale były skazaniec Miller powrócił do rodzinnego miasta, aby wola zemsty każdy kto jest dozwolone jego aresztowanie. Przede wszystkim, Will postanawia uciec do pobliskiego prerii z żoną i przyjaciółmi, ale w połowie drogi świadomi konieczności skorygowania błędów z przeszłości i ratowania obywateli przed śmiercią.
 4. „Człowiek, który zabił Liberty Valance'a” od wspaniałego Dzhona Forda. Opowieść linia – życie senator Stoddard, którego nazwisko jest na ustach wszystkich. Gdy polityk pojawia się w jednym z najstarszych miast na Dzikim Zachodzie – Shibone aby uczcić pamięć dobrego przyjaciela Toma. Lokalny dziennikarz odważy się zapytać senatora o powód przyjazdu i otrzymuje niesamowite materiały – opowieść o zwycięstwie nad dzikim bandyty Liberty Valance.
 5. „Za kilka dolarów więcej” Sergio Leone. Obraz obejmuje wydarzenia z życia człowieka łowcy nagród (bez nazwy) i zdesperowany lokalnej policji pułkownik Mortimer. Wyzwaniem duet utworzony przed ogólnym pragnieniu złapać meksykańskiej Indigo, który terroryzuje Dzikiego Zachodu. Władze państwowe oferowane myśliwych przyzwoite pieniądze za każdy złapany złoczyńcę, ale dla zespołu Indigo każdy dostanie kilka dolarów więcej.
 6. „Za garść dolarów” opowiada historię podmiejskiej miejscowości San Miguel, który stał się areną dla dwóch największych gangów Dzikiego Zachodu w ciągu kilku lat. Gość tramp-shooter postanawia interweniować, aby ustawić rytm życia i uratować mieszkańców przed atakiem bandytów.
 7. "Poszukiwacze" (1956). Era Dzikiego Zachodu nie było łatwe. Nie było zdominowane przez ich własnych praw i zwyczajów, że wiele osób zostało przejechanych w sytuacji niewyobrażalnego pozbawiając najmniejszego prawa do działania zgodnie z zasadami humanitaryzmu. Ethan Edwards stracił swoją siostrzenicę – Kobieta porwana zło Comanche. Pięć lat nieustannego poszukiwania i pozostawać w stałym sam pouczać byłego żołnierza armii Konfederatów na właściwej ścieżce.
 8. „Pociąg do Yumy” (2007) – nowoczesna wizja wojny między bandytami i strzałami mniejszych miejscowościach. Lider lokalnego gangu mieszkańców Ben Wade są skłonni wysyłać sposoby kolejowych w strzeżonym Fort Yuma, i zdecydować się na utrzymaniu takiego niebezpiecznego bandyty może tylko Dan Evans, były weteran straszliwej wojny domowej, ale w pierwszej kolejności przez noc w Evans i Wade zaatakował złodziei.
 9. „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie” (1969) – opowiada o nieszczęśliwej wdowy, lądowy, który zatonął w duszy miejscowego biznesmena. Po zabezpieczeniu obszaru, drapieżnik mógłby zbudować linię kolejową i liczyć na zysk ciężki później. Zapisz wdowa zdecydowała niejednoznaczne parę: bandytę Cheyenne i tajemnicza drifter.
 10. Lider wśród zachodnich gatunku filmów jest obraz „Dobry, zły i brzydki” (1967), który unosi zasłonę tajemnicy na Dzikim Zachodzie w czasie wojny domowej. Trinity dzielnych ludzi decyduje się szukać zaginionego złota, ale ruina kraju i stały bohaterów bojowe pozbawić jedynym sposobem na zdobycie informacji – zaufanie do innych.

Dziesięć najlepszych produktów kina nie tylko rozjaśnić kilka godzin wolnego czasu, ale również daje nieograniczoną ilość pozytywnych emocji z oglądania transmisji ramek.

Wybór westernów z elementami thrillera

Mieszanie kilku gatunków w jednym filmie jest umiejętne filmowcy ostrości próbuje zamknąć otwory w skrypcie i nadać dynamikę fabuły i intrygi. Jaki gatunek filmów można połączyć zachodni? Bojownicy stały się najlepsze „koledzy” dla westernów. Poniższe zdjęcia są zalecane do oglądania:

 • „Gallows” (2015) – obraz zajmuje historii Hamana, tajemniczego i nieuchwytnego strzelca, który prowadzi polowanie na raz na dwa produkcja: Bandyci z Dzikiego Zachodu i osobiste demony przeszłości.
 • "Barbara i złodziei" (2012). Ucieczka dwóch morderców, początkowo wydawało się idealne, to zamienia się w kolejnym badaniu. W lesie, w ciemności i bestie, dwóch uciekinierów do rąk Marszałka, w stanie wojny z chińskimi przedsiębiorcami.
 • "Fort Alamo". Władze przeprowadzić szeroką kampanię, zachęcając wszystkich, aby przejść do zakupu ziemi. Ten okres w historii Dzikiego Zachodu został oznaczony wędrować prezydenta Meksyku do marzeniem wielu koczowników – Fort Alamo. Film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach historycznych, opowiada o bitwie pod Alamo – największa bitwa z wojskami zbuntowanych amerykańskich osadników siły meksykańskiej armii

Dzikie Zachodnia – nowa fala popularności gatunku

Nowy napływ zachodnich fanów gatunku pojawiły się natychmiast po wydaniu słynnego filmu „The Wild Wild West” z Will Smith niepowtarzalnym. Atrakcyjne filmy boczne stał się destrukcyjny humor bohatera, ciekawej scenerii i równie wieloaspektowy charakter postaci drugoplanowych. Jest też dziki Western blot wielu krytyków m.in. „Wolne Zachód”, która jest wypełniona prawdziwym duchu epoki kowbojów i przechodzi jak najdokładniej ich wewnętrzne uczucia i marzenia.

Entourage – główny wabik western

W filmach, a ramki krajobrazowe przeznaczono lwią wszechczasów, bo dzięki nim widz zanurza się w atmosferze tego wydarzenia i nie może oderwać się od widoku tuż przed ostatnią klatkę. Badania klasycznym miejscu są izolowane Texas fortów, które pozostały ogromne ilości w kraju opuszczonym lub przywrócone ranczo prawdziwy rolniczych i, oczywiście, małe miasteczko z salonów tematycznych.

bodźce zewnętrzne, lub co wpłynęło na gatunek

Wielu historyków i pisarzy zauważyli ogromny wpływ na rozwój Westerny japońskich hitów o przygodach samurajów, ich charakter i chęć zwycięstwa sprawiedliwości i prawdy. Cóż, nie będziemy zaprzeczać prawdzie w takie stwierdzenia są. Co ludzie myślą o obrazach przed nami pań gatunku?

Western z kobiecego punktu widzenia

Co jest Western dla płci pięknej? Specjalnie dla żeńskiej publiczności, niektórzy filmowcy wydali kilka soczyste prime. Jednym z najbardziej kolorowych i oryginalnych można uznać za film „Bandidas”, co świadczy o delikatnych kobiet w roli dzielnych jeźdźców i strzelców. Uroczy Bandidas stać prawdziwy sztorm okresu Dzikiego Zachodu w 1888 roku.

Spaghetti western i jego funkcje

Co jest Zachodnia? Tego słowa znaczeniu, a specyfika filmów gatunkowych już wiemy. W świecie filmowym nie było czegoś takiego jak spaghetti western. Co to jest? Taka nazwa została przyporządkowana do włoskiej wersji filmów Dziki Zachód. Cechą charakterystyczną tego gatunku westernów jest ich obraz romans: bohaterowie mają atrakcyjny wygląd, pośród zawsze brzmi wzruszającą melodię, ale w końcu publiczność jest zawsze czeka na szczęśliwe zakończenie. filmy włoskie są pełne ironii tej delikatnej i subtelnej sarkazmem.

Miłego oglądania!