835 Shares 7938 views

Za Bomarshe: krótka biografia i przegląd twórczości

Za Bomarshe – wybitny francuski dramaturg i autor, który zdobył światową sławę dla swoich nieśmiertelnych dzieł sprężystego Figara. Znamienne jest, że pomimo swoich rozległych działań, stało się popularne po wydaniu trylogii opowiada o dzielnej i wesołego fryzjera, który później przekształcił kontroli książęcej.


wczesne lata

Za Bomarshe urodził się w Paryżu w 1732 roku w rodzinie zegarmistrza. Ojciec chciał uczyć syna jego handlu, jednak przyszły pisarz w bardzo młodym wieku odnaleziono wybitne zdolności muzyczne. Oprócz głównych działań mechaniki zegarek Pierre bardzo aktywnie studiował muzykę. Dzięki swojej trwałości, wytrwałość i zdolność do bardzo szybko zyskał dostęp do najwyższej światła. Potem podniósł na specjalne chic obecnie znanym nazwiskiem.

Po pewnym czasie, Per Bomarshe został członkiem dworu królewskiego, jak uczył córki Ludwika XV grać na harfie. Dwukrotnie ożenił się korzystnie. Przez tych małżeństw, Beaumarchais nabyte wpływy w kręgach arystokratycznych. Taki status społeczny pozwolił mu angażować się w transakcje finansowe, które przyniosły mu dużo pieniędzy państwo. Jednak później Beaumarchais została wniesiona do sądu, a nawet przez kilka dni w więzieniu.

w Hiszpanii

Za Bomarshe w 1764 roku udał się do Madrytu na rozprawę w ich rodzinnej firmy. Potem pokazał niezwykłe umiejętności dyplomatyczne, szybko dostał się do wiarygodności hiszpańskiego ministra. Tutaj Pierre pokazał swoją jakość zręczny dyplomata i intrygantem, osiągnąwszy dymisję swojego przeciwnika. Ten pobyt w Hiszpanii następnie wpływ na jego pracę, ponieważ efekt słynnej trylogii o Figara odbywa się w kraju.

Pierwszy sukces

Pierre Beaumarchais zainteresował się dramatu i teatru, aw 1767 roku napisał sztukę „Eugene”, która okazała się wielkim sukcesem ze społeczeństwem. Ten dramat ma bezpośrednie odniesienie do wspomnianej historii rodzinnej, co stało się z Beaumarchais. Jego siostra, która mieszka w Hiszpanii, został oszukany przez swojego męża, a autor przyszłość wstał na jej cześć. Coś jak widz może oglądać i w tej pracy.

Spektakl Pierre Beaumarchais przeniósł się do Londynu, gdzie z Irlandii przybywa zubożona barona razem z córką i bratem. Eugene zakochuje się młody hrabia, ale zdecydował się przerwać to słowo dziewczynę i ożenić się z bogatą dziewczynę. Potem brat zdradził bohaterkę z bronią, aby bronić honoru swojej siostry. To nie jest bardzo skomplikowana fabuła widać odniesienia do prawdziwej historii, co wydarzyło się do autora.

niepowodzenie

Za Ogyusten Bomarshe początkowo jechał do pracy w gatunku poważnego dramatu. To właśnie w tym duchu, że utrzymujące swoją pierwszą sztukę. I należy zauważyć, że pomimo sukcesu ze społeczeństwem, praca niemniej był typowy czas raportowania literatura.

W 1770 roku, jego nowej sztuce "The Merchant of Lyons" został zaprezentowany na scenie. Tym razem autor przeniósł akcję w sferę burżuazji i stosunków burżuazyjnych. To był nowy w tym czasie, a jednak poważny preachy historia wyraźnie nie działa autora. Praca, mówiąc, że główny bohater jest zagrożony bankructwem, wyraźnie miał publiczność nie do ich upodobań. Spektakl spodziewałem druzgocącą klęskę.

sukces

Za Ogyusten De Beaumarchais odbyło jako autor komiksów sztukach. W 1773 roku opublikował swoje nowe dzieło o nazwie „Cyrulik sewilski”, który okazał się ogromnym sukcesem. Historia opowiada o przygodach wesołej Figaro, który z pomocą swojego sprytu, zręczności i zwinności, aby pomóc swemu panu hrabiemu Almaviva dostać narzeczonej popularne do tej pory. Kolejne dwie części zabezpieczone sukces, choć w ostatniej sztuce, autor powrócił do moralizowania. Jednak te dwa pierwsze prace są popularne do tej pory, a ich historie nawet więcej opery zostały napisane.

Przedsiębiorczość i rzecznictwo

Beaumarchais zyskał nie tylko jako genialnego dramatopisarza, ale również jako biznesmen. Gdy Stany Zjednoczone rozpoczęły wojnę o niepodległość, podjął się dostarczyć broń na co zgromadził miliony. Po pewnym czasie, Beaumarchais prowadził dość skandalicznej sprawy sądowej, która zdobyła profesjonalnego prawnika. ale to nie przyniosło mu sympatię opinii publicznej.

Beaumarchais wkrótce zbankrutowała, ponieważ nie spełniają obowiązków na dostawę broni. Z badania to uciekł za granicę. Wskazuje na fakt, że w takich przypadkach Beaumarchais pisał pamiętniki, w których starał się uzasadnić swoje działania. Są interesujące, ponieważ pokazują zaangażowanie poglądów edukacyjnych autora.

W swoich pamiętnikach Beaumarchais nie tylko uzasadnione, ale atakuje nowoczesnego systemu sądownictwa, oskarżając ją o samowoli i bezprawia. Taki entuzjazm był typowy dla wielu pracach 18 wieku.

Beaumarchais zmarł w 1799 roku.